Bravo/a 1.4 12v i 1.2 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:38:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zoki7466

Ovdje mozete pisati svoje dojmove o modelima Bravo/Brava sa 1.4 12v/1.2 16v motorom


dakle iskustva sa navedenim motorima, odrzavanje, kvarovi istih i slicno

takoder ukoliko tko ima kakvih pitanja o spomenutom motoru, kupnji itd.. za navedene modele ovdje ih moze postaviti i pricekati odgovor





svaki odgovor ili pitanje ne vezan/o uz ovu temu biti će obrisan/o

rodjo9

Imam Fiat Brava 1.4 12v,1997.,ponekad u vožnji mi se upali lampica od dizni,ustvari kada dam kontakt i čekam da mi se ugasi lampica pa tek ga onda upalim,mislim da je to od dizni e ta mi se lampica upali.Mehanika mi je skroz strana tako da ako i lupim koju glupost nemojte mi zamjeriti.Danas mi se u vožnji upalila i nikako da se ugasi,pa sam onda stao i ugasio auto pa ga ponovno upalio i onda je bilo sve u redu.To mi je sad već 3-4 put u mjesec dana,dali se moram zabrinuti ili to nije ništa strašno.Isto tako mi jako slabo grije,puše toplo ali to nije ni blizu kako bi trebalo biti.Molim savjet šta poduzeti.E i još su mi stalno zamagljena stakla.Auto sam kupio nedavno tako da nisam upoznat sa Bravom općenito.

zzip


rodjo9

dali mogu voziti malo duže s tim upaljenim upozorenjem,ili se može još nešto dogoditi

brava 312

Moze di se desiti da ti pocme da radi na tri klipa tako da bi iso ko jugić,a cuo sam da mozda moze i da taj klip ako radi na prazno da zariba a i katalizator stradava zbog prebogate smjese (tako sam bar cuo od majstora)
A ovo sto ti ne grije mozda je termostat pa si provjeri jeli ti temperatura motor oko polovice.

rodjo9

kazaljka od temperature se diže polako ili nikako,nakon 50 km se digne na pola.Bio danas kod majstora i kaže da je termostat zašteko otvoren i da zato slabo grije,za upaljenu lampicu mi je rekao da ima vode u benzinu pa se zna ponekad upaliti tako da nije ništa strašno.Jedino su još problem zamagljena stakla,to je katastrofa ali se mislim kada budem promijenio termostat onda će bolje grijati pa će valjda bolje i odmagliti stakla.

Å¡karac

nece ti to odmagliti stakla
morat ces promjeniti unutarnji kiler

shiya

onda je i meni najvjerojatnije ošo termostat
a jel čuo za neku tekućinu s kojim se 'operu' stakla i onda se ne magle kao
jel itko to radio

caco

imao sam i ja isti problem palila se lampica i slabo grijanje a temperatura jedino na leru postigne radnu .cim sam promijenio termostat sve je doslo na svoje. lampica se ne pali grije ok.i kazaljka je stalno na pola.

alen

Citat: shiya  u 21 Listopad 2009, 20:07:37
onda je i meni najvjerojatnije ošo termostat
a jel čuo za neku tekućinu s kojim se 'operu' stakla i onda se ne magle kao
jel itko to radio

nemora biti da ti je otišao termostat.

promjeni unutarnji kiler ( jeftiniji je ), jer ako su ti šajbe zamagljene, masne i u unutrašnjosti se osjeća miris antifriza onda ti to zbog kilera-

ja sam se 3 godine vozio bez termostata, i maglila su mi se stakla i tek kad sam zamjenio mali kiler, problemi su prestali.

caco

gdje se nalazi kiler i ako moze pojasnjenje sta je to kiler

alen

kiler ti je hladnjak (radijator ) kabine.

kroz njega prolazi antifriz ( rashladna tekućina motora ili voda ) i pomoću tekućine grije kabinu.

nalazi ti se ispod armature.

doÄ'eÅ¡ do njega kad izvadiÅ¡ "pretinac za rukavice"...

ima negdje na forumu točan tutorial, pa malo potraži  :ok:

ako bude nejasnoća samo pitaj  :ok:

shiya

nebi reko da se osjeti antifriz
a auto bi trebao ići prije zime na redovan servis pa neka pravi majstor to pogleda :D

shiya

kako se kreču cijene zatamljivanja stakala na autu
recimo za bravo gepek i ova dva tadnja boćna
dali zna itko čisto informativno

brava 312