Bravo/a & Marea 1.6 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:40:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zoki7466

Ovdje mozete pisati svoje dojmove o modelima Bravo/Brava/Marea sa 1.6 16v motorom


dakle iskustva sa navedenim motorima, odrzavanje istih i slicno

takoder ukoliko tko ima kakvih pitanja o spomenutom motoru, kupnji itd.. za navedene modele ovdje ih moze postaviti i pricekati odgovor





svaki odgovor ili pitanje ne vezan/o uz ovu temu biti će obrisan/o

shiya

da ne otvaram sad bezveze novu temu
nadam se da mogu pisati ovdje
ovako u planu mi je kupiti mareu karavan 1.6 koja ima jako loše brave,sad me zanima dali je netko kupovao te brave,da znam oko prilike cijenu
:D

igor_kravarusic

200 kn komad u velasu.. samo, nemoj ih farbati  :D   :D


andreiGT

evo jedno pitanje... koliko bravo 1.6 16v 98g ima ispušnih lonaca??

KAMIKAZA

jedan katalizator i 3 lonca.
1 protočni iza kata., 1 trokutasti ispod zadnje klupe taj je rezonanti i puno guÅ¡i motor i 1 kockasti ispred tadnjeg branika  ist rezonantni on najviÅ¡e guÅ¡i jer su mu ulaz i izlaz sa iste starne

andreiGT

 :ok: :ok:  i koji je najbolje onda skinuti?? zadnji komplet lonac mi je remus i auto se premalo čuje...  sviÄ'a mi se kad  se pusti gas da puca :devil:, bili to dobio kad bi skinuo taj predzadnji lonac  :82: :82:

dino_sk

Citat: andreiGT  u 23 Listopad 2009, 15:59:34
:ok: :ok:  i koji je najbolje onda skinuti?? zadnji komplet lonac mi je remus i auto se premalo čuje...  sviÄ'a mi se kad  se pusti gas da puca :devil:, bili to dobio kad bi skinuo taj predzadnji lonac  :82: :82:
skini katalizator

exhaust

Ostavi kat gore, a skini sve od iza njega i zadnji lonac stavi svoj remus, koji je nadam se malo veci nego za clia 1.2 16v..... meni je bio gore remus za aute do 135kW i culo se lijepo uz povremeno pucanje kad oduzimas gas.....koji gust......ali je bio.....  Stavi i siru cijev od kat-a do zadnjeg lonca - 58 do 62mm promjera. :ok:

puntiac

Citat: exhaust  u 30 Listopad 2009, 12:49:54
Ostavi kat gore, a skini sve od iza njega i zadnji lonac stavi svoj remus, koji je nadam se malo veci nego za clia 1.2 16v..... meni je bio gore remus za aute do 135kW i culo se lijepo uz povremeno pucanje kad oduzimas gas.....koji gust......ali je bio.....  Stavi i siru cijev od kat-a do zadnjeg lonca - 58 do 62mm promjera. :ok:

mene samo zanima dal se zbog tog pucanja iz auspuha prolazi na tehničkom bez štele????
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

exhaust

Cuj, ne puca to kao na WRC-u. Puca preko 4000 rpm-a a do tada je dubok zvuk kada se pocinje pretvarat u reski zvuk. Na tehnickom neces imat problema ni sa dB iz ispuha; na tehnickom ti gledaju eko test na minimumu i na 2000-2500 rpm-a, tako da nemas frke. Moja bivsa jos tako vozi i zadnji tehnicki sam ja radio i nije bilo frke za ispuh (zadnjih 3 je tako). Samo me zezao za xenon i lece jer auto nije tako proizveden al je zasutio kad sam mu pokazao servisnu.....

puntiac

Citat: exhaust  u 30 Listopad 2009, 12:59:29
Cuj, ne puca to kao na WRC-u. Puca preko 4000 rpm-a a do tada je dubok zvuk kada se pocinje pretvarat u reski zvuk. Na tehnickom neces imat problema ni sa dB iz ispuha; na tehnickom ti gledaju eko test na minimumu i na 2000-2500 rpm-a, tako da nemas frke. Moja bivsa jos tako vozi i zadnji tehnicki sam ja radio i nije bilo frke za ispuh (zadnjih 3 je tako). Samo me zezao za xenon i lece jer auto nije tako proizveden al je zasutio kad sam mu pokazao servisnu.....

