Bravo/a 1.4 12v i 1.2 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:38:39

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

bravo1.4

evo da se i ja pohvalim sa svojim bravićem 1.4 12v 99god
bio je karamoliran od strane proÅ¡log vlasnika.......popravak je jako nestručno napravljen........bila je polupana hauba i desni blatobran...sve su oni dobro napravili osim Å¡to nisu haubu iznutra zaÅ¡titili temeljnom bojom ni ničime nego su ostavili crnu,onako kak i dolaze zamjenski djelovi.....a izvana je sve dobro napravljeno i boja je pogoÄ'ena i sve i sad sto to nisu iznutra zaÅ¡titili počelo je probijat..tj trunut...
...bravić je kod mene već 3 godine stari ga je vozio 2 godine a zadnjih godinu dana otkako imam vozačku u mom je vlasništvu...s njim smo imali problema kod ventila......jako su se čuli...a pošto je auto uzet na kredit to su u servisu promjenili i sad se ni ne čuju....onda zadnji ležajevi su otišli ja mislim da je to selen blok.nisam siguran...ne kužim se u to al znam da su kotač ukoso stajali....to je promjenjeno,onda smo imali problema s lampicom injektora problema stalno se palila...otišli kod auto električara,spojio ga na kompjuter pokativo je nekakve greške...to sve poništeno i nema nikakvih problema....još šta je mjenjano a to je ona sranja na terzionoj osovini (nezz kak se to zove,i promjenjeni su diskovi i pločice.....)
da i moram se pohvalit za taj motor od 59 kilovata ide fenomenatastično...ja sam mladi vozač pa se volim i povest.......cesta od Garešnice za Kutinu ili obrnuto tj u brinjanima sam ga natero 170km/h a na autocesti sam ga natero do 185km/h.....za taj motor i tih malih 59 kilovata ovo je super......kod šaltanja ja obrtaje dižem i do 5000 znam da to nije potrebno ali jbg.....mlado ludo šta ćeš....hahahah
da i auto nema nista od elektronike..ni el podizače stakla ni el retrovizore ni klimu jedino ima digitalni sat koji je promjenjen zato jet onaj moj stari nije imao obratjku....a meni to bilo ružno za vidjet......pa sam to promjenio
u autu je trenutačno Xplod muzika tj. auto radio cd/mp3 sony Xplod,pojačalo 1000w tj 4x250w sony Xplod i to je ono pojačalo s plavim ledicama....subwoofer 1300w isto sony Xplod.....zadnja ploča oriÄ'iÄ'i od bravića na njoj su dva zvučnika kenwood od 300w trosistemci...napred u vratima su magnatovi zvučnici dvosistemci...odvojeni sistem....od 200w i eto to je to

ja za bravića 1.4 12v za sad nemam riječi služi me super........
pozzzz svima  :D

