Twin spark ili boxer

Autor Swordfish, 27 Lipanj 2007, 13:00:11

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

MaliBuda

sorry boxer ja sam se zaigro malo motor nije isti jer 1.6 alfin ima manje klipove i veći hod od brava tak da oprosti,ali meni na tipu 1.8 16v su vilice od alfe i amortizeri i istih su dimenzija,tak da još jednom oprosti

Boxer

Ma kaj oprosti, mnogi to kažu da je isto a u biti nije, a vilice jesu iste s tipom ali nisu s bravo/brava a motor je sasvim drukčiji kako i sam veliš :ok: :ok: :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

mentor

Citat: MaliBuda  u 05 Srpanj 2007, 08:41:22
alfin ima manje klipove i veći hod od brava

sad da mi još netko objasni zakaj se alfin vrti do 7500 tak lako ak ima veći hod??? ja sam si zabrijao da kraći hod omogućuje više okretaje???

topolino

u principu da. ali kraći hod znači veću brzinu razvijanja okretaja.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mentor

baš zato i ne vjerujem da alfin ima veći hod...neda mi se googlat, ali već će se naći netko sa prospektom pri ruci i riješiti nas neznanja

topolino

U ovom slučaju su razlike jako male. Maksimalni broj okretaja ovisi najviše o bregastoj, a dužina hoda koliko če brzo loviti okretaje. Motor sa najmanjim hodom na svijetu za auto ima fiatov SOHC motor kubikaže od 1,1 do 1,6. Hod im je 67,4mm što je gotovo kao na motociklima. Zato uno turbo i GT idu kao prokleti.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

mentor

Citat: topolino  u 09 Srpanj 2007, 01:35:18
U ovom slučaju su razlike jako male. Maksimalni broj okretaja ovisi najviše o bregastoj, a dužina hoda koliko če brzo loviti okretaje. Motor sa najmanjim hodom na svijetu za auto ima fiatov SOHC motor kubikaže od 1,1 do 1,6. Hod im je 67,4mm što je gotovo kao na motociklima. Zato uno turbo i GT idu kao prokleti.

zar brzina nabiranja okretaja ne ovisi i o težini zamašnjaka???

fiuman QV

 :bravo: evo da se i ja malo priključim  :bla: ja kao ponosni vlasnik 145 2.0 QV koja je u garaži već 8 mj.-iz moje osobne potrebe (boxer zna)!! iman za reć slijedeće : boxer motor +:zvuk,relativno jeftino održavanje (dosta ekipe nema za promjenittj.prevenciju kvara nego mjenjaju kad stane ) i auto ide +++!!
TS motor: ekonomičniji,novija tehn. i auto ide ++++!! 
MINUSI tih motora su nemaran vlasnik,idu predobro pa ih svi vrte -i na hladno nažalost,financijski uvjeti vlasnika auta i VRIJEME !! nitko od nas neće bit s 50 u istoj formi ko s 25 god.
[img=http://img406.imageshack.us/img406/1817/alfagaraa515ve3.th.jpg]

topolino

Citat: mentor  u 09 Srpanj 2007, 10:50:18
Citat: topolino  u 09 Srpanj 2007, 01:35:18
U ovom slučaju su razlike jako male. Maksimalni broj okretaja ovisi najviše o bregastoj, a dužina hoda koliko če brzo loviti okretaje. Motor sa najmanjim hodom na svijetu za auto ima fiatov SOHC motor kubikaže od 1,1 do 1,6. Hod im je 67,4mm što je gotovo kao na motociklima. Zato uno turbo i GT idu kao prokleti.

zar brzina nabiranja okretaja ne ovisi i o težini zamašnjaka???

Da, i ne samo o njemu isto i o dužini hoda klipa najviše. Onda slijedi bregasta i zamašnjak.
Zato američki trkači V8 motori se vrte na 9000okr/min, ali brzina razvijanja okretaja je sporija nego kod europskih serijskih V8.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Ivek


Dalibor

malo da se nadovežem, istina fiume, nemarnom vozaču ne pomaže ni nov motor iz tvornice
…senza cuore saremmo solo macchine…

mikeg20

Mislim da je najčešća greška ganjanje talijana dok su hladni, a u njima loše tj jeftino ulje, i zato najčešći kvarovi su prolupa radilica, letećih lagera više ni nema na njoj jer su ispali u karter.Veli frend da nebi bilo loše na 100 000km stavit nove leteće lagere, da bi i radilica duže trajala.U mom tipaču iz 91 je bila selenia 20k,u puntu je 20k i u sadašnjoj marei 20k i mislim da je to najbolje ulje za talijane s obzirom na cijenu i kvalitetu

Dalibor

Ne da je greÅ¡ka nego smrt za svaki motor, a pogotovo boxer jer mu odmah puca glava, možda ne po ljetu nakon prvog puta a drugog sigurno, ali po zimi sigurno od prve. Ako i ne pukne glava bregasta odlazi u oba slučaja. To se najviÅ¡e dogaÄ'a 1.3 boxeru, dok 1.6 boxeru rjeÄ'e. Sto posto provjereno jer sam imao par frendova koji baÅ¡ i nisu marili za hladan start nego samo gas. I takvi na kraju pljuju po Alfi i boxer motoru a nemaju blage veze, jer su do jučer vozili tatin dizel. Ja sam imao 1.6 boxera 4 godine i haubu sam dizao samo kad sam mjenjao ulje. Ali radna temperatura pa onda gas.
…senza cuore saremmo solo macchine…

mikeg20

Točno amon.Neznam tko je imao prilike vidjeti kako vele-vrhunsku kvalitetnu marku BMW sa draguljem mehanike ispod haube-M3 motor,bila je godina 2005-auto ima na okretaljki led diodice koje te upozoravaju da ga ne ganjaš dok je hladan-i naravno pametnjaković sa IQ manjim od broja kotača na autu-veli:pa nije to talijan, to je BMW i čim ga pali gas, gas dok nisu otpali leteći lageri sa radilice doslovno,i onda p...m... auto je smeće, to niš ne valja, nikad više BMW.
E to je ta priča o čemu si amon pričao.

modri

upravo tako, alfe su puno izdržljivije od recimo njemaca, samo dobro zagrijati i gas + redovito servisirati. TS je moderniji od boxera ali i nešto skuplji za održavanje. 1.3 boxer je dobar motor i sa 90 ks sasvim solidno ide.
Frend mehaničar je imao do nedavno alfu 33 1.5 105 ks, njegov stari ju je vozio, 450 000 km, bez greške, a stari mu nema pojma voziti, kolje auto, vrti do blokade... samo treba zagrijati i možeš raditi šta hočeš