Novi Bravo, kvačilo ili mjenjač

Autor stipa, 25 Rujan 2012, 10:54:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

stipa

Pozdrav,
vozim Bravo 1.9mjt 120 Ks, 2007. g. preÅ¡ao 100 000 km.  imam problem sa kvačilom koje je duže vrijeme malo tvrÄ'e, ali u petak i subotu ujutro kad sam iÅ¡ao na posao kvačilo je bilo jako mekano i papučica je se ljepila (kad ju pustim teÅ¡ko je se vračala nazad) i nisam mogao ubaciti u 5 brzinu, a u 4 i R jako teÅ¡ko (nekoliko puta sam stisnio i pustio kvačilo). e sad nakon toga (popodne kad sam se vračao s posla i jutros) kvačilo opet radi, znači mogu normalno ubaciti u svaku brzinu i auto vuče normalno. pa me zanima koliko je ozbiljno i da li da uopće vozim auto, jer je moj mehaničar izvan hrvatske do kraja tjedna, pa ga ne mogu odvesti na servis.
hvala na savjetima , isprika na dužem postu   

SEB

po opsiu vjerojatno zeza jedan od cilindara kvačila ali je najbolje promjenit oba od jednom...nije isključeno da je i set kvačila pri kraju ali po opsiu bi reko da trenutno rade problem cilindri
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

stipa

hvala na odgovoru, jel može samo informativno i okvirno koliko bi koÅ¡tala zamjena samo cilindara a koliko i cilindara i set kvačila. da se znam pripremiti  :(

SEB

Citat: stipa  u 25 Rujan 2012, 11:48:00
hvala na odgovoru, jel može samo informativno i okvirno koliko bi koÅ¡tala zamjena samo cilindara a koliko i cilindara i set kvačila. da se znam pripremiti  :(
nemam broj Å¡asije pa su cjene cca
SET KVAÄŒILA                     
ORG                                                 2006,00
ORG TVORNIÄŒKI REPARIRANI              1260,00
ZAMJENSKI                                       1315,00
POTISNI LEŽAJ I CIL. KVAÄŒILA DONJI   ORG 780,00  /  ZAMJENSKI 1215,00 (SKUPLJI JE OD ORG)
CIL. KVAÄŒILA GORNJI                 ORG  452 / ZAMJENSKI SE NE PROIZVODI
RAD ZAMJENA SETA KVAÄŒILA I CILINDARA 900 KN + PDV
CIJENE DIJELOVA SU SA PDV-OM




BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

stipa


stipa

Pozdrav,

evo me nazad na istu temu, zamijenio sam set kvačila zamjenski  i cilindar donji s potisnim ležajem, i sve je radilo dobro nekih mjesec dana.
Sad imam problem, znači kad je auto upaljen i stoji na mjestu (npr semafor) stisnem kvačilo i pri ubacivanju u prvu brzinu ručica mjenjača zapne na "pola" puta pa mogu ili na silu ubaciti ili (Å¡to ja radim) pustim samo ručicu mjenjača (kvačilo je i dalje stisnuto) i ponovo ubacim u prvu ali onda uÄ'e bez ikakvoga otpora i zapinjanja. Mogu onda 100 puta ubaciti bez problema, ali čim sačekam viÅ¡e od 5s mjenjač zapne i to uvijek.
E sad kad je auto ugaÅ¡en ubacivanje u prvu brzinu ide super lagano i glatko. zanima me jeli to do kvačila ili nečeg drugog. problem je Å¡to nemam iskustva sa ispravnim kvačilom na ovom autu   (kupljen je sa već neispravnim cilindrom)  :tres:
Bio sam kod mehaničara i on nema ideju?  :help:

p.s. pri jačem ubrzavanju kad mijenjam višu brzinu kad stisnem kvačilo osjetim malo veći otpor kvačila i vibracije

Isprika na dužem postu,

get

#6
Meni zna rijetko tako zapeti, najčešće izbacim u ler, pustim kvačilo, pa zatim ponovno stisnem i ubacim. To se zna rijetko javljati, ali samo za prvu i rikverc. Tj. to mi se znalo javljati kada je auto bio na jako malo kilometara, rekao bih da je kasnije sve došlo na svoje mjesto.