golub2

Citat: miki ZD  u 19 Travanj 2010, 00:55:18
Citat: bravo1.4  u 18 Travanj 2010, 22:21:38
evo da se i ja pohvalim sa svojim bravićem 1.4 12v 99god
bio je karamoliran od strane proÅ¡log vlasnika.......popravak je jako nestručno napravljen........bila je polupana hauba i desni blatobran...sve su oni dobro napravili osim Å¡to nisu haubu iznutra zaÅ¡titili temeljnom bojom ni ničime nego su ostavili crnu,onako kak i dolaze zamjenski djelovi.....a izvana je sve dobro napravljeno i boja je pogoÄ'ena i sve i sad sto to nisu iznutra zaÅ¡titili počelo je probijat..tj trunut...
...bravić je kod mene već 3 godine stari ga je vozio 2 godine a zadnjih godinu dana otkako imam vozačku u mom je vlasništvu...s njim smo imali problema kod ventila......jako su se čuli...a pošto je auto uzet na kredit to su u servisu promjenili i sad se ni ne čuju....onda zadnji ležajevi su otišli ja mislim da je to selen blok.nisam siguran...ne kužim se u to al znam da su kotač ukoso stajali....to je promjenjeno,onda smo imali problema s lampicom injektora problema stalno se palila...otišli kod auto električara,spojio ga na kompjuter pokativo je nekakve greške...to sve poništeno i nema nikakvih problema....još šta je mjenjano a to je ona sranja na terzionoj osovini (nezz kak se to zove,i promjenjeni su diskovi i pločice.....)
da i moram se pohvalit za taj motor od 59 kilovata ide fenomenatastično...ja sam mladi vozač pa se volim i povest.......cesta od Garešnice za Kutinu ili obrnuto tj u brinjanima sam ga natero 170km/h a na autocesti sam ga natero do 185km/h.....za taj motor i tih malih 59 kilovata ovo je super......kod šaltanja ja obrtaje dižem i do 5000 znam da to nije potrebno ali jbg.....mlado ludo šta ćeš....hahahah
da i auto nema nista od elektronike..ni el podizače stakla ni el retrovizore ni klimu jedino ima digitalni sat koji je promjenjen zato jet onaj moj stari nije imao obratjku....a meni to bilo ružno za vidjet......pa sam to promjenio
u autu je trenutačno Xplod muzika tj. auto radio cd/mp3 sony Xplod,pojačalo 1000w tj 4x250w sony Xplod i to je ono pojačalo s plavim ledicama....subwoofer 1300w isto sony Xplod.....zadnja ploča oriÄ'iÄ'i od bravića na njoj su dva zvučnika kenwood od 300w trosistemci...napred u vratima su magnatovi zvučnici dvosistemci...odvojeni sistem....od 200w i eto to je to

ja za bravića 1.4 12v za sad nemam riječi služi me super........
pozzzz svima  :D




da ne bude da se pravim pametan al Å¡to se oni nisu prestali proizvoditi 98????
možda mu je 1. rega bila '99, ko kaj je moja brava 1996, a prva rega 12.'97...

Zoki7466

po tome je moj Bravo 2003..

ne vjerovati svemu sto pise u knjizici ...vec pogledati godinu proizvodnje i eventualno brojke na prozorima ukoliko nisu mjenjani

bravo1.4

nebi znao.....al može bit da je prva registracija 99 bila....neznam bum pogledo jedan dan pa napisem......:-D

golub2

Citat: Zoki  u 19 Travanj 2010, 13:01:13
po tome je moj Bravo 2003..

ne vjerovati svemu sto pise u knjizici ...vec pogledati godinu proizvodnje i eventualno brojke na prozorima ukoliko nisu mjenjani
ma znam da knjižica niš ne znači, sam sam htio objasnit zakaj bravo1.4 misli da je možda 99 god. :)
kad već pričamo, koja je razlika izmeÄ'u njegovog s 59kW i mog s 55kW. Kolko kužim, proizvodili su se u isto vrijeme (mk1)?!

golub2

Citat: golub2  u 19 Travanj 2010, 14:24:36
Citat: Zoki  u 19 Travanj 2010, 13:01:13
po tome je moj Bravo 2003..

ne vjerovati svemu sto pise u knjizici ...vec pogledati godinu proizvodnje i eventualno brojke na prozorima ukoliko nisu mjenjani
ma znam da knjižica niš ne znači, sam sam htio objasnit zakaj bravo1.4 misli da je možda 99 god. :)
kad već pričamo, koja je razlika izmeÄ'u njegovog s 59kW i mog s 55kW. Kolko kužim, proizvodili su se u isto vrijeme (mk1)?!
jedina bitna razlika koja definitivno ide meni u korist je ta da je meni rega jeftinija jer je jedan razred od 44 do 55kW, a drugi od 56 do 66kW pa ga izaÄ'e nekih 240kn viÅ¡e godiÅ¡nje. :D

Zoki7466

tako je proizvodile su se u isto vrijeme 2 verzije 1.4 12v sa 75ks (55kw) i sa 80ks (59kw).

