Fiat Barchetta 1.8 16v 2000 g. - neće upaliti

Autor fxx, 03 Srpanj 2011, 19:00:09

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

fxx

Nakon 2 mj. stajanja nece upalit.

Ima iskre na sve svijecice a ima i goriva.

Cudno vergla onako jednolicno kao da je slaba kompresija (nisam mjerio)

50 tkm.

Neke ideje ?

autoservis-edo

probaj joj pomoc sa start sprejem....ili ju poslepaj i kad upali palit ce kasnije ok jedino ako nije puko zupcasti posto kazes da jednolicno vergla....

fxx

Nije pogledao sam. Probat cu hvala...

igor-031

Taj motor ima hidro podizače ventila ,vjerojatno ti je ulje iz njih iscurilo,za početak provjeri razinu ulja i nadosipaj ako nema dovoljno ili je ulje pre rijetko tj. staro pa odizači ventila ne mogu odraditi svoj posao.Probaj s time vjerojatno ćeš uspjeti paliti.


autoservis-edo

jesi li probao start sprej.....ili slepanje...ako jesi koji su bili simptomi i zvukovi prilikom pokusaja paljenja?

franjo-fritz

provjeri dali je uopče zupčsti remen na radilici i na bregastoj da nije pukao jer ako jednolično vergla kao da nema komresije moglo bi biti da ti je remen pukao
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

fxx

Probao sam alnasovat sa start spejem, jedno 15 min. pa slepanjem.. ni da pomisli upalit

Dobar je remen.

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

autoservis-edo

aj si probaj zamjeniti svijecice ako to nisi napravio...pa vidi onda jer sam ja imao dosta slucajeva da nece zbog svjecica upaliti....to kaj ona vani baca iskru ne znaci da ju baca kad je pod tlakom kompresije..

fxx

Sumnjam da bi preskocio od alnasovanja, dovezen je kod limara i od tad ne pali.

Probat cu stavit druge..

autoservis-edo

a kaj joj je bilo da je bila kod limara....jesi li pregledao da su sve mase spojene,da nije limar koju slucajno odspojio....:))


fxx


tutto

Ako je sve tako kako pišeš - izmjeri kompresiju. Nakon toga fazu.
Sa cilindrom nebi trebalo ništa biti ali do ventila bi moglo biti. Što zbog hidropodizača koji ostavljaju otvorene ventile, što zbog samih dosjeda (ako gledamo da je loša kompresija nakon 2 mj. stajanja - iako to nije tako dugo da bi radilo neke probleme).