Fiat Punto - Quarta Serie 2013 / Evo Point CC, Abarth, Eco 2009

Autor zvrk, 02 Travanj 2011, 17:46:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

Ovo je novi render nove 4. generacije Punta koji je procurio u javnost.



Nasljednik Fiat Grande Punta, vodećog modela kuće u Torinu, je zakazan za 2013.
Ako je "Point" bio samo facelift, model proizvodnje 2013 bi trebao biti istinski inovativan, barem za estetski dio. Motorizacija bi trebala biti ista, ali izgled, od onog što smo vidjeli u skici koja se pojavila na webu, bit će u potpunosti revolucionaran, dajući automobilu izgled koji je izrazito mlad, malo 'u svjetlu onoga što se dogodilo sa novim Fiat 500 .

ÄŒetvrti Grande Punto bi mogao biti ponuÄ'en i na hibridni električni pogon, i naravno na benzinski i dizelski pogon, možda malo doraÄ'en. To će se i odraziti i na druge kompaktne modele Chrysler Grupe.

Sigurno će se druge pojedinosti pojaviti u narednim tjednima, a mi ćemo biti spremni otkriti svaki detalj.





I nešto malo zaboravljenih vizija iz 2009 godine.

Dizajner Marco Maltese pokušao je zamisliti u potpunoj slobodi i mašti kako bi izgledale neke varijacije na temu zadnjeg Fiat Punta Evo.

Započinjemo sa hipotetskim "Point Evo coupe-cabriolet" , djelomično inspiriranim od Bertone Suagnà , koji bi se mogao nadmetati sa sličnim modelima u klasi, počevši od Peugeota 207 CC.
         

Punto Abarth Evo je zamiÅ¡ljen da umjesto "normalnog" bude joÅ¡ sportskije graÄ'en, dok "Point Echo Point" je hibrid.
      


alen

zadnje lampe na punto CC i liče na one koje su stavili na alfu guliettu...

al inače, sviÄ'a mi se P CC

suzy1989


salines

totalno bezvezan
nevjerovatno je kako su Italijani izgubili taj osjećaj za lijep dizajn, a nekada su bili prvaci u tome...samo za podsjećanje onima koji eventualno ne znaju da je i legandarni Golf 1 dizjanirao Italijan !!

zvrk

 ;D
nitko osim salinesa nije komentirao render nove 4 generacije punta, a to dovoljno govori o samom dizajnu...

totalno nezanimljiv....

i meni je isto bezveze....nadam se da će ipak izaći nešto bolje van iz dizaj.ureda....

bilo bi im bolje da izbace p cc i hibrida umjesto nove generacije ako će ovako izgledati..

to mi nekako liči na neÅ¡to izmeÄ'u opel corse i honde jazz
 


KA2001MR

sve samo PS-ovi Å¡to je i normalno, jedino mi se sviÄ'a abarth sa branicima od 500abartha, super su sjeli, a ni ovaj porsche look prednjeg branika na zelenom nije loÅ¡.

što se tiče fotošopiranog brava u novog putnta-bzvz
removed by admin... :ok:

salines

trenutno, PO MOM UKUSU, nijedan jedini Fiat nije lijep dizajnom, osim Fiata 500/Fiće a i on je praktički retro dizajn, Å¡to potvrÄ'uje gore moju iznesenu tezu da su bili ljepÅ¡i Faiti starijih generacija, možda će mnogima izgledati čudno ali moj Tipo je bar meni ljepÅ¡i od 80%  novih modela bilo koje marke, uključujujući i sam Fiat. Inače čitav koncern je takoÄ'e katastrofa, možda izdvojiti samo Alfu 157, ostalo nula, bit će zaboravljeni čim izaÄ'e nova generacija, kao i kod većine drugih proizvoÄ'ača i modela, npr. Corsa je po meni totalno bezlično auto.....
istakao bi jedino NOVI POLO, koji je začudo drastično odskočio do LOŠEG VW dizajna
možda je malo offtopis, a možda i nije, jer je vezano za nove modele, pa bi bilo zanimljivo čuti i druge koji su vam to novi modeli bilo kojeg proizvoÄ'ača onkao "na oko" lijepi, kao Å¡to rekoh meni jedino NOVI POlo, donekle i novi Citroen C4, ostalo nije vrijedno pomena

KA2001MR

meni bi mozda i ta alfa 157 bila lijepa kad bi znao kak izgleda :)
removed by admin... :ok:

alen


zvrk

Citat: salines  u 03 Travanj 2011, 16:46:00
možda je malo offtopis, a možda i nije, jer je vezano za nove modele, pa bi bilo zanimljivo čuti i druge koji su vam to novi modeli bilo kojeg proizvoÄ'ača onkao "na oko" lijepi, kao Å¡to rekoh meni jedino NOVI POlo, donekle i novi Citroen C4, ostalo nije vrijedno pomena
nažalost, ipak je offtopic, jer je ova tema pod Fiat galerija » Koncepti i PS nagaÄ'anja »

za mišljenja o drugim markama i dizajnu bi trebalo otvorit novu temu pod "Ostala autoindustrija"

sollo007

Mislim da je ovo najružniji punto do sada.
Po mome Grande puntač je bio supač, dok je evo strašni šljam,pogotovo ona krom lajsna na haubi :tres: :finoucat