Ako ti se to ne dešava na dnevnoj bazi, nemoj se previše ni zamarati.

stipa

Nažalost dogaÄ'a se svaki put kad ubacujem u prvu ili od 100 puta možda jednom ne  :/

SEB

Citat: stipa  u 20 Veljača 2013, 08:48:43
Pozdrav,

evo me nazad na istu temu, zamijenio sam set kvačila zamjenski  i cilindar donji s potisnim ležajem, i sve je radilo dobro nekih mjesec dana.
Sad imam problem, znači kad je auto upaljen i stoji na mjestu (npr semafor) stisnem kvačilo i pri ubacivanju u prvu brzinu ručica mjenjača zapne na "pola" puta pa mogu ili na silu ubaciti ili (Å¡to ja radim) pustim samo ručicu mjenjača (kvačilo je i dalje stisnuto) i ponovo ubacim u prvu ali onda uÄ'e bez ikakvoga otpora i zapinjanja. Mogu onda 100 puta ubaciti bez problema, ali čim sačekam viÅ¡e od 5s mjenjač zapne i to uvijek.
E sad kad je auto ugaÅ¡en ubacivanje u prvu brzinu ide super lagano i glatko. zanima me jeli to do kvačila ili nečeg drugog. problem je Å¡to nemam iskustva sa ispravnim kvačilom na ovom autu   (kupljen je sa već neispravnim cilindrom)  :tres:
Bio sam kod mehaničara i on nema ideju?  :help:

p.s. pri jačem ubrzavanju kad mijenjam višu brzinu kad stisnem kvačilo osjetim malo veći otpor kvačila i vibracije

Isprika na dužem postu,
to je po meni normalno...poklopi se zub na zub pa ne možeš ušaltat...kad pustiš kvačilo spojnička se zavrti i kad opet stane ne poklopi se zub na zub pa uleti normalno
BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

hecnet81

Htio sam se nadovezati na ovu temu, imam isti slučaj ali dogaÄ'a mi se se često da ne mogu ubaciti npr. iz niže u viÅ¡u brzinu iz 2.-3.,3.-4. To mi se dogaÄ'a od kad sam auto kupio, sad imam 60000 prijeÄ'enih.
Sramota je za FIAT da izbacuje BRAVO na tržiÅ¡te s takvim greÅ¡kama, moram auto voziti kao da Å¡altam s meÄ'ugasom starog dajca ili fap-a, moram paziti kako mijenjati brzine  jer u protivnom sve bi bilo na silu i moglo bi se Å¡to u gitribi polomiti... po meni to nije normalno niti bi se smjele dogaÄ'ati takve stvari,  neÅ¡to tu ne Å¡tima sa samom gitribom,ili sinhronizacija brzina i ostali mehanički sklopovi unutar nje same,možda je dobar broj komada iz iste serije sa greÅ¡kama koje je fiat preÅ¡utio,tako da niti jedan ovlaÅ¡teni servis za to nema rjeÅ¡enje. Lada koja se ne bi nikako smjela usporediti niti može se Å¡alta s takvom lakoćom da je ovo posve sramotno za BRAVO jedan Sramota mi je reć nekom da mi se to dogaÄ'a na ovakvom autu koji baÅ¡ i nije bio od malo novaca za dati, joÅ¡ da divljam,da ga ni malo ne pazim rekao bi čovjek.... nažalost  previÅ¡e novaca za takve kardinalne greÅ¡ke.  :think:

boriggy

Hm, znam da je dosta stari post, ali moram se nadovezat.

Moj Bravo 1.9 JTD 88 kW ima 30k km.

I ja i supruga smo primjetili da je kuplung poceo hvatati vise nego ranije.

Da li je moguce da je lamela pri kraju? Ili se nesto odtegnulo, tipa sajla i sl.

Auto je 3 godine star, istina je da se gotovo kompletna kilometraza napravila po gradu, a otvorene ceste su manje vise po ljeti/proljecu.