Imao sam jedan i drugi i ima razlike u tih 5kw i to kakve :)
a inace proizvodili su se bili za razlicita trzista

to je isto kao sto imas 1.6 16v sa 66kw (90ks) i sa 76kw (103ks) a u isto su se vrijeme proizvodili

1.2 16v (mk2) je zamijenio 1.4 12v

golub2

Citat: Zoki  u 19 Travanj 2010, 15:32:47
tako je proizvodile su se u isto vrijeme 2 verzije 1.4 12v sa 75ks (55kw) i sa 80ks (59kw).

Imao sam jedan i drugi i ima razlike u tih 5kw i to kakve :)
a inace proizvodili su se bili za razlicita trzista

to je isto kao sto imas 1.6 16v sa 66kw (90ks) i sa 76kw (103ks) a u isto su se vrijeme proizvodili

1.2 16v (mk2) je zamijenio 1.4 12v
pa sad, da je baÅ¡ isto izmeÄ'u 5KS razlike i 13KS razlike, ne bih se složio.
al priznajem da ne bih uzimao 1.6 s 90KS, makar i taj motor ima prednost kaj se rege tiče... :)
najžalosnije mi je kaj ti 1.4 motori troše isto il čak više neg 1.6 motori, al ok, nekak se to iskompenzira LPG-om. 1.4 fali još tih nekih 20ak KS da bi dobio osjećaj da te auto u svakom trenu sluša.

ddannijel

mene bi zanimale informacije o 1.2 16v motoru, naime namjeravam kupit albeu 2005. godinu pa me zanima da li je to isti motor koji se ugraÄ'ivao u brava i punta, te koliko troÅ¡i, dal je preslab, ima li kakvih kvarova i sl... hvala


Waffen

Vozim Brava 1.2 16v skoro 2 godine,nisam imao nekih vecih kvarova osim sto mi je otisla glava motora jednom i imao sam malih problema sa pumpom za gorivo,presao je bruku kilometara prosjecna potrosnja kako sam ja uspjeo izracunati nekih 4 do 5 litara normale stim da je motor tip top,sve se redovno servisira posto mi auto treba skoro svaki dan po nekih 30-40 ak kilometara nekad i puno puno vise,jedino sto mi smeta je zadnji brisac malo malo pokvari se a i prednji su mi se poceli javljati valjda su lezajevi otisli ali to cemo srediti. Sto se tice 1.2 16v nebih vam dao preporuku da ga kupujete kao obiteljsko auto,vise je za 2  :D auto sasvim fino ide a nemojte ocekivati nesto previse :drive:

tomislav_vg

Pozdrav svima

Imam neku kombinaciju da zamjenim svoj Punto mk1, 1.2 75 ks za Bravo 1.2 16V uz neku sitnu nadoplatu.

E sad, po vašem mišljenju da li da uzmem ili ne?
U Punto je fakat puno uloženo. Kod mene je 5 godina i stvarno je sve na svome mjestu. Redovno servisiran itd. Troši mi oko 6.5 litara na 100 km

Pitanje je koliko troÅ¡i takav bravo? To bi trebao biti motor iz punta, no po mome bi trebao troÅ¡iti viÅ¡e jer je teža karoserija( ispravite me ako sam u krivu  :)). Jel ima tko na forumu takav bravo pa da mi kaže iz vlastitog iskustva?

Please help!   ;)
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

stefano491

evo ja ti imam bravo sa 1.2 16v motorom,da to je motor iz punta ali iz punta mk2 1.2 16v tj iznad 2000god,moj troši sa 195/50/15 gumama oko 7-8 litara na 100km,ja sam jako zadovoljan kako ide s obzirom na kubikažu.ja bi odmah mjenjao ako je bravo u dobrom stanju :good:

marek1

Bravo je broj i pol kvalitetniji od punta...taj 1.2 je navodno dobar motor i mislim da je rijec o 80ks motoru
Removed by admin

stefano491