Usporeno gasenje unutarnjeg svjetla - Fiat Bravo

Autor jaskooo, 20 Veljača 2016, 14:26:54

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

jaskooo

Pozdrav svima,

Planiram da na svom autu ( Fiat Bravo ) napravim da se unutarnje svjetlo gasi tek poslije nekoliko sekudni nakon sto zatvorim vrata.

Zanima me da li je od vas to neko vec napravio na svom vozilu i sta mi je sve potrebno ?

P.S Da li Fiat Marea sa odredjenim paketom opreme ima ovo fabricki ?  Hvala


Antonijo

Imao sam mareu sa HLX opremom, svjetla u unutrašnjosti polako su se palila i gasila kod otključavanja i zaključavanja auta.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

jaskooo

Hvala vam na odgovorima i pomoci,

Negdje sam procitao da Marea to ima fabricki ugradjeno, sto vjerovatno zavisi od paketa opreme pa me zanima kako je to uradjeno tj. da li ovu funkciju obavalja poseban relej i gdje se nalazi ?

Vise bi volio naci taj dio na otpadu i ugraditi nego pokusavati nesto sam kod kuce napraviti.

franjo-fritz

Hlx oprema taj rele ili ti ga sklop ti se na marei ili alfi 155 nalazi ispod zadnjeg sica desno plava kulijica
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

alister

#5
Zar nemaju sve Marea-e to, ja sam imao sx opremu pa sam imao dimmer svjetla

Nadopuna; moja je bila JTD, 2001.g.

vlatko11

Imao sam Mareu Wekend 2,4 TD sa ELX opremom i nije imala takvo svjetlo.

bded

I 1.9 JTD 2001.g. ELX oprema ima isto

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk


Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

jaskooo

zna li neko tacan naziv ove male plave kutije kako ju je Franjo nazvao, da pitam u servisu koliko kosta  :D

Antonijo

Mislim da je to ovo pod brojem 9...
Elektronika unutarnjeg osvjetljenja ili tako neÅ¡to bio joj mogao biti naziv  :hm:


image upload no compression
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

dinko1981

Mislim da to nema smisla tražit u servisu jer ako i imaju sigurno košta abnormalno, ja sam to imao i na bravu iz 2000 g, tako da malo potraži u autima za dijelove.

jaskooo

da vas pitam moze li ova kutijica biti druge boje, zvao sam jedan otpad gdje ima marea HLX ali covjek kaze da nije plava ?? :zbunj33:

jaskooo

p.s koliko kablova ili konektora ide na taj dio, Hvala

cvike19