Bravo/Marea 2.0 20v - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:48:33

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zok

Pa ono kak je Zvrk reko,moja preporuka(iz vlastitog iskustva) promjeni ih i znaš da ih 200 000km nemoraš mijenjat,a ni pitat nas za to

zvrk

preporuka je iz iskustva ljudi...

na 1.8 većinom (gotovo svi koje sam čuo) su imali problema izmeÄ'u 200 000 i 250 000 km...

ako tvoj 2.0 ima 170 000 km, znači ja bi na tvom mjestu sačekao jedan veći servis pa sve u komadu obavio...tj. kad je tebi ono iduća izmjena remenja?

ako nije prekasno, mogao bi sačekati do tada, pošto ga ti ne ganjaš, a pogotovo ne hladnog a to je njima smrt za ležajeve na radilici...

zzip

Citat: zvrk  u 29 Prosinac 2010, 22:02:56
za 1.8 je preporuka nakon 200 000km....

to je super.. na turbaku idu skoro sa svakom zamjenom ulja... :lol

zvrk

onda si miran ivek....

lijepo si Å¡paraj jedno 3000kn za ljeto za servis, a ti umjesto na more na jarun  :lol

a da imaÅ¡ turbaka k'o zzip, onda zaboraviÅ¡ jarun i odeÅ¡ doma u kadu se kupat.....ak ti nisu zatvorili vodu jer nisi platil račun  :rofl

goran86

Ivek nemoj čekati s izmjenom letećih,mjenjaj čim prije da nebu sranja, trošak od 100e a moreš napravit *** od 1000e... tukli su ležajevi na hgt-u i na 90 000km a di ne na 150k+....

Dečki a kaj je najžalosnije turbak ima iste leteće ko atmo...

Leteći su ti 350kn,a glavni 320kn bez popusta... računaj oko 400kn ulje i filter te kolko ti bude mehaničar uzel....računaj sve skupa oko 1500kn

goran86


Miha.

Kad smo več kod letećih, kakvi zvuk proizvode dok su pri kraju tj. kak saznati da su pri kraju?Zanima me za punto 55 kad bi se trebali mjenjati?

Citat: Ivek Zapresic  u 29 Prosinac 2010, 22:33:01
svako jutro mi dela na ler gasu 15-20 min dok se ne zagrije onda ja polako krecem..ko penzic...... ;)
Jel se šališ :shock:

zok

Zakaj jel se Å¡ali?
Pa i meni auto svako jutro dela 15min do pola sata pred kućom.
Pa nebum djete na -10 stavil u frižider.

igor_kravarusic

Ma pretjerujete s tim grijanjem motora, puÅ¡e mlako nakon 1 minute rada u leru i odvoženih 500 metara lagano čak i na ovim niskim temperaturama   :)

M.P.

Citat: Ivek Zapresic  u 30 Prosinac 2010, 23:10:48
nema sanse da krecem ak je mrzli auto.....dok se ne digne radna temperatura ja ne krecem.....  ;)

auto je najpravilnije zagrijat minut dva na leru,pa laganom vožnjom i onda dalje.

jer zagrijavanjem na leru po pola sata, zagrijava se samo motor i kreće se normalno vozit, a ostali djelovi automobila ostaju hladni ( kočnice, ovjes itd...

zok

A stvarno,pa tu temu smo prožvakali već 100 puta,a joÅ¡ malo u off,nakon min nema Å¡anse da će se same Å¡ajbe odledit,a nakon 15-20 min su odleÄ'ene.
Sto puta sam imao zgrebanu Å¡ofer Å¡ajbu od raznoraznih strugalica.
A i ostali djelovi auta će biti hladni krenuo ja čim ga upalim,ili nakon 2-3 sata rada,tak da ne kužim koja je razlika kod toga da li su ohlaÄ'eni ostali djelovi auta.
Meni je cijeli auto zagrijan kada sjednem i kada se djete sjedne,i to mi je dovoljno.
A ako mi u 15 godina se na ni jednom autu,kamionu,ili dizalici nije ništa dogodilo zbog rada na mjestu,ja snatram da to nema štetnog učinka na auto.

eto i sa moje strane još jednom prožvakana ta tema.

Miha.

Pa to je onda ok ako vam je auto smrznut, ja sam mislio da imate garaže :D

goran86

ma daj,svako faking grijanje ako nije zmrznut je bezveze,ja ga grijem par minuta al samo zato da mi na plin prebaci,a ne zato kaj bu motor na radnoj,a getriba i sve ostalo bu gladno i zmrznuto...gluposti teže

Al dost OT-a

zgsale

Citat: goran86  u 10 Studeni 2010, 12:14:13
sreberno-plavi je auto...tu je od dečka sa foruma,šule zg mu je nick,imao je 17" oz record na njemu,sad je kupio neku alfu ako se ne varam...
Je to je buraz, sad ima 156 1.9 multijet karavanku. Marea je otisla. Covjek zadovoljan, a ko nebi bio kad je on bolesnik po meni. Promjeni sve na auto, dovede ga u tip top stanje, onda mu dosadi pa ga proda haha. Zato mu svako malo kad idem na put ostavim Lanciu u garazi  :P
Radi dosta kilometara pa je marea bila preveliki potrosac, tako da je uletila alfa ko alternativa.

daolic

vaše mišljenje:vozim mareu 155,ulje i filter san minja na 10tkm do sada pa me zanima jel mogu produžit taj interval s obzirom da ja to
ne ganjam.ono,6000 rpm uvatim možda 3 puta u misecu.troši litru na 10tkm a i ulje kad minjam nije puno crno.znam da su mi govorili u vezi ovih 5 cil. da su osjetlijivi pa sad..
neznam. Å¡to vi mislite.