Zvučnici za Brava II

Autor Sonic, 07 Studeni 2014, 09:13:03

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

topolino

Mjenjaj zvucnike. Ovakav papirnati srot kakav je bio na puntu 2 nisam dugo vidio, sumnjam da je bravo ista bolji.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Miha.

Ti zvučnici u Bravu bar imaju basa za razliku od mojih oem premium kod honde :facepalm:
Imam 2 visokotonca, 6 ovakih od 16cm i subwoofer 20cm. Naručil sam najjeftinije jvc cs-js600 :confused2: 


upload a pic

topolino

Na puntu bass 0. Desni raspao se pjenasti ovjes, dokle ljevi je bio totalni krs i lom. Ovjes, pokidana  membrana okolo spule, membrana od flis papira  :facepalm: a i akusticki je totalni promasaj. Imam samo prednje zvucnike i bassa maprijed nis, dokle u bunkeru nabija kao da je sub u nutra i to pojacano na 15 od 35. U hondi sub vrlo vjerojatno ne cujes jer nije dio kabine. Kod klasicnog 3v sedana bunker je jako izoliran od kabine.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tom

Naručio s aliexpressa aktivni sub za 56 € + poštarina 32 €.
Valjda će raditi
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

the-rider

za te pare niti postene kablove ne kupis a kamo sub  :smile:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Miha.

Ovi jvc cs-js600 ne valjaju ništa, jbt tvornički su glasniji i imaju 5 puta više bassa :crazy2: Niš idem u potragu za nečim boljim. Preporuka do 120€?

Tom

#81
Citat: Miha.  u 24 Svibanj 2023, 17:17:15Ovi jvc cs-js600 ne valjaju ništa, jbt tvornički su glasniji i imaju 5 puta više bassa :crazy2: Niš idem u potragu za nečim boljim. Preporuka do 120€?

JVC CS-JS 600, i ja ih kupio.
Veliš ne valjaju  :facepalm: a lik u dućanu mi veli da su super.
Trebao sam uzeti Mac Audio, u 156 na Bose su bili začuđujuće dobri
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

Mike20


topolino

Sta god uzmes neces biti zadovoljan. Focal/auditor je kineski shit i ja bi izbjegao to. Alpine ima najbolju membranu za woofer, ali nemogu naci podatak o skretnici za Twitter (sto je vrlo bitno). DLS ima najbolji zvuk (iako je plasticna membrana), ali minus jest osjetljivost 86db/1W sto svakako nece biti glasno. Zbog RMS snage moras ih pogoniti na vanjski amp (pogotovo DLS) jer ce se cuti jadno. Pogotovo kada pojacas pa ti pocnu distorzije u niskim i visokim frekvencijama. Taj premium audio paket tu ima vanjski amp i kolike su zice u instalaciji?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Miha.

Evo kak izgledaju žice. Crvena bi trebala biti +?

topolino

Sada sam se vise pogubio. Ne snalazim se vise na ovom novom izdanju foruma :facepalm:
Miha: ti pišeš za hondu ili bravo? I slika instalacije (konektor) be sa brava?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Tom

Ne, slika od Honde, Fiat nema takve žice, a bome niti dvije po spoju
Elektronika radi na sivi dim. Kad taj dim izađe... više ne radi...

topolino

#87
Po meni ovo je 0.75 zica.
Evo jedan kalkulator koliko snage mozes provući kroz koju zicu uz koje gubitke.
http://www.claredot.net/en/sec-Sound/cables-for-passive-speakers.php
Stavka amp impendance mozes staviti na 1 Ohm ne utječe na presjek zice u "maloj" metrazi. Ja sam imao 6x9 zvucnike 75w RMS na pojacalu. Sa zicama (0.75mm) koje su dosle sa zvucnicima basa nije bilo nigdje jednostavno sve ispod 150hz je nestalo. Sa zicama 2.5mm (overkill) ljudi su trazili di sam sakrio sub u autu. Oem su ti se culi glasnije jer im je puno veca osjetljivost, vjerojatno 95db/1W. Oem HU ako zvucnici idu preko njega po izgledu magneta zvucnika ako daje 8W RMS je super.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

topolino

Ja bi skinuo te JVC spojio ih na kucni HI-FI. Skinuo signal generator 20hz/20khz na android i pustio signal kroz kucni amp. Vrlo lako ces onda vidjeti koliko nisko mogu ici. Jer ako reproduciraju audiobilni ton (cujni zvuk bez da membrana seta u prazno) ispod 80hz onda nije problem u njima nego u HU.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

g3ar

Zašto ne uzeti Hertz dcx ili dsk seriju? mislim da su oni bang for a buck sto se tice cijene i osjetljivosti?
<3JTD