Bravo/a & Marea D/TD/JTD - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:58:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

zvrk

dobro si skontao i tipo 1.7d je u pravu...

napravi tako i gledaj vent. dali se pali i kontroliraj temp. da ti ne zakuha...

moguće da te termostat zeza...

BernardoR

moj bravo isto po ljetu se znao zagrijat do pola ali mu je isto trebalo neko vrijeme,ali sad kad je hladnije treba mu barem 4kilometra da se digne 3 crtice a oko 15 km digne se do cetbrtine i to je to dok dodem do posla..jel to normalno il trebam termostat novi??i koliko je cjena cca za bravo 1.6
eh da manje troĹÄ,,i

monak

Citat: zvrk  u 08 Listopad 2010, 15:24:06
dobro si skontao i tipo 1.7d je u pravu...

napravi tako i gledaj vent. dali se pali i kontroliraj temp. da ti ne zakuha...

moguće da te termostat zeza...
Ok, thx. Ionako sad moram servis napraviti pa cu usput i termostat pogledat.

RedMan

Koja je razlika izmedju motora td sa 75ks i td sa 101 ks i koji je od ova dva modela bolji i trbalo bi uzeti?? :resp

goran86

mislim da je samo bravo imal taj 80 ks slabiji a ovaj 100 ks se stavljal i u mareu,a ima i jtd 105 u marei i bravu...

RedMan

Citat: goran86  u 09 Prosinac 2010, 13:08:32
mislim da je samo bravo imal taj 80 ks slabiji a ovaj 100 ks se stavljal i u mareu,a ima i jtd 105 u marei i bravu...
Gledao sam sad na oglasima ima i bravo i brava sa 75ks i sa 101ks pa me zanima koji je bolji od ova dva modela posto nameravam da uzmem,ali negde sam cujo da je jedan od ova treba izbegavati samo se nemogu setit koji!!

nikola020

treba izbjegavati ovaj model sa 75 ks neovisno da li se taj motor nalazi u bravu ili bravi...  :ok:

goran86

100ks ako je dobar nepoderiv..evo frend ga imal u marei,ganjal ga svaki dan ko vrag svoju mater i niš... jedamput nam na 130 puko zupčasti i niš se nije srećom polomilo... jedino trakorski zvuk,al i to se preboli

zok

tako je 75 izbjegavaj,ali sa td100 će te mehaničari izbjegavat,zato što je komplicirano raditi bilo šta na njemu

RedMan

Citat: zok  u 09 Prosinac 2010, 18:21:21
tako je 75 izbjegavaj,ali sa td100 će te mehaničari izbjegavat,zato što je komplicirano raditi bilo šta na njemu
kakve probleme ima prilikom popravke pa ga mehanicari izbegavaju?

zok

pa grijači su nedostupni,anlaser nedostupan,cijeli motor je naopačke,nije ništa nemoguće,ali kojeg god majstora pitaš da ti nekaj napravi na tom autu,svaki dva puta zakuka,a onda ti veli toliku cifru za popravak da se usereš.

Uglavnom TD100 je vrlo zahvalan motor.

storm9a

Pozdrav ljudi! Vezano uz ovu kazaljku temperature...
I ja imam TD100 Brava, i to mi je upalo odmah u oci kada sam ga kupio. Novi termostat kasnije, termostat hladnjaka ulja kasnije, provjeru kontakata kasnije sam isao pitati ovo pitanje na stranom Fiat forumu. Ljudi su mi rekli da je ovo za TD100 motor super i da je to to, da ne diram.

Inace, u leru mu treba solidno da kazaljka dostigne pola, na otprilike jednu crticu iznad se pali ventilator, sve je ok. Kazaljka ima normalan puni hod (hladnjak je truba, pa ne disipira najbolje sto se pokaze na autoputu), ide bez problema gore do crvenog ako ga nagazim, ali se i brzo vrati nazad na 1/4 kada opterecenje motora popusti.

Uglavnom, to vam (nam) je ok, bez brige :)

bravo td

Imam Bravo TD 100, mjerač temperature se podiže do pola tj. radna temperatura.

Å¡karac

Citat: storm9a  u 20 Siječanj 2011, 22:18:49
Inace, u leru mu treba solidno da kazaljka dostigne pola, na otprilike jednu crticu iznad se pali ventilator, sve je ok. Kazaljka ima normalan puni hod (hladnjak je truba, pa ne disipira najbolje sto se pokaze na autoputu), ide bez problema gore do crvenog ako ga nagazim, ali se i brzo vrati nazad na 1/4 kada opterecenje motora popusti.

Uglavnom, to vam (nam) je ok, bez brige :)


toliko se puta pisalo o toj temperaturi i setanju kazaljke, i isto toliko puta se i zakljucilo da kazaljka nema kaj setat gore-dole, pogotovo ne u crveno pa na 1/4, mora bit na pola i to je to, znaci to vrijedi kojom god brzinom vozili

tomy_bravo

td 100 raspušten na pumpi ide bolje od jtd-a sada još budem turbinu malo probal...da se prije razleti....