Redizajn radio kazetofon

Autor Mairon, 25 Srpanj 2012, 12:48:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mairon

Nemam sreće u pronalasku tog radija bravo/brava/marea. Znači ne onaj najstariji, njih uvijek ima za kupit, al su ružni. Ovaj redizajn je puno moderniji. NaÄ'em ja jednog, čovjek poÅ¡alje mail kaže daj mi adresu, ja dam i sutradan kaže prodao sam ujutro prije neg sam mail pročitao  :facepalm: u Å¡to ne vjerujem baÅ¡, jer dugo je prodavao i baÅ¡ unutar sat dva proda.

Pa ako netko od vas ima ili zna nekoga, kupit ću za razumnu cijenu. Cijene na njuškalu su bile 90 kn za taj redizajn i 70 kn postoji lik za stariji taj, dok drugi traži 100, al to bi išlo dole. Znači radio je 99. ili 00 redizajn pa do 2002 valjda.

Najbolje bi bilo ako netko ima cd radio, da je ispravan očuvan, dogovorili bi se. Ali tih Cd radia nema nigdje, stvarno nigdje.

Neka se javi ko ima ili zna na mail: ronferka@hotmail.com 

kemba

sretno sa potragom radia s cd-om...
dok sam imao mareu godinu dana sam trazio takav radio bez uspjeha
probaj pitati tomassa tu na forumu on ako se navaram prodaje mareu u dijelovima i to 99 godinu mozda ima radio od nje
Ja sam taj iz Ã,,ÂŒaÃ,,Â'avice

marea_jtd110

nećeš nigdje naći osim vani. to su imale samo st.moritz i st.michel verzije a takvih ima u hr ravno 5 od kojih je jedna kod mene.
probaj ebay iz njemačke
JTD -> Jako To Dimi

allenp

kad se izvadi tvornički radio iz maree, jel se može onaj antenski konektor nekako spojiti na moderni radio, preko nekog jacka ili nečeg ili mi ne gine rezanje kabela i spajanje drugog konektora?

i drugo jel postoji neka mogućnost da se prikrije ona rupčaga koja ostane nakon što se radio izvadi?

chico2288

Ima nastavak koji se spoji na antenu...naci ces ga u svakoj trgovini elektronike i hi-fi opreme...a za rupu ti treba adapter iliti maska koja ide za radio a nju potrazi na nekom otpadu ili na njuskalu

chico2288


allenp

hvala naručen adapter za radio s ebayja za 11 dolara iz slovenije :yahoo:

a ovo za radio ću onda u lokalnoj prčvarnici uzet, hvala još jednom!

allenp

još jedno pitanje, što je onaj drugi konektor što je išao u originalni radio? je li to od radiokasetofona?
bio je eurokonektor, antena i taj treći.

pitam zato jer mi na radiju koji sam ugradio, gube se memoriranje stanice svaki put kad ugasim auto i izvadim ključ, iako je taj radio bio u mom drugom autu i tamo se to nije dešavalo pa nije do radia.

chico2288

Ako je onaj plavi konektor, onda je to mislim za cd changer...a memorija ti se gubi jer ti se gasi napajanje s kontaktom...zamijeni zutu i crvenu zicu na radiju i trbalo bi biti ok.

allenp

misliš na konektoru prerezat te dvije žice i prelemit ih?

chico2288

One koje idu od konektora u radio...trebale bi biti spojnice na njima..samo raskopcas i obrnuto spojis, a ako nema, onda prerezes.

Ajd ako mozes poslikaj da vidim kak izgleda.


allenp

evo sad sam ponovo raskopao radio i našao te dvije žice, zamijenio ih kako si rekao i radi kako spada!!!
hvala najljepša!!!!! :formula:

tom1961

Bivši vlasnik mi je rekao da bi te maskice za radio trebalo biti u svakom dućanu s autodijelovima i da košta oko 30 kuna. Volio bih znati je li to bio samo marketinški trik :hm:

Budući da sam ovisnik o glazbi s vlastitih CD-ova, a vikend mi je jedino vrijeme kad mogu nešto raditi po autu, sutra CD player iz stare astre mora biti u Marei.

Naravno, ne moram spominjati da je u Marei trenutno originalni krš kojem sam papirom podbočio mehanizam kazetofona, da bih morao slušati bar radio :haha
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

the-rider

blize 100 nego 30 kn je, i nema ga bas po autodijelovima nego u trgovinama koje se bave muzikom
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.