Fiat Bravo 1.6 16v - Manžeta

Autor DarioChoki, 21 Travanj 2015, 13:56:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

DarioChoki

Pozdrav
Sada sam bio na tehnickom i rekli mi da mi malo ulje kapa na lijevoj manžeti i da bi je trebao promijeniti da mi ne ode kineticki. I rekao sam to majstoru svom on kaze ne zna koja ide manžeta imaju neke sa osovinom.. lezajem.. neke bez nisam ga pola razumio ugl jedne su skuplje druge nisu preko 5 km
sad koje meni trebaju? a majstora mijenjam svakako navodno mi je to vec jednom mijenjao pa eto opet otislo nije bas pouzdan..  :trus :trus :trus :wip :formula:
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tom1961

Jao, ne znaÅ¡ tko je luÄ'i.

Kao prvo, na manžeti može kapati jedino mast, a ne ulje. Ulje ako kaplje, kaplje na manžeti do getribe, ali tamo pak nema kinetičkog, nego je križ.

Kao drugo, koliko ja znam, jedino Francuzi imaju zglobove zajedno s poluosovinama. Nisam vidio nijednog Fiata da mu se ne može zglob odvojiti. Istina, nisam rastavljao Brava, ali jesam Bravu.

Mijenjaj majstora i naÄ'i nekoga koji zna koja manžeta ide na tvog Brava.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

alister

Možda mu kapa ulje na letvi volana pa je on krivo shvatio što su mu rekli na tehničkom

DarioChoki

Ne rekao je na manzeti al mozda je mislio mast rekao ulje..
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tom1961

I letva volana ima manžete.

Možda bi bilo dobro da se podvučeš po auto i poslikaš nam malo, bolje ćemo znati.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

DarioChoki

Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tomislav_vg

ovo nije letva volana. mjenjaj to. ne bi trebalo biti skupo.
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

DarioChoki

Kako cu tocno traziti ovu manžetu u trgovini?  :partytime :busted:
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.

tomislav_vg

reci da trebaÅ¡ mandžetu onu koja nije na letvi volana  ;D :D
Better one day in FIAT then a life in VOLKSWAGEN!!!!


                                                          Punto Freak!

the-rider

manzeta homokinetickog
dobar ti je majstor ako mu ti moras kupovati dijelove...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

tom1961

Da, to je manžeta homokinetičkog zgloba, klasična, obična i ono nije ulje nego mast. Nastoj uzeti takvu gdje će ti u kompletu odmah biti mast i šelne (obujmice). Dobiješ tubu koju cijelu treba isprazniti u zglob.

A to da li se ona prevlači preko cijele poluosovine (malo vjerojatno) ili se vadi zglob (gotovo sigurno), nije problem tvoj, nego majstora. Kojeg, naravno, nećeš uzeti, nego onoga koji zna što treba kupiti i napraviti.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

DarioChoki

Hvala svima na pomoci. Pa cu ovo rjesavat sto prije
Vrijeme je kratko, previĹÄ,,e kratko da bi se troĹÄ,,ilo na ruĹžne cure i auta sa malom potroĹÄ,,njom.