GP 1,9 m-jet - škriputav zvuk na toplo u predijelu kvačila

Autor xtr3m3, 07 Siječanj 2016, 14:49:47

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

xtr3m3

bok,

deÅ¡ava mi se da kada se auto zagrije da se na skroz pritisnuto kvačilo čuje Å¡kriputavi zvuk. dakle na hladno niÅ¡ta, samo kada se zagrije. recimo pri kretanju, stisnem kvačilo ono Å¡kriputa i ako dodajem malo gasa ono prestane, dakle samo na ler okretajima se čuje, kod kretanja se takoÄ'er ne čuje.

jedno vrijeme je bilo prestalo, no sada opet zeza.

druk lager? :(

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

xtr3m3

*** mater
kvačilo je samo po sebi dobro :(( to 2500kn mogu računat da me košta?

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

3200kn s potisnim lagerom.
Stavi set sa jednomasenim zamašnjakom, od Valea je set 5500kn

xtr3m3

ma ne mislim mjenjat zamašnjak ili prebacivat na jednomaseni, ako da ostaje sve original
jel "normalno" da na 160t km odiÄ'e potisni? ili da pocme pokazivati znakove otkazivanja?

Mike20

Naravno, čak i ako su original km
Na tim km može već i zamašnjak početi ružiti
Lamela se ne čuje jer nema federe na sebi.
Potisni lager je unturanji, hidraulički i čuje se ovisno dal je pritisnut ili ne
Samo potisni lager je 700tinjak kn

xtr3m3

Citat: Mike20  u 08 Siječanj 2016, 08:57:39
Naravno, čak i ako su original km
Na tim km može već i zamašnjak početi ružiti
Lamela se ne čuje jer nema federe na sebi.
Potisni lager je unturanji, hidraulički i čuje se ovisno dal je pritisnut ili ne
Samo potisni lager je 700tinjak kn
hvala na brzim odgovorima ;)
evo sad me ovo malo zbunilo, dakle ne čuje se u leru niÅ¡ta, čak ni ako stisnem kvačilo do kraja i čuje se zvuk, malo ga popustim i on prestan, ili recimo dam malo gasa i onda takoÄ'er viÅ¡e ne Å¡kripi...
vjerojatno je to "prva faza" otkazivanja potisnog :/