Izmjena lanca na 1,3 mjtd motorima??

Autor boombee, 19 Kolovoz 2014, 14:37:18

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

boombee

Prilikom zadnjeg servisa majstor me je upozorio da se čuje lanac na mojoj Linei (120 000 km),
Kledam u knjižici nigdje ne stoji neka preporuka pri kojoj se kilometraži to radi.Majstor mi veli da je to neko nepisano previlo "kad ga čuješ mjenjaš ga"
E sad jel netko več mjenjao lanac na toj mašini i na kojoj kilometraži te koliko ga je to zadovoljstvo opalilo po žepu?
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

Multijet

Ja prodao svojeg punta 1,3 multijeta sa 210 kkm  i nakon 10 godina svakodnevnog koriÅ¡tenja bez izmjene lanca i nije se niÅ¡ta čulo te sa originalnim kuplung setom, toliko o trajnosti. ImaÅ¡ postova na tu temu, nekima su pucali lanci i na 30 kkm. Ako se čuje - mijenjaj, neki kažu da se natezač izliže pa se lanac otegne i onda se čuje te je potrebno zamijeniti samo lanac i klizač.............
0989739290

Delta TD

Ti si ga prodao ali ? Moje misljenje da je da to nije dobar motor i da mu treba dati sve sto trazi i jos  malo vise
098871798

DinoG

Koliko sam ja cuo on bi trebao trajati nekih 180tkm, ali svi kazu da ako se cuje da je vrijeme za mjenjanje.
Sad sam 1.3 mjet pripada u drugu neku temu. Zadnje 2 godine me sluzi bezprijekorno i nemam se sta zaliti, redovan servis i vozi :)

boombee

Zvao sam Tokića, imaju neki set za zamjenu, lanac, klizači i šta sve neide sa tim za nekih cca 1200 kn.
A niÅ¡ta onda polako novce na hrpu  :facepalm:
Tolko o onome "kupiÅ¡ auto sa lancom umjesto zubčastog pa jeftinije održavanje"  :rofl
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO

franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

boombee

Zvao ferofrik nema, Anet 1026 kn. Vrijedi se malo raspitati, hvala Franjo  :ok:
NIJE BITNO DIZLO ILI BENZ GLAVNO DA JE TURBO