Bravo/Marea 2.0 20v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:48:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Zoki7466

Ovdje mozete pisati svoje dojmove o modelima Bravo/Marea sa 2.0 20v motorom (147 i 155ks)


dakle iskustva sa navedenim motorima, odrzavanje, kvarovi istih i slicno

takoder ukoliko tko ima kakvih pitanja o spomenutom motoru, kupnji itd.. za navedene modele ovdje ih moze postaviti i pricekati odgovor





svaki odgovor ili pitanje ne vezan/o uz ovu temu biti će obrisan/o

goran86

ovako,nadam se da mogu tu pisati... 

zanima me svako koliko je potrebno napravit servis plina tj. filtera plinske instalacije?? ovo mi je prvi put da se uopče susrečem sa plinom u autu pa me zanima kako često treba to servisirat,jel se mijenja filter te jel je potrebno kakvo podeÅ¡avanje svakih xxxx kilometara?? mene zanima za hgt-a 147ks a ugraÄ'en je direkt brc plin,auto radi ok al preventivno me zanima kako i kada treba napravit kakav servis

zvrk

mislim da ti je na svim motorima servis svakih 10 000 km....

barem je meni tak...

goran86

kaj se onda servisira i koliko je to troška recimo po servisu??' htio bi provjeriti malo cijeli sistem

zvrk

meni je 200kn (malo skuplje) ali imam produženu garanciju...

a mijenja se filter plina i provjerava cijeli sustav (dali pušta negdje plin, spojevi, valjda ti ga spoji na komp i provjeri sve parametre...)

inače je oko 150 kn ...  :good:

goran86

ček a di to ti ideš??? pošto imam drugu marku plina,jel to servisiraju?? meni je brc

zvrk

tamo gdje ti je ugraÄ'en plin ili bilo koji serviser koji ima licencu za ugraÄ'ivanje brc sustava...

odi malo na google i traži...upiši brc servisi pa gledaj...sigurno ćeš naći nešto....

ja idem kod Mišića na Samoborskoj....

goran86

našo jbte i na kraju je glavni lik za brc u zaboku!!!!!!!! al su cijene malo paprene al jbg napravit ću servis pa kaj bude bude

mikeg20

Citat: goran86  u 09 Studeni 2009, 21:49:47
našo jbte i na kraju je glavni lik za brc u zaboku!!!!!!!! al su cijene malo paprene al jbg napravit ću servis pa kaj bude bude

Odi do Tidala servisa-možda i je to taj kaj spominješ.
On je stavno stručnjak za štelanje sustava ubrizgavanja, fergazera i plina
Filter plinovite faze si i sam možes promijeniti ak ti je plin van garancije-dvije šelne ga drže i treba ga mijenjati svakih 10 000 km.
Ima i filter tekuće faze na isparivaču, mijenja se svakih 20 ili 30 000 km, njega je malo kompliciranije za izmjeniti ak nisi nikad to izbliza gledal

goran86

to je taj čovjel u grdencima u zaboku.. ma ja nemam pojma di je to i kak to uopče izgleda,,,otič ču kod njega pa nek za 500-600 kn napravi cijeli servis...

http://tidala.bloger.hr/default.aspx?tag=o+tidali


goran86

znači da pitam ljude kak im stoji cajger od temp sa tim 2.0 20v motorom..meni je na 1/3 temp kad je zagrijan iako sam promjenil termostat,pa me zanima kak je drugima

goran86

dakle ako neko ima kakvu sliku kak stoji marein branik na bravu(hgt) bio bih zahvalan da stavi sliku koji! te ako bi se dalo stavit onaj od maree iz 2001g kaj ima pranje farova,znači trebao bih i posudu za to negdi stavit???al pošto nema baš mjesta previše ispod poklopca u bravu neznam je je to moguće??? kad ću već mijenjat branik..

goran86

nego nek neko napiše kaj bi bilo potrebno za složit to,znači trebalo bi posudu nabavit za vodu,sad jel pumpa u posudi il?? te koji ima prekidač za aktivirat to?? jel se ko uhvatio istog il je previše kemijanja???