Bravo/a & Marea D/TD/JTD - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:58:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zoki7466

Ovdje mozete pisati svoje dojmove o modelima Bravo/Brava/Marea sa D/TD/JTD motorom


dakle iskustva sa navedenim motorima, odrzavanje, kvarovi istih i slicno

takoder ukoliko tko ima kakvih pitanja o spomenutom motoru, kupnji itd.. za navedene modele ovdje ih moze postaviti i pricekati odgovor





svaki odgovor ili pitanje ne vezan/o uz ovu temu biti će obrisan/o

nikola020

evo mene zanima neka prosječna potrošnja za motore td 75 i td 100 u bravu i bravi...

bded

Citat: nikola020  u 19 Listopad 2009, 21:53:55
evo mene zanima neka prosječna potrošnja za motore td 75 i td 100 u bravu i bravi...

Meni u Marea Weekend TD100 po ljetu s klimom troši 6.9 - 7 l/100km. U manjem autu bi se trebalo očekivati još manje. Ne vozim penzionerski, a bome ni rally, znači nekakva normalna vožnja.

nikola020

čuo sam da se bravo voli propit...je li to zbog maf senzora ili zbog nečeg drugog?

locutus

Brava 1.9 JTD
auto je imao 145tkm kad sam ga kupio, sad ima 165 i u to vrijeme sam na troškove održavanja motora potrošio oko 600 kn i to: oko 270 kn za 5 l ulja, nekih 20-ak kn za filtar ulja, nešto sitno za filtar zraka (ne sjećam se više), a jedini kvar koji sam na njemu imao je bio taj da mi je otišao senzor okretaja motora, što je bilo prilično frustrirajuće (auto se nakon 5 min vožnje samo ugasi, neće upaliti i nakon toga treba čekati oko pola sata da ga se ponovno upali).. E da, grijače bih morao promijeniti, jedan mi je bio izgorio odmah u početku, to sam promijenio kad i senzor okretaja, a sada sam primjetio da je opet neki izgorio (iako auto i dalje pali bez ikakvih problema. Svaki grijač je 60 kn

I joÅ¡ neÅ¡to... jtd mi je bio prvi ozbiljniji dizelski motor koji sam vozio, i već sad znam da se vjerojatno viÅ¡e nikad neću od njega odvajati... Sa svojih 105 ks ide jako dobro, vrti se lijepo, a ubrzanja i meÄ'uubrzanja su mu stvarno na razini. JoÅ¡ kad se uzme u obzir da se za nekih 250 eura može iz njega izvući joÅ¡ 30ks, to je stvarno fantastično.. Ne kažem da su drugi motori (poput tdi, d4d, hdi itd...) loÅ¡i, već samo kažem da je zasad meni najdraži jtd. I da, u usporedbi s ostalim dizelima, stvarno je tih.
Potrošnja: oko 4.5-5 l mješovite vožnje ljeti (moglo bi i do 7-8 s natjerivanjem) i oko 6-7.5 l zimi (do 10 l s natjerivanjem)

ddannijel

s grijačima nemaš problema, meni već duže vrijeme ne radi nijedan i pali bez problema...

Marea Mtuning

zanima me dali na bravu 1.9d pase bosch pumpa sa kojeg drugog fiata?

puntiac

Citat: MAREA M  u 12 Studeni 2009, 23:12:13
zanima me dali na bravu 1.9d pase bosch pumpa sa kojeg drugog fiata?

navodno paše od tipa/punta 1,7d al velim navodno -osobno neam pojma!
uzyebo sam se ko zmija u ventilatoru 

Marea Mtuning

Citat: puntiac  u 12 Studeni 2009, 23:53:16
Citat: MAREA M  u 12 Studeni 2009, 23:12:13
zanima me dali na bravu 1.9d pase bosch pumpa sa kojeg drugog fiata?

navodno paše od tipa/punta 1,7d al velim navodno -osobno neam pojma!
to sam i ja cuo pa zato i pitam

Zoki7466

mene zanima koje su konkretno razlike izmedu 1.9TD 100ks i 1.9JTD 105ks (osim sto je motor noviji i drugacije koncepijce)..zapravo da li bi odgovarao 1.9JTD motor na sve ostalo sa 1.9TD (usisna, getriba itd..)..

tipo 1.7d

Citat: puntiac  u 12 Studeni 2009, 23:53:16
Citat: MAREA M  u 12 Studeni 2009, 23:12:13
zanima me dali na bravu 1.9d pase bosch pumpa sa kojeg drugog fiata?

navodno paše od tipa/punta 1,7d al velim navodno -osobno neam pojma!

:nod:  ako je 1929ccm samo ju treba malo otvoriti zbog veće kubikaže

zok

pitanjce,na koliko se na vuri treba dići temperatura motora,kod brava td100.
Naime meni se auto brzo zagrije,i unutra grije ko blesav,ali mi je temperatura motora na četvrtini,zato pitam.

wernes

izgleda da su mjeraci temp. i termostati pravi misterij kod brava i punta nikom to ne funkcionira kako treba!
fiat u krvi od malih nogu

zok

Pa kaj nitko nema pokazivač temperature u autu,ili sam ja stavio pitanje na pogrešno mjesto?

tipo 1.7d