Twin spark ili boxer

Autor Swordfish, 27 Lipanj 2007, 13:00:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

mentor

kad smo kod boxerice...

alfa 099 sa nekog od alfističkih foruma je imao 145 1,6 boxer i fino ju je uredio...auspuh, usis, ovjes, kočnice...
tko ga zna nek se raspita kaj je on stavljao gore, sve u svemu auto mu je bio vrhunski

ritmo

moj prijatelj prodaje 145 q2  2,0 ts ako te zanima saznat ću cijenu

neven

Citat: mentor  u 28 Lipanj 2007, 13:30:55
po meni je TS u prednosti jer postoji za njega nekoliko tvorničkih Ä'inÄ'i koje ga čine vrhunskim autom...samo ako ti novčanik dozvoli...
quote]

Slažem se, T.S. ide dosta bolje. Već osnovni 1.4 T.Spark je išao bolje nego 1.6 boxer. Istina da boxer bolje zvuči pa daje dojam da i bolje ide...

U jednom od prastarih Auto Klubova kad je Alfa napuštala Boxer i prešla na T.S. glavni razlog se navodi ušteda u proizvodnji jer T.S. se sklapao na Fiatovim trakama

kile


Supač!
Hvala na inf., u biti držati ću se onoga da je bolja mašina na polovnom autu ona koja je u boljem stanju, a sad da li je to boxer ili TS ***!

Ducato

Kompić je uzeo 95' boxericu za 16 000kn, full oprema koja radi besprijekorno, maÅ¡ina suha ko barut, on je sad treći vlasnik a drugi (njegov frend) ga je imao 5g. TroÅ¡i minimum 12l ali ide ko zmaj i kad se sjedne u njega samo se cereka i to cerekanje ne prestaje dok ne izaÄ'e iz auta. Nekom boxer radi ko traktor meni je to  muzika. Mislim za te novce se nemože uzeti nikakav auto sa tim paketom opreme nigdje osim alfe, a da ide i dobro izgleda.
Gore su yokohame kaj da vam ostalo velim  :ok: :ok: :ok:

bubinho

moj frend ima 2.0 TS i auto je tolko razheban da to nije normalno.. uveo ga je iz italije i bilo je sve super dok mu nije zupčasti preskočio i podrobilo mu mašinu.. popravak 1000 eura.. sad nakon godinu dana ulje curi sa svih strana da se ni ne kuži otkud točno curi (čak i iz getribe), ne mora uopće mjenjat ulje, samo dosipava.. al auto zato ide prebrutalno za svojih 150ks

Robertino

mimi,neznam koliko je tvoj stari  imao iskustva s boxerima,ali ti su se motori proizvodili godinama,i prodali u hrpu primjeraka,te je OPCEPOZNATO kako su vrlo pouzdani i trajni. Naravno da svaki covjek svojim postupcima i nepaznjom moze unistiti svaki motor

Boxer

Boxera ili voliÅ¡ ili ne voliÅ¡, izmeÄ'u nema a ja sam na svojoj u 50 000km jako malo morao popravljat poÅ¡to sam auto uzeo u vrhunskom stanju, a u odličnom stanju sam ga prodao, mehanika je bila vrhunska da bolja nemože biti.

Održavanje je daleko jeftinije, dijelova ima ko pljeve pašu s 33, mana su im mjenjači kao i svim alfama s boxer motorima al i to se da riješio cca 400 kn je pojačani sinhton druge i onda si miran :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

mentor

stvar je u tome da danas 99,9% 145-ica koje se prodaju su raskantane, tako da ne vjerujem da će kupiti auto koji će točiti i voziti bez drugih ulaganja...

priča o ovoj 2.0 koja pušta na sve strane nije jedina, ali malo si pogledajte na forumima koji su problemi sa TS motorima i uslijed čega nastaju. Realno ako kupi auto koji je redovito održavan i nema 300 somova kilometara sve će biti ok bez obzira koji motor odabere

MaliBuda

ovako najbolja mašina u 145 je 1.6 ts,to je mašina iz brava svarijatorom faze i duplim svječicama,ali ako se mene pita stariju alfu kupuju samo ljudi koji imaju živaca,to velim jer je maza i jer ju obožavam ali tako stvari stoje

Robertino

Citat: MaliBuda  u 04 Srpanj 2007, 11:08:37
ovako najbolja mašina u 145 je 1.6 ts,to je mašina iz brava svarijatorom faze i duplim svječicama,ali ako se mene pita stariju alfu kupuju samo ljudi koji imaju živaca,to velim jer je maza i jer ju obožavam ali tako stvari stoje

nema ta masina bas velike veze s Bravo-om

Boxer

Citat: MaliBuda  u 04 Srpanj 2007, 11:08:37
ovako najbolja mašina u 145 je 1.6 ts,to je mašina iz brava svarijatorom faze i duplim svječicama,ali ako se mene pita stariju alfu kupuju samo ljudi koji imaju živaca,to velim jer je maza i jer ju obožavam ali tako stvari stoje

Ta mašina uopće nema veze s bravom, i nije najbolja u 145/6 ako se pita ljude koji su imali taj auto onda je to 1.8 TS koja ne troši ništa više od 1.6 a ide tek malo slabije od 2.0 QV-a
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

mentor

1,6 1,8 i 2,0 troše skoro isto

1,6 je najživčaniji od njih i jako ga je lijepo voziti... car magazine ga preporučuje kao sweetest varijantu u 145-ici

MaliBuda

hahahaha kaj znači blok motora nije motor,kaj je vama od amortizera ,vilica,bloka sve isto

Boxer

Citat: MaliBuda  u 04 Srpanj 2007, 12:36:23
hahahaha kaj znači blok motora nije motor,kaj je vama od amortizera ,vilica,bloka sve isto

Sve slično možeš reći jer AR ima 2 cm dulje vilice, amortizeri nisu isti............
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...