Twin spark ili boxer

Autor Swordfish, 27 Lipanj 2007, 13:00:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Swordfish

Za TS ti je duplo skuplje odrzavanje...samo svjecice 1200kn, ali imaju dosta veliki interval mjenjanja...za moj boxer svjecice, oko 32kn/kom...i nema debimetara, varijatora faze i slicnih cuda...

Boxer je jeftiniji za odrzavanje, ali trosi 1-2 litru vise od ts, ima nenadjebivo bolji zvuk, a ide kao i ostali auti iako je zbog tog brutalnog zvuka totalna slika nekako drukcija, cini se da bolje ide ali ide isto...
Ja bi radje boxer, ali odrzavani boxer (nedavno se dule 21 usrecio, kupio je savrsenog boxera 1.6)..
Vecina ih je neodržavana, ono ulje morate mijenjati na vrijeme i p'otrosni materijal..ne zaletati se u crveno dok je auto hladan i bude trajao onda...

kile

 :ok:
Jako dobro!
Traži traži pa ćeš naći!
Ma naći ću ja tu pilu,ali ako netko nešto čuje....lijepo molim!

:mjuza: :mjuza: :mjuza:

DuLe21

Citat: Swordfish  u 27 Lipanj 2007, 13:00:11
Za TS ti je duplo skuplje odrzavanje...samo svjecice 1200kn, ali imaju dosta veliki interval mjenjanja...za moj boxer svjecice, oko 32kn/kom...i nema debimetara, varijatora faze i slicnih cuda...

Boxer je jeftiniji za odrzavanje, ali trosi 1-2 litru vise od ts, ima nenadjebivo bolji zvuk, a ide kao i ostali auti iako je zbog tog brutalnog zvuka totalna slika nekako drukcija, cini se da bolje ide ali ide isto...
Ja bi radje boxer, ali odrzavani boxer (nedavno se dule 21 usrecio, kupio je savrsenog boxera 1.6)..
Vecina ih je neodržavana, ono ulje morate mijenjati na vrijeme i p'otrosni materijal..ne zaletati se u crveno dok je auto hladan i bude trajao onda...


ja isto mogu rec samo najbolje o tom autu, u tako kratkom roku mi je prirasta srcu... za sada jos nista nisam radio na njemu (ni nemam ga dugo)
a to sto kazes da nesto vise trosi, pitao boxera (starog vlasnika) i kaze da je ugradnja plina u nju 5200kn sa atestom sto mi se ne cini puno tako da ako je nekom bitna potrosnja nek si plin ugradi...

Swordfish

I napomena,...boxeri i plin se JAKO vole, dok TS i ne bas....

kile


Dakle sve mi više smrdi da ću uskoro voziti alficu!
Ekipa hvala Vam!
:resp

mentor

Tvrdnja da boxer i TS idu jednako ne stoji... boxer je poprilično astmatičan u usporedbi sa TS

A razlika u cijeni održavanja dolazi do izražaja kad sagledaš što je sve potrebno napraviti na autu nakon kupnje i koliko misliš km godišnje raditi...


Robertino

ja imam doma boxer u 33ci,i vrlo je jeftin za odrzavanje,i zahvalan motor...redovno mjenjanje ulja,svjecice na svakih 40.000, remenje na vrijeme,i to je to. Ima 210.000km i radi ko prvog dana.

Swordfish

Citat: mentor  u 28 Lipanj 2007, 11:01:13
Tvrdnja da boxer i TS idu jednako ne stoji... boxer je poprilično astmatičan u usporedbi sa TS

A razlika u cijeni održavanja dolazi do izražaja kad sagledaš što je sve potrebno napraviti na autu nakon kupnje i koliko misliš km godišnje raditi...
Ne branim ni jedno ni drugo, kad bi opet isao na tu kupovinu kupio bi boxer, bas zbog zvuka i odrzavanja...a te duple svjecice, varijatore faze, debimetre i cuda tehnologije nek ima netko drugo pod haubom, ja volim onu staru poslovicu...sto manje elektronike bolje za moj dzep...