pa sad neznam kak je kod vas na tehničkom al kod nas ih stišču sve do blokade (i mog dizela i brqatovog benzinca - dakle nebitno o vrsti goriva) i to dok im je ona spravica za eko test prištekana na auspuh pa pitam iz tih razloga jer vald ću jednog dana i ja imat benzinca pa bi se igro malo s auspuhom da puca ko lud a strah me problema na tehničkom :D! - imam od njih fobije veće neg od žandarmerije!!!
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

exhaust

Nesmije ti to raditi! Kad prijavljujes vozilo na TP, u njihovom kompu je tocno za svako vozilo odredjeno na kojim se okretajima testira EKO test. Na papiru za eko test, kojeg ti mora dati, pisu dvije gradacije testa - minimum i odredjeni broj okretaja koji ovisi o tipu i marki vozila te o motoru, nikad, ALI BAS NIKAD se eko test radi na max broju okretaja. Proizvodjac je te norme odredio tako da ako ti on stavlja vece okretaja, dobit ce vece vrijednosti i samim tim postoji velika mogucnost da padnes eko test jer su vrijednosti (relevantne) odredjene od strane proizvodjaca na minimumu i jos jednom broju okretaja, ako se sjecam za mareu 1,6 16v je to 2000-2500 okretaja. Imamo mi u drzavi puno pametnih seljacina koji misle da znaju svoj posao.

Ima jedna druga stvar a to je da se testira buka iz ispuha (nesto novo sto sam i ja cuo ali nemam dosta podataka) od strane MUP-a na cesti kod motociklista, a da li to vrijedi i za aute, neznam, mozda da pitas Mike20 o tome ......

puntiac

Citat: exhaust  u 30 Listopad 2009, 13:17:14
Nesmije ti to raditi! Kad prijavljujes vozilo na TP, u njihovom kompu je tocno za svako vozilo odredjeno na kojim se okretajima testira EKO test. Na papiru za eko test, kojeg ti mora dati, pisu dvije gradacije testa - minimum i odredjeni broj okretaja koji ovisi o tipu i marki vozila te o motoru, nikad, ALI BAS NIKAD se eko test radi na max broju okretaja. Proizvodjac je te norme odredio tako da ako ti on stavlja vece okretaja, dobit ce vece vrijednosti i samim tim postoji velika mogucnost da padnes eko test jer su vrijednosti (relevantne) odredjene od strane proizvodjaca na minimumu i jos jednom broju okretaja, ako se sjecam za mareu 1,6 16v je to 2000-2500 okretaja. Imamo mi u drzavi puno pametnih seljacina koji misle da znaju svoj posao.

Ima jedna druga stvar a to je da se testira buka iz ispuha (nesto novo sto sam i ja cuo ali nemam dosta podataka) od strane MUP-a na cesti kod motociklista, a da li to vrijedi i za aute, neznam, mozda da pitas Mike20 o tome ......

meni je na mom mjerio na nekih 3000-3500rpm, al mjerenje min. i max. obrtaja mjeri takoÄ'er s tom spravicom za eko test u auspuhu (vald mu se neda izlazit iz auta pa skidat) pa nebi volio da moram plaćat Å¡tetu ak moj auspuh prouzrokuje destrukciju tog ureÄ'aja :D  i da me zato ruÅ¡i, a Å¡to se buke tiče nesmije bit glasnija od 100db
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

andreiGT

još jedno pitanje... imam na bravu oz felge(ET 37) 4X100 i šarafe s pomičnim konusom , sad želim staviti distance. koje idu 4x98 ili 4x100??

koliko mm smiju bit distance da ne struže. imam 185/55 15 felge/gume  auto je spuÅ¡ten 3-4 cm ima H&R opruge i blinstein amortizere