Bravo/a & Marea D/TD/JTD - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:58:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Zoki7466

koliko taj indikator okvirno kosta..?

mislim da i ja imam slican problem..

tipo 1.7d

probajte otkopčati žicu sa indikatora i spojiti direktno na masu, onda bi kazaljka trebala otići skroz u crveno

Direktor

I na mom jtd zna isto skakati i mrdati se.
Možda negdje masa probija

zok

Ja sam ustanovio u čemu je problem,ali (sram, me bilo) zaboravio postati.

Žica indikatora,tj.stopica na žici je bila totalno rastegnuta,i stalno se iskopčavala,kad sam ju promjenio,od onda nema problema(osim kaj mi je opet crko termostat

monak

Bravo TD, isto imam problem s temperaturom motora. Temperatura mi bude na cetvrtini, u gradu se popne na pola, a ventilator jos nisam cuo.

I jos jedna stvar. Auto mi nema ABS, a 99. godina.  :zbunj

Zoki7466

Ventilator bi se trebao paliti tek nakon Å¡to preÄ'e polovicu odnosno doÄ'e izmeÄ'u polovice i maksimuma..
to je pod normalno gotovo za sve Fiate bez obzira na motor koji imaju...
barem je tako bilo kod mojih 4-ero prijašnjih (2xBravo, 2xBrava)

bded

Citat: zok  u 16 Siječanj 2010, 18:07:37
pitanjce,na koliko se na vuri treba dići temperatura motora,kod brava td100.
Naime meni se auto brzo zagrije,i unutra grije ko blesav,ali mi je temperatura motora na četvrtini,zato pitam.

Trebala bi doci do sredine, ali ja imam isto TD100 i moja je uvijek na cetvrtini, stavio sam novi termostat i oba nova senzora na termostatu i jos uvjek stoji na cetvrtini kad je zagrijan. Mozda kazaljka nije dobro bazdarena ili je los spoj na instrument tabli ?? nemam pojma ??

monak

Citat: Zoki  u 07 Listopad 2010, 12:50:35
Ventilator bi se trebao paliti tek nakon Å¡to preÄ'e polovicu odnosno doÄ'e izmeÄ'u polovice i maksimuma..
to je pod normalno gotovo za sve Fiate bez obzira na motor koji imaju...
barem je tako bilo kod mojih 4-ero prijašnjih (2xBravo, 2xBrava)
E, al to se ne desava.
Teoretski to bi trebalo izgledati ovako (ispravi me gdje grijesim). Motor se pocne grijat, kad postigne radnu temperaturu, kazaljka stoji na mm od pola. Dok vozim hladi ga zrak koji struji, medutim kad stanem na semafor nema ga sta hladit i pocne se grijat. Kazaljka krene prema maksu, al kad dode izmedu polovice i maks pali se ventilator koji ga spusti na polovicu opet i tako u krug. Il sam ja nesto krivo 'zabrijao'.

U mene nema ovoga dijela nakon sta motor postigne radnu temperaturu. Ostavio sam autu u leru 15ak min, kazaljka se popela na pola i nije se micala, ventilator se nije nikako palio. Na otvorenoj cesti mi kazaljka padne na cetvrtinu sta oce rec da motor nije postigao radnu temperaturu, a u gradu stoji na pola i ne mice se. Znaci da nesto nije u redu?

bded

Ako ti ne postiže radnu temperaturu onda ti je termostat vjerovatno ostao otvoren ili poluotvoren pa sva voda cijelo vrijeme cirkulira i kroz hladnjak.

zok

Citat: bded  u 07 Listopad 2010, 13:28:35
Citat: zok  u 16 Siječanj 2010, 18:07:37
pitanjce,na koliko se na vuri treba dići temperatura motora,kod brava td100.
Naime meni se auto brzo zagrije,i unutra grije ko blesav,ali mi je temperatura motora na četvrtini,zato pitam.

