Novi Fiat Coupe....:-)

Autor Jay-Z, 23 Siječanj 2008, 21:36:07

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

gturcic

Kao sadašnji vlasnik Coupea (moj je s kraja 90-ih :-) mogu reći da prijedlog izgleda kao jedan od likova iz dječjih crtića o automobilima. Jedino je stražnja četvrtina kvalitetan dizajn, sve ostalo je potpuno neralnih proporcija...
Našlo bi se na net-u i boljih ideja, pod uvjetom da Fiat ima snage za takav projekt umjesto ljepljenja Chryslerovih znački na Lancie i obratno...

zzip

šanse da se ovako neš napravi.. pogotovo iz 0, odnosno bez podvozja su nikakve.. ali vijest je odlična.. jer se vidi da tržište traži svoje...

nekako mi se najviše čini da će ona vijest o abarth coupeu zaživjeti... samo da se ova trakavica oko krajzlera završi i vidi da li će fiat uspjeti ili propasti...

Josip_hgt

Citat: zzip  u 31 Svibanj 2011, 01:02:19
šanse da se ovako neš napravi.. pogotovo iz 0, odnosno bez podvozja su nikakve.. ali vijest je odlična.. jer se vidi da tržište traži svoje...

nekako mi se najviše čini da će ona vijest o abarth coupeu zaživjeti... samo da se ova trakavica oko krajzlera završi i vidi da li će fiat uspjeti ili propasti...


Fiat umire zadnji... :mjuza:

Miha.

U kaj je ružan, ovo ne sliči ni jednom fiatu 8)

VeX

Podsjeca na ferrari a ne fiat coupe.
Pitanje je treba li vanjski izgled coupea uopce mijenjati...

stipa16v

ljudi budite realni, coupea je teško zamjeniti jer: iam jedinstven dizajn pininfarina je napravio heben posao, ali treba osvježenje i po meni ino gora nije loše jer je zadržao agresivnost i neku liniju koja ga prati (mislim na pradnji kraj), npr nova lania delta je lijep auto ali to nije nasljednik delte, vidiš da opel ima isti problem sa calibrom, htjeli su napraviti nešto slično insigniji pa ih popljuvali... takve aute je teeeeeeško zamjeniti, a to se traži... po meni treba zadržati neku liniju starog modela za koju će se na ulici i onaj tko ne zna vikati gle coupe!! i naravno potpis pininfarine!!!

VeX

Baš zato i pišem!
Naime, po meni moraju ostati okrugla svjetla straga i još par detalja.
A prednji kraj me totalno podsjeca na Ferrari Modena-u, pogotovo s ovakvim znakom sprijeda.  :)

puntiac

uh uh uh! bilo bi lijepo da fiat izbaci novog kupejca na tržiÅ¡te :ljubav: ali kupejca koji će bit dostojan nasljednik! ovo sa slika gore to nie nikako  :D hajmo redom - prednji kraj jedino Å¡ta trea promjenit je branik i stavit neki koi prati gornju liniju auta a ne ju tak razbit branikom u dodgeovom stilu,krov treba bit viÅ¡lji,odnosno treba bar davat tu malo viÅ¡lju liniju jer ovo izgleda ko prenisko srezan krov nekom normalnom autu :D, felge su se bar na tim skicama mogli potrudit pa stavit da liče na neÅ¡ a ne ko poklopci Å¡ahtova, a zadnji kraj mi je brutalno odvratan - ovaj dio kod svjetala je dizajniran ko da je inspiraciju naÅ¡o u novom challengeru i malo to prilagodio ovom konceptu ;) po meni trebaju iza ostat okrugla svjetla al ih viÅ¡e u ferÄ'o stajlu stavit pa vodoravno umjesto okomito kao na prethodniku,auspuh sa svake strane po jedna cijev a ne u sredini,a pod haubu strpat 2,4 turbo sa 300-tinjak ks :good:
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

iwex

Ključna riječ u svemu tome je britanski dizajner ...

NeÅ¡ ti sreće sa britancem u italian designeu ...  :facepalm:

VeX


gturcic

Citat: stipa16v  u 31 Svibanj 2011, 09:43:12
jedinstven dizajn pininfarina

Za Coupe iz 90-ih vanjski dizajn napravio je Centro stile Fiat, pod vodstvom tada mladog Chris Banglea!

Samo interijer je Pininfarinino djelo; zbog toga u unutrašnjosti i na bokovima samo piše Pininfarina; da je dizajnirao cijeli auto na boku bi bio natpis s grbom!

Jay-Z

Pa bolje je ovaj nego onaj Abarth... Recite Å¡ta god želite, ali meni se sviÄ'a. Nema veze sa onim starim, ali nekad i dobro doÄ'e neka promjena. Ako bude četverosjed i možda joÅ¡ neki mJTD unutra, i naravno po nekoj pristupačnoj cijeni... Why not... ;D
Da se išta krene kemijati sa starim modelom, moglo bi odvesti u propast, jer je sasvim u redu...

ivanm


redwolf

meni je ok samo mi se ne sviÄ'aju ova zadnja svitla, led ok... ali okrugla podrazumijeva se...

Jay-Z