Marea 1.6 16 V 99.g. - čišćenje klapne gasa

Autor hrco samobor, 09 Lipanj 2009, 23:30:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

hrco samobor

pozdrav!!!    :hello2:

:help: :help: imam mareu 1.6 99.g. i zanima me dal ako počistim klapnu, motorić minimuma i senzor dal treba onda ić na tester da se postave novi parametri. Zanima me to jer mislim skinuti kompletnu klapnu i očistiti ju jer mi auto kad mu dam gas i pustim radi koda se igram s papučicom i onda se smiri nakon nekog vremena tj. nakon par sekundi i radi odlično. mjenjao sam svječice i kablove, malo je bolje al i dalje tak radi. molim pomoć jer nisam pametan, već sam skinuo cjeli workshop za mareu s neta.

i još jedno pitanje- pročito sam u workshop-u da se otpoji minus na akumulatoru i pričeka 20 minuta, te da se onda sve vrača na ono prve postavke parametara koje su postavljene kod prvog startanja motora

Marea Mtuning

ja sam bas danas na marei 1.8 skinuo klapnu gasa i malo je ocistio
kad sam sve ocistio,vratio na mjesto i sve super radi
obavezno otpoji klemu prije nego ides nesto raditi

hrco samobor

kaj da otpojim minus ili plus.
kaj ne treba postavljat nove parametre

FileFixer

Skini i plus i minus za svaki slučaj. :ok: Parametri će se sami postaviti jer će sigurno proći dovoljno vremena da se ECU resetira dok to budeÅ¡ radio. Ako stavljaÅ¡ nove dijelove, bilo bi poželjno resetirati ECU jer, iako su svi dijelovi isti po specifikaciji, postoji odreÄ'ena tolerancija meÄ'u njima. Npr. Potenciometar gasa može imati na minimumu 60 Ohm-a, a taj novi može imati 75 Ohm-a i onda ECU "misli" da ti je klapna gasa otvorena za tu razliku. U tom slučaju se ECU resetira da bi poÅ¡telao nove parametre i prilagodio se postoječim vrijednostima novog potenciometra. Ovo vrijedi za sve senzore. :ok:

                          E=mC^2 +/-3dB

hrco samobor

a daj mi reci s čim je najbolje to očistiti, neki kažu nitro razreÄ'ivač neki benzin a neki alkohol.
kad to očistim sve bi trbalo šljakat ok, jer je moja marea noviji model s platičnom granom

Marea Mtuning

Citat: hrco samobor  u 11 Lipanj 2009, 00:09:55
a daj mi reci s čim je najbolje to očistiti, neki kažu nitro razreÄ'ivač neki benzin a neki alkohol.
kad to očistim sve bi trbalo šljakat ok, jer je moja marea noviji model s platičnom granom
ja sam sa benzinom sve dobro ispro
i obriso s krpom suhom

FileFixer

Mislim da postoji ćak i nekakav sprej za čiščenje?!

                          E=mC^2 +/-3dB

gandalf

dobro misliš. znam da ima od wurtha neki sprej za to.

hrco samobor

pozdrav!

evo očistio sam malo je bolje al ne onak kako bi ja htio, auto i dalje pleše na 800-900 okr. neznam dali bi trebao ponoviti čiščenje jer ja sam to šprico s nekim sprejom za fergiće al neznam dal je to dovoljno potrošio sam negdje oko pola spreja. :help: :help:

FileFixer


                          E=mC^2 +/-3dB

eugen

Postoji spray a zove se one shut!!!!
Motorić minimuma isto bi bilo dobro očistiti i to tim sprajom ili nitrom:

hrco samobor

pozdrav!

skino sam kompletnu klapnu dole i oprao sa sprejem a motorić sam špricao kak sam mogao jer se neda skinuti dole, imam plastičnu granu
kaj se to Å¡prica dok prestane izlaziti crno van

FileFixer


                          E=mC^2 +/-3dB

brava 312

Jeli moze koja slika kako to sve izgleda.
Posto i meni nemirno radi u leru a dosta sam toga promjenio i dalje malo nemitno radi.  :zbunj

hrco samobor

čistio sam s sprejom baš za čiščenje fergazera neznam naziv, sutra ću pogledat i slikat odmah. nakon čiščenja motorić mi je postao labaviji(osovina kaj regulira protok) a prije toga nije se ni pomicao.