Fiat Barchetta 1.8 16V - problem

Autor Kadett, 22 Kolovoz 2011, 15:02:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Kadett

eto da ukratko opišem probleme mog malog hitachia..
Auto mi Å¡tucka kada vozim na 2000 obrtaja, u kojoj god brzini bio, od
prve do pete.Kao da ne radi jedana brizgaljka ili slično.
ako vozim u bilo kojoj brzini iznad, ili ispod tih obrtaja, nema
problema. Još jedna stvar je ler gas, koji ne pada ispod 1000rpm.
Treća stvar, vjerujem povezana svim time, je da auto jednostavno zna
krepati kad je topal i kad vozim, izbacim ga iz brzine, malo se kotrlja i ckr  :D
Primjetio sam i po noci, kada mi rade svijetla i osvjetljenje ćuka, vozim recimo u 3.
brzini 60 na sat, stisnem kvačilo, i kako obrtaji padaju prema leru, osvijetljene table
(i svijetla ujedno) trepnu.. kao da im padne napon..

Ler gas motorić sam promjenio, ista priča.
Molim pomoć jer mi ovo ide iznimno na nerve i
ako ne naÄ'em odgovor otkrit ću da li njeno ime
uistinu znači mala barka, kad ju probam provozati po rijeci Pakri kraj koje živim  :devil:

srky

propuhat motor na otvorenom, livat kvalitetnije gorivo (po mogućnosti da nije ina), očistit injektore, promjenit filter goriva ako nije mijenjan odavno (isto vrijedi za filter zraka i svjećice)

i naravno ako to ne riješi problem ić na dijagnostiku za provjerit je li do nećeg drugog.

Jay-Z

Citat: Kadett  u 22 Kolovoz 2011, 15:02:13
Treća stvar, vjerujem povezana svim time, je da auto jednostavno zna
krepati kad je topal i kad vozim, izbacim ga iz brzine, malo se kotrlja i ckr  :D
I ja sam imao taj problem... Očistio sam klapnu gasa i sad je sve ok...


Kadett

mozes molim te detaljnije pojasniti kako se to cisti? da li je neki veci zahvat ili se
da rijesiti u kucnoj radinosti?

tutto

Meni se najprije čini da negdje vuče falš zrak, a može biti i do klapne. Nije isključena ni fulana faza.
Ovo sa treperenjem svjetla kada ti pada turaža nema veze sa gore nabrojanim, ali vjerojatno ima veze sa alternatorom ili te već nešto zeza sa strujom. Ako baš trepnu tj. ugase se do kraja, onda bi to značilo da na trenutak skroz ostaneš bez struje. E sad dali samo ostaneš bez struje samo za svjetla ili još nečega.........

Jay-Z

Sa nitro razrjeÄ'ivačem i krpicom, samo se potrudi obje strane očistiti... :)

Kadett

ma pri padu obrtaja samo trepne malo.. padne napon na pola sekunde, nije da crkne komplet osvijetljenje

franjo-fritz

Citat: Kadett  u 23 Kolovoz 2011, 22:52:33
ma pri padu obrtaja samo trepne malo.. padne napon na pola sekunde, nije da crkne komplet osvijetljenje
provjeri altenator ,diodni most
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

srky

njemu su treptala svjetla jer bi mu kad stisne kuplung okretaji pali ispod normalnog lera a s time i napon na svjetlima kao da netko ide ugasit motor...

kod tebe mi više pari da je do injektora, jesi radija dijagnostiku?

Kadett

očistio sam klapnu gasa, očistio i zadihtao komplet usis.. bez rezultata. I dalje mi trza kad vozim lagano na 2000rpm cca. Kad tako počne trzati, ako ne pipnem ili pustim gas, nastavi trzati stalno. Znači samo malo pipnem ili otpustim gas, i prestane trzati. Nešto sam čitao da ona ima 4 bobine, jel moze to stvarati probleme? ili famozni varijator faze?