1.6 16v injektori noviji vs stariji

Autor robert-bj, 21 Veljača 2014, 23:32:29

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

robert-bj

da li ima kakve razlike izmeÄ'u injektora novije(plastična usisna) i starije maÅ¡ine(aluminijska usisna)?osim da stariji imaju 4 rupice za doziranje goriva a noviji 2 rupice.
naime stavio sam te novije injektore n stariji model motora, auto mirnije radi (možda su moji bili lagano i zaÅ¡topani) no potroÅ¡nja mi zna dosta varirati i ponekad,češće na hladan motor doÄ'e do detonacije u usisnoj grani? to se sve počelo dogaÄ'ati od te promjene injektora, da li bi bilo do njih, ili mi se jednostavno neÅ¡to drugo poremetilo u isto vrijeme?
Tko se brzo vozi ne boji se starosti...

the-rider

pa vidi sta pise na njima i nadi na netu koliko ccm su
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

robert-bj

znači isto su od fiata 1.6 16v ali noviji model znači 99<, i negdje na netu za dijelove sam gledao gdje opčenito za 1.6 motor navode se obje vrste injektora...mene sad zanima jel može utjecati to što je noviji model injektora na starijem, ne znam koliki pritisak dobivaju,jel isti na oba modela ili ima razlike i da li to utječe kad ovi novi imaju samo 2 rupice za raspršivanje?
Tko se brzo vozi ne boji se starosti...

the-rider

ako su isto kubika i iste ohmaze ne bi trebalo biti problema, jedino ako imaju drukciji smjer bacanja
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

alfaomega

Jedino kaj te može zafrkavat to ti je omjer smjese moraš vidjet ako se može poštelat.

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.