Atomik Fiat 500 Abarth

Autor Max Abarth, 26 Listopad 2010, 19:51:20

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Max Abarth

Atomik Fiat 500 Abarth


Atomik Cars želi napraviti električni Abarth 500, što je dobra ideja od samog početka.

Tvrde  da su postigli super performanse za mali gradski auto.  Značajke Atomika 500 su hrpa fancy tech rijeÅ¡enja koje su ugradili pod kožu od ugljičnih vlakana kao Å¡to su:  "LiFePO4 baterije visokih performansi", sinkroni elektro motori bez četkica, dva nova mjenjača (Å¡to rezultira trajnom pogonu na sve kotače), carbon/Nomex stražnje podvozje (usput, Nomex je ono od čega se sastoji Batmanov kostim ;) ).

Snaga na prednjim kotačima iznosi  80 kW i 840 Nm, dok na stražnjim kotačima ima istu snagu ali uz 1.710 Nm. Kombinirano to je snaga od 160 kW (215 KS) te 2.550 Nm, podjeljena u omjeru 33/67 prednji i stražnji pogon.

Atomik iznosi  da bi elektrificirani 500 Abarth brzinu do 100 km/h trebao postići za 5 sekundi, uz maksimalnu brzinu od oko 200 km/h, sa time da bi bio elektronski limitiran na 180 km/h i imao bi doseg od 200 km.

Max Abarth


Max Abarth


Tony


alen

Ako gledamo s stylerske strane ;D jedino kaj mi nije sjelo je prednji branik... ( možda se moram naviknuti)

al je zato zadnji kraj čista pobjeda!!! :care:


I ideja pogona mi je jako zanimljiva!

Tony

da prednji kraj je full cudan jer vise nema potrebe za hladenjem, pa nema otvora, a i bolja je aerodinamika

dainese46

Evo posto je ovo valjda vec pedeseta prerada 500-tke, samo da malo skrenem s teme na kratko :D . Ja mislim da opce bez konkurencije Fiat 500 je jedini "reinkarnirani" auto koji je uspio doziviti OPET ovakav uspijeh, kao i njegov predak :D . Svi drugi (nova Buba,novi Mini, itd) nemaju ni priblizan uspijeh ko ovaj malisa :DD . A ovo kaj pise za performanse fakat je impresive :DD . I ne znam, bijeli je nekek cudan, da...Al crni zato izgleda mrak, cak i ovakav kak je na slici ;D

zeus

Citat: dainese46  u 27 Listopad 2010, 08:29:21
....
I ne znam, bijeli je nekek cudan, da...Al crni zato izgleda mrak, cak i ovakav kak je na slici ;D

potpis...

0-400m 14 sec :D

I baš mi moramo bit na početku nove ere,većina nas vjerojatno nikad neće imat ovakva čuda...

mikeg20

Daleko je 500 od uspjeha, toliko prerada na papiru, ništa ostvareno.
Ovaj 500 na struju bi bio uspjeh da mu je cifra razumna, nekih 30-40 000 ojra.
Čemu karbon, fensi šmensi, sa jeftinijim materijalima a opet dovoljno jakima koji bi izdržali ovaj moment, auto bi bio jeftiniji.

Max Abarth

mike - fensi šmensi je zbog težine ;)

moraju negdje kompenzirati težinu baterija

zato je tu karbon i podvozje od specijalnh legura koje su lagane, a jake

doči će vrijeme kada će karbon u proizvodnji biti kao i lim danas

iako su "plastični" dijelovi već bili na nekim autima: clio-blatobrani, tipo-gepek, citroen- hauba....


svi elektroauti će biti skupi dokle god su rariteti i dok ne krenu u masovnu proizvodnju

do tada svaki projek koji izaÄ'e je korak naprijed...


ja se iskreno nadam da ću bar doživjeti to da kao starac upalim negdje tada starog fiata na bengu,

ono da napravim Ä'ir,

a svi oko mene počnu vikati - gaaasiii, pa to radi na benzin, gaaasiii  :D

Bravo


mikeg20

Možda je neka druga legura jednaka karbonu po čvrstoći, a nije toliko skupa, avione još ne rade od karbona, a tam je puno bitnija težina nego na autu

Max Abarth

sa avionom ne moš na mjesec ;)

sa ovim možeÅ¡  :D

KAMIKAZA

Ha ha ak ga bude nza kupiti u hrvatskoj morti ga zemem :))

ratz_hell

ima i jacih stvari od karbona i jeftinijih , navodno je buckypaper revolucija ali da jos nije dao maha al kako ga opisuju da bi trebao izbacit opcenito lim , karbon pa cak i plastiku iz upotrebe, jer je jako cvrst a jeftina proizvodnja...proguglajte malo... a ovaj ficek je bomba...da je on npr 50 000E koliko bi ga godina trebao voziti na struju da mi se isplati na razlici benzina?