Bravo/Marea 2.0 20v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:48:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

goran86

nekako mi ne sjeda ovaj abarth branik,pokuÅ¡at ću iskemijat sa mareinim ako naÄ'em sa peračima

Å¡ule zg

jedno kratko pitanje za vlsnike hgt....koje ulje je najbolje za njega,kad sam imao bravo hgt 155 20v točio sam selina racing 10w60....sad sam kupio mareu ,auto imao 200 tis kilometara pa me zanima kaj je joÅ¡ pametno sipat,znam da rijeÄ'a ulja fijati baÅ¡ ne vole jer ih troÅ¡e,a opet mora biti kvalitetno jel tutač ide....kakva je selenika 20k...hvala unaprijed :)

goran86

selenia ne selenika :)  !! selenija 20k je po meni sasvim solidna,ja trenutno u hgt-u imam 5w40 castrol i nije ga popil neke u ovih 3 000 od kad je nutra,a joÅ¡ i plin imam! sad kak je zima nek je unutre rijeÄ'e,a kroz mjesec dana budem mu stavil  20 k seleniju,litra je koliko vidim 60 kn 10w40

Å¡ule zg


Å¡ule zg

pošto sam promjenio hrpu stvari na tutaču da ga dovedem u tip top stanje na redu su i brenze pa sam se raspitao kod nekoliko trgovaca,što rabljenih što orginalnih......i ispada kaj je teško za vjerovat da je orginal jeftini od zamjenskog,to valjda može samo fiat.......govorim o cijenama bez ikakvih rabata.....za 2.0.20v,u auto comercu diskovi i prve pločice 2200 kn komplet,kod auto kreše brembo max narezani diskovi 1700 kn,pločice jurid 500,obični brembo diskovi 1400kn,i imaju neke nove bušene 1750 kn....kod tokića valeo diskovi 800kn,ferodo pločice 440kn.....zadnje ferodo 290kn....pa ti sad izaberi ;D

goran86

?????????toliko doÄ'u diskovi???? za pločice sam ja dao oko 450 kn trw,i dobre su samo kaj odmah nisu sjele jer su diskovi malo popapani već...a kaj se bremba kod AK tiće ljudi ih baÅ¡ ne hvale,bolje uzmi ove valeove...

Å¡ule zg

bembo max sam imal na 155 hgt i nisam imao frke,jedino kad sam imao obične......valeo i ferodo pločice su best bay.....budem još vidio,možda iskopam kakav rabat za orginalne.... :)

NikolaST

jedno pitanje, marea 2.0 20v pretpostavljam ima tvrÄ'e spirale (federe) nego 1.6 16v. Da li je tako i paÅ¡u li na 1,6 16v? Vjerujem da bi dobio na stabilnosti maree i omogućio si kontroliraniju vožnju kroz zavoje. Ako grijeÅ¡im, ispravite me.
assumption is the mother of all fuckups

Å¡ule zg

mislim da prvi nisu isti pošto su i amortizeri drukčijii,ali mislim da je to radi težine motora 5 cil.....pa su zato jači i deblji,a zadnji mislim da su isti na svima....da bi dobio na stabilnosti bolje stavi samo neke bolje federe eibach ili h&r...ja ču isto stavljati na svoju 2.0 20v,jer su serijski premekani,makar imam 17 cola kotače

balinjera

Na Njuškalu sam pronašao Mareu SW 2,0 20v hlx,auto se nalazi negdje u Zaprešiću,na prvi pogled djeluje mi ok,pise da ima 217 000 km,cijena mi je ok,reg oznaka na autu je ZG 9000 RS,jel zna netko nešto o tom autu ?Odlučio sam da se vraćam nazad na Mareu SW ali samo benzinci dolaze u obzir,TD motor mi je pojeo 5 godina života :/

goran86

jel to ona sreberno-plava s crnim 15" felgama??? to je od Å¡ulea marea

balinjera

srebrna je i ima crne felge al di nadjes plavo ?jel znas sto o tom autu ?

goran86

sreberno-plavi je auto...tu je od dečka sa foruma,šule zg mu je nick,imao je 17" oz record na njemu,sad je kupio neku alfu ako se ne varam...

goran86


zvrk

čim prije....

kad se počnu čuti to znači da je kasno...znači, nema pripreme...

za 1.8 je preporuka nakon 200 000km....

ja bi svakako probao to promijeniti u idućoj godini negdje u ljeto...