Trebala bi doci do sredine, ali ja imam isto TD100 i moja je uvijek na cetvrtini, stavio sam novi termostat i oba nova senzora na termostatu i jos uvjek stoji na cetvrtini kad je zagrijan. Mozda kazaljka nije dobro bazdarena ili je los spoj na instrument tabli ?? nemam pojma ??
A meni je sa novim termostatom čitavih pola godine sve radilo ok,a nakon toga opet se teško digne temp. ovo kaj kažeš četvrtina,ali mi se zna dić temp. do dvije crtice iznad pola(onda se pali druga brzina venta,jedina koju imam)

zvrk

Citat: monak  u 07 Listopad 2010, 13:35:02
Citat: Zoki  u 07 Listopad 2010, 12:50:35
Ventilator bi se trebao paliti tek nakon Å¡to preÄ'e polovicu odnosno doÄ'e izmeÄ'u polovice i maksimuma..
to je pod normalno gotovo za sve Fiate bez obzira na motor koji imaju...
barem je tako bilo kod mojih 4-ero prijašnjih (2xBravo, 2xBrava)
E, al to se ne desava.
Teoretski to bi trebalo izgledati ovako (ispravi me gdje grijesim). Motor se pocne grijat, kad postigne radnu temperaturu, kazaljka stoji na mm od pola. Dok vozim hladi ga zrak koji struji, medutim kad stanem na semafor nema ga sta hladit i pocne se grijat. Kazaljka krene prema maksu, al kad dode izmedu polovice i maks pali se ventilator koji ga spusti na polovicu opet i tako u krug. Il sam ja nesto krivo 'zabrijao'.

U mene nema ovoga dijela nakon sta motor postigne radnu temperaturu. Ostavio sam autu u leru 15ak min, kazaljka se popela na pola i nije se micala, ventilator se nije nikako palio. Na otvorenoj cesti mi kazaljka padne na cetvrtinu sta oce rec da motor nije postigao radnu temperaturu, a u gradu stoji na pola i ne mice se. Znaci da nesto nije u redu?
ventilator ti se mora upaliti ako ga ostaviš 15 min u leru, jer kazaljka bi trebala minimalno šetati oko pola.
tj. čim prijeÄ'e malo iznad pola pali se vent. i vraća ga na pola i tako unedogled, ako je auto u leru ili recimo na semaforu.

ako se auto kreće na autocesti ili otvorenoj cesti, po defaultu kazaljka bi opet trebala ostat na pola, ali tolerira se 1 crta ispod, češće to ipak bude 2 crte ispod jer strujanje zraka ohladi motor...

imam jedno pitanje..

ako je termostat u redu, znači dobro otvara ili zatvara, a vama kazaljka pokazuje recimo samo 1/4 nakon 15-ak minuta vožnje otvorenom cestom, jel to po vama znači da motor nije postigao radnu temp.?

jel to znači da se motor nije ugrijao i da vozite hladan motor?


tipo 1.7d

ako je točna kazaljka da, 1/4 je negdje oko 70'C

zvrk

mislio sam zakomplicirati stvar ali bi onda otišli u OT a onda nebi mogao spavati.. ;D

zato ću samo staviti ovaj link čisto radi edukacije : http://www.nsautoforum.com/index.php?topic=393.0

monak

Citat: zvrk  u 07 Listopad 2010, 23:49:16
ventilator ti se mora upaliti ako ga ostaviš 15 min u leru, jer kazaljka bi trebala minimalno šetati oko pola.
tj. čim prijeÄ'e malo iznad pola pali se vent. i vraća ga na pola i tako unedogled, ako je auto u leru ili recimo na semaforu.
Malo sam dosadan, al zanima me.   :crveni:

Znaci ako mi se ne upali ventilator, teoretski, motor bi trebao prokuhat, odnosno temperatura bi mu otisla u maks jer ga nema sto hladiti. Meni se ne pali ventilator al isto tako motor ne prokuha, odnosno kazaljka se ne mice sa pola. Znaci da nesto nije u redu? :neznam:

tipo 1.7d

provozaj ga da se digne temparatura i onda ga ostavi u leru 30 min, ili će se upaliti ventilator ili će prokuhati, inaće dieseli se sporo zagrijavaju na leru ali zato pod opterečenjem...