Bravo/a & Marea D/TD/JTD - iskustva (i pitanja) korisnika

Autor Zoki7466, 16 Listopad 2009, 12:58:27

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

munjeni

zanima me cijena popravka bosch pumpe?.....bravo 1.9td 75ks

bded

50 kn - par tisuća kuna, naravno da cijena ovisi o tome što je otišlo na njoj

zok

Ja sam sada za lukas pumpu dao 1500 za reparaturu,i 1500 membrane.

pentium4

Citat: bded  u 21 Listopad 2009, 22:57:34
Meni u Marea Weekend TD100 po ljetu s klimom troši 6.9 - 7 l/100km. U manjem autu bi se trebalo očekivati još manje. Ne vozim penzionerski, a bome ni rally, znači nekakva normalna vožnja.
izvini,ali je li u tebe pokaziva na kontrolnoj tabli koliko troši (nadam se da nije off topic)

bded


pentium4

da li se to može nekako ugraditi,npr.promjenom kontrolne table ili nekako drugačije,jer je baš onako korisna opcija

bded

koliko je meni poznato Marea tih godina nije imala ugraÄ'ivan board comp. čak ni HLX verzija

gaga12701

Pozdrav ekipa.
Jedno pitance, da li je itko od vas koji vozite Mareu, pretpostavljam veličinu guma 195/60R15, pokušao staviti lance za snijeg i tako voziti.
Neki dan malo gledam luft izmeÄ'u gume i blatobrana kada se točak namota u jednu staru, nama Å¡anse da može lanac se ondje naći.
Istina prošle zime kod nas nije bilo nekog velikog snijega, a dobre zimske gume su na njemu. Ali me zanima šta ako moram staviti lance. Da li staviti manje gume ili je to kod mene nešto stisnutije

bded

Mislim da imaš previsoke gume...ili bi trebale biti 185/65*14 ili 195/55*15

fabosk

Pozz

Zanima me na kolko najbolje vuče marea 1.9 TD 100konja? kad treba šaltat? :)
the italian lifestyle

vlatko11

Bok ljudi,pomozite!
Molim vas Å¡to priije da mi nebi pobjegla!
U prilici sam kupiti mareu karavan iz 97 godine sa 2.4 turbo diesel motorom i elx paketom opreme.
Auto je kako kaže vlasnik održavana dobro a to se na njoj i vidi. Na pregledu nisam našao baš nikakvu manu. Motor po mom laičkom mišljenju ima malo nekakvog metalnog kucanja u gornjem dijelu. Dali je to što loše. Inače, na satu je 280000 km. Unutrašnjost besprijekorna kao i kočnice i balans auta.
Najviše me interesira kakva su iskustva sa tim motorom,najčešći kvarovi,izdržljivost,cijena održavanja i eventualnih popravaka.

ak1

Citat: vlatko11  u 02 Listopad 2011, 19:59:00
Bok ljudi,pomozite!
Molim vas Å¡to priije da mi nebi pobjegla!
U prilici sam kupiti mareu karavan iz 97 godine sa 2.4 turbo diesel motorom i elx paketom opreme.
Auto je kako kaže vlasnik održavana dobro a to se na njoj i vidi. Na pregledu nisam našao baš nikakvu manu. Motor po mom laičkom mišljenju ima malo nekakvog metalnog kucanja u gornjem dijelu. Dali je to što loše. Inače, na satu je 280000 km. Unutrašnjost besprijekorna kao i kočnice i balans auta.
Najviše me interesira kakva su iskustva sa tim motorom,najčešći kvarovi,izdržljivost,cijena održavanja i eventualnih popravaka.
To metalno kucanje je najvjerovatnije lanac koji pogoni uljnu pumpu, ako nije pretjerano ne treba još mijenjati, najbolje ga izmjeniti sa zupčastim, jer motor nije nimalo pristupačan. Motor je izdržljiv ne troši ulje, ali neke sitnice od elektronike znaju zezati nije skupo ako se zna dijagnosticirati. Relativno skup je zamašnjak pa bi njega bilo dobro provjeriti.

marea16v

Pozdrav ekipa evo ovako gledam po oglasima fiat bravo 1.9 TD planiram si kupiti taj auto,e sada me zanimaju vasa iskustva s tim autom,performanse tj kako ide sa tih 100 konjića,kakva je potrosnja i tako dalje,hvala unaprijed...

nenad_5

Citat: marea16v  u 15 Veljača 2012, 20:44:03
Pozdrav ekipa evo ovako gledam po oglasima fiat bravo 1.9 TD planiram si kupiti taj auto,e sada me zanimaju vasa iskustva s tim autom,performanse tj kako ide sa tih 100 konjića,kakva je potrosnja i tako dalje,hvala unaprijed...
po meni odlican motor i dobro vuce sa tih 100ks potrosnja mu je oko 7 litara, prijatelj mi ga ima i jako je zadovoljan presao je s njim 260000t/km i nikakvih vecih kvarova nije bilo, a vidio sam par slucajeva da su im pukle glave motora sve ovisi
FIAT

pentium4

ovako kolega mi hoce da kupi bravu dizela,jeftiniju varijantu pa je to onda td a ne jtd..eh sad naišao je na poprilično jeftinog 1.9td 55 kw,malo sam nešto istraživao kako sam shvatio nije nešto pohvaljen,da li je on sa kvarovima kao 1.4 benzinac....odnosno šta reći za ovu verziju