Bravo/a & Marea 1.6 16v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:40:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

andreiGT

na bravu ti je orginal 4X 98 ali ti ide i 4X 100 uz konusne Å¡arafe

Zoki7466

da, to su konusni,...imaju malo upustenu glavu ko da idu u trokut

a vidi ovo (google svasta zna, samo ga treba pitati)  :lol

http://www.gte.hr/thumb.asp?path=slike/123konusna-vida.jpg&w=190

mateo majic

pozdrav,

namjeravam stavit 17cola na weekendicu i zanima me koja bi bila najpozeljnija dimenzija gume na njoj... :yahoo:

Marea Mtuning

Citat: mateo majic  u 13 Prosinac 2009, 20:02:10
pozdrav,

namjeravam stavit 17cola na weekendicu i zanima me koja bi bila najpozeljnija dimenzija gume na njoj... :yahoo:
205/45/17

tutto

Ako ti cvili remen, cvili ti neki od klinastih tj. kanalnih (alternetor, servo, klima,..)
Ako ti cvili znači da je ili loše kvalitete ili nije dobro zategnut. Zategnut ga tj. dotegnuti možeš ukoliko znaš gdje i kako, a možeš ga jednostavno pošpricati sprejem protiv cviljenja remena ukoliko takav sprej možeš negdje tamo kupiti.
Ako nema baÅ¡ takvog spreja poÅ¡pricaj ga malo sa WD-om ili namaži sapunom (bolje sapunom). Smirit će se malo a kasnije vjerojatno opet procviliti pa dok ne doÄ'eÅ¡ do majstora maži i vozi.
Možda su ti i remenice u ekscentru pa zato cvili. Možda ti je akumulator slab ili pri kraju pa je veliki otpor na alternatoru a ako je malo slabije remen dotegnut onda proklizava i cvili.
Pretostavljam da je ugraÄ'eni remen "no name" i da je to osnovni razlog problema ali ne mora biti.

tipo 1.7d


tipo 1.7d


gandalf

@ jaxo:
ako ne upali sa dotezanjem probaj popustiti. meni je remen bio previše nategnut pa je cvilio.

Citat: tipo 1.7d  u 17 Prosinac 2009, 22:40:10
vazelin je za gume oko vrata da ne mrznu

amater...
:lol:

tipo 1.7d


Zoki7466

mene zanima kako se krecu cijene amortizera za Bravu 1.6 16v
- trebam prednje i zadnje
- koju marku preporucate i kakva su iskustva
- bitan mi je neki prosjek odnosno najbolji omjer kvalitete/cijene/udobnosti (a opet da budu dovoljno kvalitetni i za zescu voznju)...


tipo 1.7d


Zoki7466

Citat: tipo 1.7d  u 02 Siječanj 2010, 17:28:38
moja preporuka kayaba excel-g

thnx...

evo naruceni su vec amortizeri..sutra idem po njih
prednji ce bit bilstein-ovi, a straga ce doc valjda monroe ili isto bilstein..

exhaust

Koliko si ih platio?
Znam da su KYB jednosmjerni oko 400 kuna zadnji komad i prednji su oko 800 kuna komad.

Zoki7466

mislim da 500kn/komad prednji... neznam koji model niti nista dok ih sutra ne podignem jer to je tata kupio sebi za Bravu..  a zadnji da su cca 300kn/kom

andreiGT

ovako....poÅ¡to mi je pregorio onaj mali lonac iza kat-a skinuo sam i njega.sad imam kat + remus(neki srednje veličine) zvuk je  :ok: :ok:
sad jeli ja mogu proći teh s tim i jeli mogu imati problema s plavcima??