2017 Jeep Compass

Autor 2600, 18 Kolovoz 2015, 20:50:28

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

2600

Predstavljanje bi trebalo uslijediti početkom 2016. kao i prodaja no sve kao MY2017.

Vijest je malo starija.

Evo i i mule za novi Jeep Compass. U biti u osnovi bi trebao biti long wheelbase Renegade sa baby Jeep Grand Cherokee stylingom, a očekuje se i FIAT blizanac koji ne bi trebao biti 500-nešto.












http://www.worldcarfans.com/115052894505/2017-jeep-compass--patriot-successor-spied



U meÄ'uvremenu:



RekoÅ¡e da je to novi Jeep Compatriot. JoÅ¡ jedan izdanak gore spomenute platforme. Naravno, na toj platformi ima raznih verzija, od meÄ'uosovinskog razmaka, tragova korača pa do tipova stražnjeg ovjesa. Sve to skupa je daleko od prepakiranja.

Ovdje se vjerojatno radi o verziji za brazilsko tržište gdje će debitirati sa novim 2.0 Global Medium Engine (GME) i to u FlexFuel verziji.


Mogu potvrditi da je započela pilot proizvodnja u Brazilu. Za prvu ruku barem će se od tamo izvoziti i za EU i za NAFTA-u. Barem dok ne bude SUSW linija u SAD-u ili kada se 500X/Renegade ne prošire još u Melfiu kada ga Punto napusti dogodine.

Evo malo i o toj ultra modernoj tvornici:
http://www.fcagroup.com/investorday/PresentationList/Pernambuco_Project_in_Brazil.pdf


Evo sada i slika ne mule nego predprodukcijskog modela. Po položaju kočionih kliješta vidi se da je srodan Renegadeu/500X i Aegei kao i Toro pick-upu.




crev1986

Nez ja kad to izlazi al znam da sam ga vidio u Canadi na cesti

2600


2600


ElRa

Sa Jeepom je FCA pogodio u srijedu. Ipak mislim da moraju sto prije izbaciti novog Grand Cherokeea, jer se mora hvatati korak za konkurencijom.

2600

Evo još jedna vizije:




I uhvatili su unutrašnjost. Iako je platforma kao za Tipo ili 500X/Renegade koristi HVAC kontrole kao za Cherokee ili Dart:




AntonioK


2600

Evo i sa "socijala" opremom. U biti to je ono Å¡to u Europi zovu Sport.









I pustimo sada što je socijalna oprema. Napisati ću prije svega stilske zamjerke jer vjerujem da će materijali biti dobri.

Meni vertikalni otvori za ventilaciju previše daju na Hyundai, a to na većini EU tržišta znači jeftino, pogotovo u Italiji. Evo baš su Talijani dali komentar kako im vizualno barem i Tipo izgleda svježije.

Isto tako stilska izvedba se čini takva da za Europu fali detalja. Malo više mašte nebi škodilo, pa makar to bili lažni šavovi po instrument tabli.

Sve u svemu unutrašnjost barem stilski korak iza Renegadea i korak previše u smjeru Amerike sa dizajnom, a model koji će zbog ne baš velike veličine biti bitan i kod nas u Europi, a i u ostatku svijeta.

U materijale unutra ne sumnjam. Tu FCA radi jako dobar posao u zadnje vrijeme.

Citat: AntonioK  u 17 Lipanj 2016, 13:59:48
https://www.youtube.com/watch?v=SMk_GzHM6fQ

To je prastari model. Ovaj novi iako će negdje u prodaju vjerojatno i prije kraja 2016. nosi na kraju oznaku modelske godine 2018.

2600

Evo novi Compass uhvaćen bez kamuflaže:








AntonioK

2-litarski turbo u kombinaciji s devetstupanjskim automatskim mjenjačem,taman za stare dane

2600

Od danas je i službeno. Poznate je samo motorizacija za Brazil. 2.0 atmosferski benzinac sa 159 KS (166 KS na etanol) uz 6 stupanjski automatik ili 2.0 dizel sa 170 KS sa 9 stupanjskim automatikom. Ukupno će biti 17 verzija motorizacije, pretpostavljam 17 različitih motor-mjenjač kombinacija.

LIMITED - to bi trebao biti najjači paket što se luksuza tiče





LONGITUDE - nekakav srednji model







SPORT - za Europu su ovo inače oznake ulaznih modela



TRAILHAWK - top off-road model




Mike20

E ovo izgleda jako dobro

2600

Kažu sada talijanski mediji da za Europu vjerojatno neće ovaj 2.0 170 KS dizel(taj je u Brazilu) nego 2.2 sa 200 KS poznat iz Cherokeea. Ajde OK, ali to sam ja davno tako govorio.

U Europi je tek od druge polovice sljedeće godine.


LONGITUDE









LIMITED



AntonioK


2600

Citat: AntonioK  u 27 Rujan 2016, 14:10:24
Kolika mu je cijena?

U Brazilu 7-8% više od Renegadea sa istim motorom i opremom.