Main Menu

Stelvio

Autor 2600, 18 Siječanj 2016, 14:37:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Boxer

To za novu Giuliettu, definitivno :ok:
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

2600

Masera pokušava dešifrirati stražnji kraj. Vjerojetno ima pa greškica. Stražnji prevjes je nešto duži, a hatch je nešto okomitiji.Svakako mi se čini da će pokupiti dobre dizajnerske elemente sa Giuliettinog stražnjeg kraja.

ElRa

Ovo mi lici na skoro pa gotov proizvod.

2600

Pa za to ima i razloga.

Vjerojatno prikazivanje javnosti sa PR materijalom sljedeći petak.

Za javnost na salonu u Parizu. To je mislim od 01.10.

AntonioK

Dizel sa 210 KS i benzin 250 KS
Talijani ciljaju na BMWX3

2600


2600


Mike20

Na tom autu budu izgubili gaće.
Morala bi Alfa bi nuditi nešto spektakularno da bi ga uopće u tom segmentu netko pogledao, jer jaaaaako kasni, drugi imaju u toj klasi modele koje su pokazali sve svoje vrline i mane već kroz neko vrijeme.
Jednostavno je istina takva.

Ako misle da mora biti Alfa da bi bilo luksuzno i poželjno, mislim da se varaju

2600


supreME

Citat: Mike20  u 24 Rujan 2016, 14:59:55
Na tom autu budu izgubili gaće.
Morala bi Alfa bi nuditi nešto spektakularno da bi ga uopće u tom segmentu netko pogledao, jer jaaaaako kasni, drugi imaju u toj klasi modele koje su pokazali sve svoje vrline i mane već kroz neko vrijeme.
Jednostavno je istina takva.

Ako misle da mora biti Alfa da bi bilo luksuzno i poželjno, mislim da se varaju

on neceg moraju krenuti, tako da mi je drago da sire ponudu i nude nove modele

Mike20

Ma jasno, al Alfa nikad nije ugrožavala nijemce na koje ciljaju, netko tko ima 30-35 000 eura za auto, koja tisuća gore nije problem platiti za švabu kolko bi Alfa bila jeftinija. Mislim da su s tim pogriješili.
Trebalo se skoncentriraj na "siromašnije" dostupnije verzije Alfi.
To je moje mišljenje.
Stelvio bude prodan u nezamijećenim količinama.
SUV izleti u povijesti nisu dobro prošli, npr 156 crosswagon

2600

Činjenica je da bi se Alfe dobro prodavale kada bi izašla sa konkurentnim proizvodom u vrijeme predstavljanja. Npr. 156 i 147 su bile takve, kasnije premalo ulaganja, OK sa 147 su i kasnili X godina sa izlaskom.
156 CW je isto tako kasnila X godina i u biti je samo povišeni karavan, nit je CUV, a bome još manje SUV, i prošla je kako je prošla. Još su cijene bile brutala, prije tih 10-ak godina možda i jače nego će biti Stelvio.
A isto je dako Alfa nekada bila skuplja od Nijemaca, a Audi nije ni postojao.

AntonioK

Alfa je tribala pošto je tek "prvašić"ciljati na Renault KADJAR početni model je oko 150,000kn,a ne na bmwx3

2600

Onda ta Alfa nebi bila Alfa nego Fiat. Polukruta i materijali kao Kadjara su za Fiat...

Ne možeš nešto stavit unutra, i tehnički ispod auta i ono što možeš opipati, pa ići sa niskom cijenom. To tako ne ide. I vjerujem da će se Stelvio dosta dobro prodavati. Isto tako je za ovu cijenu gdje ciljaju BEP (break even point) jako nizak, mislim na oko 40 tisuća automobila godišnje.

Eno novi Jeep Compass. U grubo rečeno Fiat Tipo sa neovisnim ovjesom straga, ojačanom podnicom i boljom unutrašnjosti i opcijama pa ćeš vidjeti početnu cijenu.

Mike20

Slažem se potpruno sa napisanim.
AL nekad su imale isto podvozje 145/146 ko i Fiati, 155ica skroz malo modificirano, tak da ni tu ne mora biti problem

Ak će Stelvio ići sa 40 000 komada prodanih godišnje na vjerojatno globalnoj razini, svaka čast, dosta optimistično