NIsam ja nigdje ni rekao da idu isto...cak kad pogledas kubike i KS moze se saznati da nemogu nikako ici jednako jer onaj 1.4 TS ima KS kao moj 1.6 boxer...

mentor

po meni je TS u prednosti jer postoji za njega nekoliko tvorničkih Ä'inÄ'i koje ga čine vrhunskim autom...samo ako ti novčanik dozvoli...

Ja na svojoj nisam ništa morao naknadno raditi...auspuh, usis i još neke stvarčice su bile tvornički (valjda sa sportpackom) drugačije nego na običnima i juniorkama...i ja sam bio jako zadovoljan...

jedina majmunarija su felge koje sam morao čekati i plaćati naknadno 600 maraka + PDV + gume

Swordfish

Ovako mozemo do sutra govoriti, ali po meni su to dva razlicita auta...kao i punto GT i obicni 55...sve je slicno, ali nista nije isto...tako da tko voli zvuk, neki poseban osjecaj u voznji i jeftinije odrzavanje izabrat ce boxera (naravno mora biti odrzavan kao i TS), a tko voli malo manju potrosnju, bolje perfomanse i skuplje odrzavanje izabrat ce TS...naime pratim malo forum na alfistima i vidim da ekipa ima puno vose problema sa TS motorima nego boxerima, a o ugradnji plina da i ne pricam...

eto i sam Boxer (clan) kaze da od 10 TS na plin mozda 3 rade kako treba, dok boxeri rade besprijekorno (ovo je isprobano, svi moji frendovi ovdje imaju plin na boxerima)...

mentor

e sad ću ja zaključiti svoju misao...


ak nisi bećar ne kupuje se alfa...

pogledaj financijsku situaciju većinu ekipe na forumuima...kupe auto za sitne pare u raspadu ili dobrom stanju, a onda se cvili za veliki servis, improvizira se i iz toga vjerojatno proizlaze novi problemi....


ak nemaš pare kupi uno dizel i sa 200 kn lože voziš 900 km a popravit ga može bilo tko...i boli te za sve...

che

Citat: mentor  u 28 Lipanj 2007, 13:41:00
e sad ću ja zaključiti svoju misao...


ak nisi bećar ne kupuje se alfa...

pogledaj financijsku situaciju većinu ekipe na forumuima...kupe auto za sitne pare u raspadu ili dobrom stanju, a onda se cvili za veliki servis, improvizira se i iz toga vjerojatno proizlaze novi problemi....


ak nemaš pare kupi uno dizel i sa 200 kn lože voziš 900 km a popravit ga može bilo tko...i boli te za sve...

slažem se

Swordfish

Citat: mentor  u 28 Lipanj 2007, 13:41:00
e sad ću ja zaključiti svoju misao...


ak nisi bećar ne kupuje se alfa...

pogledaj financijsku situaciju većinu ekipe na forumuima...kupe auto za sitne pare u raspadu ili dobrom stanju, a onda se cvili za veliki servis, improvizira se i iz toga vjerojatno proizlaze novi problemi....


ak nemaš pare kupi uno dizel i sa 200 kn lože voziš 900 km a popravit ga može bilo tko...i boli te za sve...

I ja se slazem sa tim..zato kazem..kupiti odrzavan auto i neces imat problema...samo to se kod nas rijetko naÄ'e...
Alfa trazi paznju, ali za to pruza vise uzitaka nego mnogi puno skuplji auti  (barem je po meni tako)..imao sam dvije u svom vozackom stazu...ovu sad 145 boxer i 33 1.7 boxer, ali 4x4...

Btw..sto je to bećar?

mentor

bećar = manga, čunka, jerfra, kuronja, baja, lokalni šerif...

Swordfish

Citat: mentor  u 28 Lipanj 2007, 13:50:22
bećar = manga, čunka, jerfra, kuronja, baja, lokalni šerif...

Onda sam ja lokalni bećar ili ti ga manga...hehehe