Punto Evo 1.3 MJT dileme

Autor ivanm, 29 Ožujak 2016, 06:54:32

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

ivanm

Punto Evo 1.3 MJT
mislim kupiti ovakav punto, 2012 km, ima nekih 55000km. izvana i iznutra sve izgleda ok
zanima me taj motor 1.3 dizel sa 75ks jel dobar? kolko to ima cilindara 3 ili 4?
neki kažu valja a neki ne, kakva su vaša mišljenja, pogozovo ako netko ima s njim 150ktm i više, koje su mu boljke, kaj treba servisirati, on ima lana jel tak.
eto ak tko zna dajte savjet.. thanks.. :ok1:

Multijet

Već se dosta pisalo o tom motoru, malo prekopaj po forumu ako nisu obrisane. Ja sam vozio 1,3 u mk2b 10 godina i nemam prigovora. Od problema; na 160kkm očišćen egr jer je upalio lampicu motora i otiÅ¡ao u safe mod, na toj  negdje kilometraži je prebrtvljena i visokotlačna pumpa- samo gumice mijenjane, na oko 30kkm mijenjana je lamela i za mijenjena je turbina jer je bio power box i "pojelo" je te dijelove-priznali mi garanciju he,he,na oko 190kkm se počeo čuti lanac i takovog ga prodao sa 210kkm.

4 cilindra ima i bio je motor godine.

Da nisam stavljao power box vjerujem da bi i lamela i turbina ostale netaknute.

Na gp-u neznam kakav je, mislim da je skoro isti jedino je dpf i varijabilna turbina dodana, isključiš dpf, egr i lagani remap i samo gasss...
0989739290

ivanm

aha, znači nema problema s njim do 150000km, erg ventil se izvadi i rupa se zablindira a kak se isključuje  taj dpf i kaj je to uopće, do sad sam vozio samo benzince..

tempradrifter

Citat: ivanm  u 29 Ožujak 2016, 10:07:25
aha, znači nema problema s njim do 150000km, erg ventil se izvadi i rupa se zablindira a kak se isključuje  taj dpf i kaj je to uopće, do sad sam vozio samo benzince..

egr se samo softwerski ugasi, netreba ništa blindirat, dpf se ugasi i izbije

DinoG

Moj 1.3 je na 190tkm i vise manje sam istim redom i na istoj kilometrazi mjenjao dijelove kao i Multijet

Dr.Grande

Imam tog 75hp 1.3 u svom gp-u i sasvim sam zadovoljan. Mislim da tek 90hp 1.3 ima varijabilnu turbinu. Pretjece bez frke, za magistralu i otvoreno dusu dao. Turbo rupa postoji ali s vremenom se naviknes i onda uzivas u tom poletu od nekih 1800 okretaja nadalje :)

Ako vozis dosta otvorene ceste DPF nije problem, odradi svoje, popije mal vise goriva u tom trenu i ko da nista nije bilo. E sad ak si dosta na autoputu mozda razmislit o verziji s 90konja i 6brzina.

Multijet

ÄŒini mi se da punto evo svi imaju varijabilnu turbinu,neznam koliko pije dok regenerira ali 1,9 pije ko smuk,po bc-u i do 13-15 litara i nije mu dosta autoceste od Zg do Jaske da to obavi
0989739290

ElRa

Imam Grande Punta 2009 god, 75KW, 101000 km (pravih ) i za sada osim pucanja lanca na 85k km, promjene 2 grijaca i prednjih disk plocica nisam imao problema. Pri pucanju lanca samo su nastradale klackalice jer je tako projektovano. Zamjena (dijelovi originalni + majstot) je kostala oko 400 eura.
Prostranost je visa nego li se ocekuje u toj klasi, enterijer je na nivou klase, moj primjerak je odlicno izradjen tako da za sada nema nikakvih crkutanja ili habanja materijala u enterijeru.
Motor je ispod 2000 o/min mrtav a onda pocinje solidno da vuce do 2700 o/min. Mjenjac mi je OK, mada je na Cliu III npr bolji. Potrosnja od 4l (otorena) do 6l (gradska, Sarajevo).
Auto je dosta tvrd i neudoban, pa je Clio III po tom pitanju bolji. Zauzvrat GP je dosta stabilniji i dinamicniji automobil.