Kupovina 2.0 turbo 20 V

Autor R2D2, 26 Siječanj 2014, 21:42:41

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

dinko1981

Btw ne zelim vam unistit snove snove ali coupea nema sa euro3 normom. Mozda uvest za dijelove ili neka kemija ali legalno ne. 2000 je zadnja godina a fiat je tek 2001 poceo uvodit euro3 normu tako da ima bravo, brava, marea. Recimo primjer cak nema ni hgt-a iz 2001 vec je zadnji 155/euro 2 iz 00. dok u marei ima 150/euro 3 iz 01/02 .

Stig

Citat: dinko1981  u 25 Studeni 2015, 09:15:34
Btw ne zelim vam unistit snove snove ali coupea nema sa euro3 normom. Mozda uvest za dijelove ili neka kemija ali legalno ne. 2000 je zadnja godina a fiat je tek 2001 poceo uvodit euro3 normu tako da ima bravo, brava, marea. Recimo primjer cak nema ni hgt-a iz 2001 vec je zadnji 155/euro 2 iz 00. dok u marei ima 150/euro 3 iz 01/02 .

Nemoras rusiti snove jer cu ti ja reci da se moze legalno... Kao sto sam i napisao.. nije naravno procedura redovna ali nije niti nista puno previse kompliciranija..

Frend se bavi time i znam o cemu pricam..

dinko1981

A koja je to 'ne-redovna' procedura da znamo i mi koji nismo sverceri?

Stig

Prvo mi pojasni tko smo/su to "svercer"? Ja ne vidim nigdje da sam naveo pojam ili radnju opisanu radnjom "svercanja"

A dalje, da ti odgovorim na pitanje; putem izuzeca.. Kome nije jasno i dalje ima toga i sluzbeno na netu itd, ako nekome treba ozbiljno (da je u proceduri ili je vec nasao nesto sto bi unio u hr) napisem proceduru ukratko (koje nema bas ovako na netu za naci) na pp..

ludaman

Cemu pisati na pp takve informacije? Treba pomoci vecini i sibati kvalitetne informacije cim vise :)

Evo jedan tutorial od decka koji je dopeljao auto koji ne zadovoljava homologaciju redovnim putem.

1. Imaš lovu
2. Svida ti se auto koji je rijedak (nema uvjeta da mora biti skup)
3. Meni su rekli da treba imati argument zasto to zelis (izuzeće od homologacija)
4. Najbolje je prvo pitati dali se moze dobiti pozitivno misljenje o izuzeću tada znas dali ces uspjeti.
5. Tada treba napraviti elaborat I potrebno je pozitivno misljenje od Fakulteta strojarstva I brodogradnje(naravno to se placa cca 3350kn)
6. Prije elaborata I dobivene informacije da mozete dobiti pozitivno misljenje, trebate pronaci auto
7. Pripremiti svu dokumentaciju za fakultet, slikati vozilo tocno kako traze ( 9 slika ), knjizicu vozila, racun ili
kuprodajni ugovor ovjeren od javnog biljeznima iz zemlje koje ste dopeljali auto.
8. Fakultet tada to salje u Državni zavod za mjeriteljstvo
8a. I vi u isto vrijeme dostavite molbu I pojasnjnje zasto trazite izuzeće za to vozilo sa kopijama papira od auta I slika tog auta.
9. Drzavni zavod za mjeriteljstvo odjel homogacija provjeri papirologiju I daje ili nedaje rjesenje o izuzeću
10. Uvijek postoji mogucnost da ne dobijete ali glavu gore rijetko ali rijetko odbijaju.
11. Tada u odjelu homologacija načelnik to potpiše I dobijete izuzeće za par dana.
12. Onda uzmete šlep službu I idete provozati vaseg ljubimca do Stanice za tehnicki koja
ubaci vozilo u program I napravi dokumentaciju koja se veže na rijesenje o izuzeću.
13. Onda vozite auto na carinu, nadete speditera kojeg isto placate cca 1000kn I tada rijesavate papire
I dobijete rijesenje za dan dva tj. odete po njega na carinu I odmah platite davanja I dobijete
pravo rijesenje jer ste sve platili I onda odmah u poreznu pa platiti 5% prijenosa.
14. Nakon toga idete na popravak, restauraciju ili u spavaću sobu I pripremate auto za tehnicki a
ako je vozilo ispravno onda idete na tehnicki,osiguranje,policiju itd I onda GAS
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Stig

Slazem se, samo poucem iskustvom godinama po forumima, uvijek se nadje netko tko tematiku ne poznaje (generalno govoreci, ne samo u vezi ove teme) ali ima nesto pametno za reci, tako da nemam volje onda ulaziti u rasprave koje nigdje ne vode..

A eto sad ovdje gore ima opisana procedura..  :ok:

dinko1981

Stig, sam si rekao da imas frenda koji se sa time bavi, vjerovatno ne prodaje salatu na placu vec uvozi i preprodaje aute a ta vrsta posla se u narodu zove svercer, kom krivo kom pravo. A onda ako vec znas neku caku to izneses javno kao kolega i zaljubljenik u fiate, ili je to neka tajna zanata sver... pardon uvoza auta.

Stig

Znam ja kako se to u narodu kaze, ne dira to mene jer se ne bavim time (iako svakodnevno imam doticaj sa ljudima koji se bave) al glup je naziv jer ja bi osobno time obiljezio aktera koji npr prevozi nelegalno cigarete preko granice npr.

A znaci cim covjek ima svoj salon odma je svercer? zanimljivo al dobro..

Iznesem ili ne iznesem javno je moja stvar, gore u proslom mom postu objasnjeno zasto.. kada je god nekome trebalo a mogao sam pomoci, pomogao sam (konkretno ne na ovome forumu jer sam ovdje kratko..)

Tako da i dalje ne vidim problem u tome sto neke stvari zelim ili ne zelim javno pisati.. Dobru volju sam pokazao i rekao ako nekome treba objasnim na pp drage volje, a javno ne bila zo tajna ili ne, pa kako kome pravo ili krivo, nije moj problem..

dinko1981


ludaman

Citat: Stig  u 25 Studeni 2015, 11:56:51
Slazem se, samo poucem iskustvom godinama po forumima, uvijek se nadje netko tko tematiku ne poznaje (generalno govoreci, ne samo u vezi ove teme) ali ima nesto pametno za reci, tako da nemam volje onda ulaziti u rasprave koje nigdje ne vode..

A eto sad ovdje gore ima opisana procedura..  :ok:
Istina da, samo sto se na forumu vise vide postovi kako ti velis od tih koji tematiku ne poznaju nego tvoj post di si napisao da ti se jave na pp. Isto tako sama trazilica ce ti odmah dati link od teme sa napisanom informacijom.

Zamisli kad bi nabavio knjigu recimo o motorima sa unutarnjim izgaranjem i u knjizi bi pisala samo poglavlja. A ako zelis vise znati o tome, javi se autoru. Tako nekako ja dozivljavam to, javite se na pp :)

Ali svakako, ponudio si pomoc. Hvalevrijedan potez u danasnje vrijeme dok su ljudi osorni, i maltene samo gledaju kak ce zaje.. koga. Palac gore u svakom slucaju  :good:
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

Niknejm

FirstInAllTrouble

franjo-fritz

Mozes ga uvesti i legalno,,,,, zavod za mjeriteljstvo, vukovarska,  256 mislim. 6 kat prva soba desno.. Odenses papire biljeg i odobre ti uvoz makar je i euro 2....
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Btw ja sam svercer i ponosim se sa tim
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

ludaman

Citat: franjo-fritz  u 25 Studeni 2015, 16:24:41
Mozes ga uvesti i legalno,,,,, zavod za mjeriteljstvo, vukovarska,  256 mislim. 6 kat prva soba desno.. Odenses papire biljeg i odobre ti uvoz makar je i euro 2....
Preselili, nova adresa Capraška 6. :)
Motorsport, because all other sports require only one ball...!!!

franjo-fritz

Citat: ludaman  u 25 Studeni 2015, 16:33:52
Preselili, nova adresa Capraška 6. :)

oooo jeb... Majku. Ajd nisam dugo bio.. Ista postavka radi ili su ih promjenili
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks