Novi Fiat Coupe....:-)

Autor Jay-Z, 23 Siječanj 2008, 21:36:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Jay-Z


MaliBuda

ovako kaže da će biti puno duža nego stara da bi bila konfornija,mogućnost je velika da izadje van jer nema dio u tom setgmentu di je fiat nekad dominirao. Kaže da je odvažan auto koji će biti tehnološki napredniji od konkurenata te da će biti pogonjen s samo turbomotorima a vrhunac bi trebao biti sasvim novi koncept fiatovog motora a to je 1.8 tst s 230ks....
A ponukalo ih je to što su se ljudi počeli javljat da kako to da novog kupea neće bacit na cestu......
i onda piše usporedba s starim

Jay-Z

Citat: LP3871  u 23 Siječanj 2008, 23:37:01
Prevoda za sad nema


tema se doplicira jer ovo PS nagaÄ'anje je zapravo X1/99 predstavljen kao koncept 2005.

http://fiatisti.hr/forum/index.php?topic=3965.0

Jay svaka čast na trudu  :ok:
Slučajno sam naišao na njega :ok:
Zašto onda ima naziv nova barchetta??? Pogle...http://www.newemotion.it/motori.php3?ProdID=284
Ma ajde, kao da je bitno. Vidjet ćemo šta bude.

VeX

Po meni novi coupe mora izgledat ko stari samo ga treba malo obnovit. Isto, odnosno slicno, sto su napravili sa 500 modelom. Jer da ponovno stave u proizvodnju ovakav coupe kakav je, po mojem misljenju bi se i dalje prodavo.

zzip

Citat: iwex  u 23 Siječanj 2008, 21:58:48
zzip... :G:

ko ce??

:lol

sorry.. morao sam... :DD

što se tiče ovoga... bio to coupe ili barcheta.. svejedno je..
očigledno je da fiatu fali jedna mala jurilica.. ono 200 i kusur konja...
i bilo bi jako lijepo da se neÅ¡to od toga i napravi.. iako su predviÄ'anja do 2010 jasna... niÅ¡ od toga...

inače.. za barchettu je bio zadužen BERTONE... pa je upao u financiske probleme zato što je fiat odustao od redizajna...

mikeg20

Citat: VeX  u 24 Siječanj 2008, 08:36:38
Po meni novi coupe mora izgledat ko stari samo ga treba malo obnovit. Isto, odnosno slicno, sto su napravili sa 500 modelom. Jer da ponovno stave u proizvodnju ovakav coupe kakav je, po mojem misljenju bi se i dalje prodavo.
POTPUNO se slažem. Da se taj coupe počne ponovno proizvoditi sa potpuno istom karoserijom i unutrašnjosti-radi čega bi i bio jako jeftin-mislim da bi prodaja išla super, samo motore prilagoditi euro 4 normi

dearbeer

po meni izgled je za svaku pohvalu i motor 230 konja uuuffff :car1: :car1:

FileFixer

Baca mi malo na Alfa Romeo BRERA...

                          E=mC^2 +/-3dB

KA2001MR

ako ovakav izaÄ'e nadam se da će takav dizajn potkrijepit sa bar 250ks pod haubom i 4x4 ili zadnjim pogonom a ne sa nekim "sport" 1.4 16v motorom sa 100ks inače je dizajn odličan
removed by admin... :ok:

MaliBuda

zabrijo si 230 ks je čist dosta, s laganim motorom nove generacije fiata

uno sx

a očito žele da poludimo pa da kažu da od toga neće biti ništa

SSniknejm

pa mogu ti ja odmah reci da nece biti nista od toga.. poluuuuudi :)

zujka

predobro izgleda :)) stvarno mi se svida :P

gturcic

Dobro nix kaže, niš od toga...
1. Fiat je do pred malo bio na rubu bankrota, sreća da se GP dobro prodaje. Šanse da će uci u visokorizičan projekt auta za nišu vrlo su male - ni eksperiment "nova Croma" nije baš zapalio kupce...
2. sportsk(ij)i dio game vozila pokriva Alfa Romeo.
3. ni Bravo 3v nije u planu
4. na pitanje FWD ili RWD - ŠTA MISLIŠ? Fiat grupa ima samo FWD aute (osim Alfa q4 i Ferrari/Maserati) - koliko bi koštao razvoj RWD platforme za (relativno) mali i jeftin auto? Još se raznišljaju da li ima smisla uzet RWD platformu od Chryslera za buduću veliku Alfu.

S obzirom na prodaju fa175 Coupea u zadnjih godinu-dvije života, mislim da ih danas ne bi uspjeli prodat 10 kom, osim ljudima koji vise na Fiat forumima...

g00gls

#14

Sjećate li se starog Fiat Coupe-a iz kasnih 90-ih godina? Izgledao je kao Ferrari sa naprijed smjeÅ¡tenim motorom, ali zvijezda od talijanskog proizvoÄ'ača automobila je bila izbačena iz proizvodnje u 2000. godini.



Od tada, Fiat je ostao bez takvih vozila u svojoj ponudi. Sve dok britanac Peter Norris nije napravio zanimljiv koncept novog Fiat-ovog Coupe-a, bar kako ga on doživljava, a moramo priznati da nam nedostaje jedan takav sportski automobil u Fiat-ovoj obitelj.



Ovaj koncept bi pokretao napred smješteni motor i zadnji pogon, mada Fiat još uvijek nema platformu koja bi mogla da posluži za ovakav koncept, iako je mogao posudit platformu od Ferrari-ja ili Maserati-ja. S druge strane, čak i sam dizajn podsjeća na neke britanske automobile.

Coupe ima gladak profil i vrlo niske linije krova, koje čine kotače ogromnim. TakoÄ'er ima agresivan stav, zahvaljujući masivnim rubnjacima kotača, dok prednji kraj podsjeća na danaÅ¡nji Aston Martin DBS.  Stražnje osvjetljenje u obliku slova C s LED tehnologijom i centralno smjeÅ¡tene ispuÅ¡ne cijevi daju Coupe-u elegantan izgled.

Peter Norris je i sam bio vlasnik Fiat Coupe-a 16V Turbo, a usprkos stalnim popravcima obožavao je taj automobil. ÄŒak i sada se okreće kada netko s tim automobilom proÄ'e pored njega.