Motor se gasi na Fiat Coupe' 1.8 16V

Autor CarloAbarth, 02 Svibanj 2018, 10:27:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

CarloAbarth

Imam jedan problem na Fiat Coupe'-u. Naime tu i tamo se zna desiti da kad stanem na semaforu padnu okretaji u leru i motor se ugasi.

Na komandnoj tabli se znalo dogoditi da se upali mala lampica kao neki mikrofon koji na glavi ima 4 crtice - mislim da su to injektori.

Budući da auto ima i plin - zanima me vaše mišljenje tj iskustva i cijene sljedećih poravaka;
naime po meni su ili prljavi injektori ili ih valja zamijeniti ili je eventualno varijator faze.

Auto ima 249 000km.

Ako ima netko tko kvalitetno reparira injektore - javite. Varijator faze mislim da se i ne može kvalitetno reparirati? ili?


Mike20

Kad je varijator gotov, dok je motor hladan, "rokće" tu. Radi grubo ko d a nešto u njemu štekće.Kad se ugrije, ti simptomi prestanu.
On se da reparirati
Mislim da varijator ne utječe na gašenje u leru.
Nisi napisao dal' se gasi samo na plinu, ili benzinu.
Koji plinski ureÄ'aj imaÅ¡, koje injektore?

Koliko km ima auto samo na plin?

Poslikaj i lampicu, po opisu nije lampica greške motora?

CarloAbarth

Hvala puno na brzom odgovoru.

Motor u leru ne rokće. Zvuk mu je stalno isti.

Gasi se motor i kad je zagrijan. Nema pravila.
Ja vozim samo na plinu. Tj upali se benzin, malo se pričeka i onda se polako uključi plin.

Nažalost auto je dvaput mijenjao plin. Prvi je plin ugraÄ'en pred cca 7 godina i onda je pred 2 godine skinut taj plin i stavljen jedan normalan.

ProÅ¡li vlasnik ga je imao samo 2 godine i s njim je napravio 15ak tisuća kilometara. Å¡aljem skicu te lampice koja se pali na komandnoj ploči. Javim koji je plinski ureÄ'aj i injektore. A planiram posjetiti i servis plina. ÄŒisto me zanimalo ako je itko imao sličnih problema.




CarloAbarth

Evo malo bolje slike tog indikatora na tabli.

P.S. Mislim da je do plina jer sam iskopčao plin i auto se ne gasi - lijepo mirno radi.


topolino

Lampica injektora. Nesto nevalja sa strujom na autu. Vjerojatno je podesenost plina debelo off, ili je nesto riknulo na plinu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Ne mora biti struja. Prvo napravi servis plina onda ćeš vidjeti dalje.

CarloAbarth

Hvala dečki - idem kod servisera za plin. Javim ishod :)

CarloAbarth

Ove budale ne znaju nista oni kazu da nije do plina.... a sto posto je jer samo se na plinu gasi.

Pa sam isao kod drugog ovlaÅ¡tenog servisera  koji je kao stručnjak za Lovato sisteme i kaze mi da je to ucestalo jer je plin osjetljiviji pa predlaze da počisti sve i da poslozi da na nizim okretajima radi na benz. To mi je malo onako ne baÅ¡ drago jer on kaže da to dodatno ne napreze motor ali basically ja bas to ne vjerujem jer ako ja na svakom semaforu prelazim na benz pa onda se opet privikava na plin to je onako malo dvojbeno da se motor ne muči. VaÅ¡a miÅ¡ljenja i iskustva? Hvala puno

Mike20

Nemaju pojma.

Tebi vjerojatno plin ne radi dobro. To remeti mapu od benzinskog ecu-a, a što direktno utječe na rad plinskog ECU. Plinski ECU samo čita vremena ubrizgavanja benzinskog, množi ih s brojem i tako dobivaš vremena ubrizgavanja plina.

Pod uvjetom da je strujni dio ispravan (motorić lera, svjećice, bobine), očito je do plinskih injektora.
Moji Lovato injektori (oni četvrtasti) nisu izdržali 70 000km i trebalo ih je mijenjati jer su puštali plin.

Novi su okrugli i puno bolji.

Probaj odvoziti 200km samo na benzin, ili otpoji kleme na akumulatoru preko noći, pa se nakon toga probaj voziti, dal' bude crkavao na leru.

Ako ispočetka ne bude pa onda s vremenom opet bude, nešto remeti mapu, loši plinski injektori, premalo ili previše plina itd.
Ako bude odmah ispočetka crkavao na leru na plin, vjerojatno su injektori.

CarloAbarth

Mikey - you da man! Probat ću sve pa javim ishod. Ciao a tutti :)

topolino

Odi kod bojskog u poptpican. Nije ti daleko od pule.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

CarloAbarth

Hvala na savjetu - prvo ću dati ovom liku da vidi - navodno svi za Lovato dolaze kod njega.  :ok1:

Mike20

Moj sustav su servisirali ovlašteni stručnjaci koji su i ugradili plin, pa nisu znali riješiti problem neravnomjernog rada dok nisam posjetio Tidala servis

CarloAbarth

This is the verdict... Ipak je varijator faze. Naime i na benzinu ga ipak treba malo na gas podignuti ponekad kod paljenja iako dalje na benzinu praktički nikada nije padao s okretajima na semaforu ili kod parkiranja. Kod plina je osjetljiviji i prije gubi okretaje te se gasi.

E sad... novi varijator faze originalni je 3500kn, zamjenski je 2200kn a reparacija starog je oko 750kn.
Koliko vi imate iskustva s tom reparacijom. Kažu mi da drži poslije cca 30-40 000km ali koliko mi je poznato ta reparacija zna biti dosta kratkoročno rješenje? :(

Hvala svima na trudu.

topolino

2.0T 20v koliko sam cuo nema problema sa varijatorom, i pase mozda na sve superfire motore. Znam da ga je netko ugradio na nekog atmosferca, mislim da je to bio franjo.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD: