Fiat 500 Coupe Zagato

Autor zzip, 03 Ožujak 2011, 02:57:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zzip

Fiat je na salonu automobila u Ženevi predstavio 500 Coupé Zagato, vozilo dizajnirano u suradnji s dizajnerskim centrom FIAT Centro Stile i inspirirano originalnim Coupé Zagatom iz 1952. godine.



Fiat 500 Coupe Zagato je namjenjen mladim i dinamičnim vozačima, a od standardne verzije 500tke se razlikuje po karakterističnom Zagato "Double bubble" krovu, padajućoj liniji krova i izmjenjenoj C koloni.



Izrada je uključila konverziju standardnog FIAT-a 500 u 2+2 coupe ukupne duljine 3,55 m, Å¡irine 1,63 m i visine 1,49 m s meÄ'uosovinskim razmakom od 2,3 m. Pogon daje novi dvocilindarski 900 ccm TwinAir benzinski motor sa 105 KS (77 kW) i 155 Nm.



FIAT 500 Coupé Zagato izvana je ukrašen kontrastnim Pop Yellow umetcima i 17-colnim aluminijskim Chrome Shadow naplatcima s dvostrukim krakovima, iza kojih se nalaze perforirani kočioni diskovi.



Naplatci su obrubljeni pneumaticima veličine 205/40 R17. Unutrašnjost dolazi u kombinaciji crne i žute boje, s kožnim presvlakama i kvalitetnom tkaninom. Za sad nema informacija o mogućoj serijskoj proizvodnji.

Fiat 500 Zagato - Geneva Motorshow 2011 / Targi w Genewie 2011 / Genewa 2011

zvrk


KA2001MR

predobar mi je definitivno bi ga trebali ubacit u serijsku proizvodnju i u abarth verziji sa nekih 200ks-a
removed by admin... :ok:


KA2001MR

pa i meni osim boje i malo bocne linije okvira prozora(koju od no e delte na dalje ima jako puno auta i svakim danom sve vise) nema previse.
removed by admin... :ok:

Miha.

NesviÄ'a mi se nikako jer viÅ¡e ne lići na izvorni 500, a i ove rupe na odbojnicima izgledaju jeftino. 500 abarth daleko mi je bolji i agresivniji.

ABARTH 981


stipa16v

KA2001MR meni se isto sviÄ'a i bilo bi fora u nekoj  f500 abarth zagato  bilo bi super... :super:

DJ X2



dj_xeur


iwex


cuore

simpa je mali ....al preskup

zzip

Fiat 500 Coupe Zagato, predstavljen kao koncept na ovogodišnjem sajmu automobila u Ženevi, serijski će se proizvoditi. Ovu informaciju, potvrdio je šef divizije Fiat, Sergio Marchionne, na otvaranju proizvodnje Fiata 500 u meksičkoj fabrici Toluca.

Fiat 500 Coupé Zagato odlikuju savremene sportske konture, inspirisane prvim Zagato modelom iz pedesetih godina prošlog vijeka. Dizajneri Fiata i Zagata su novi model razvili na postojećim osnovama redizajniranog Fiata 500, dajući mu još agresivniji izgled. Novi 500 Coupé Zagato prepoznatljiv je po jedinstvenom obliku krova, koji omogućava veći komfor u vožnji.

http://www.auto.ba/vijesti/1109-fiat-500-coupe-proizvodnja-potvrena

iako ja nisam službenu potvrdu još nigdje našao... :82: