Brava 1.6 16V pumpa goriva ???

Autor faza, 15 Ožujak 2016, 21:12:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

franjo-fritz

Pusti sad taj regulator tlaka goriva.. Tebi ocito dizne ne otvaraju i ne propuštaju gorivo.. Sto bi znacilo rele ili osigurac.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 16 Ožujak 2016, 22:10:21
Pusti sad taj regulator tlaka goriva.. Tebi ocito dizne ne otvaraju i ne propuštaju gorivo.. Sto bi znacilo rele ili osigurac.


Slažem se s tobom, samo me čudi jer je napisao da dobiva gorivo kad da kontakt  :neznam:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Citat: Antonijo  u 16 Ožujak 2016, 22:14:38

Slažem se s tobom, samo me čudi jer je napisao da dobiva gorivo kad da kontakt  :neznam:
gdje dobiva gorivo?  Ako a dobiva do dizni neznaci da dizne otvaraju. Kaze alnasa a svecke suhe znaci goriva nema.
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Citat: franjo-fritz  u 16 Ožujak 2016, 22:16:39
  gdje dobiva gorivo?  Ako a dobiva do dizni neznaci da dizne otvaraju. Kaze alnasa a svecke suhe znaci goriva nema.


Joj da sutra će tek provjeriti dizne, ja sam zabrijo da je dizne danas ispitao  :joj:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

franjo-fritz

Citat: Antonijo  u 16 Ožujak 2016, 22:23:59

Joj da sutra će tek provjeriti dizne, ja sam zabrijo da je dizne danas ispitao  :joj:

:budala:
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

faza

Citat: franjo-fritz  u 16 Ožujak 2016, 22:16:39
  gdje dobiva gorivo?  Ako a dobiva do dizni neznaci da dizne otvaraju. Kaze alnasa a svecke suhe znaci goriva nema.
Da gorivo dolazi do dizni ulazi u magistralu ali ne baca,za ostalo pitam jer me zanima,kad sam vec u fazi rasklapanja da provjerim i ako treba zamjenim jos koji dio,al kako moze auto  jucer da radi kod majstora sa privremenom pumpom od nekog opela i doslepan do kuce stajao 2 dana,stavljena nova pumpa i ne pali,jel se taj osigurac relej ili dizna sta god da se pokaze da je pokvarilo samo zato sta sam slepao auto

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


faza

Citat: faza  u 16 Ožujak 2016, 22:27:49
Da gorivo dolazi do dizni ulazi u magistralu ali ne baca,za ostalo pitam jer me zanima,kad sam vec u fazi rasklapanja da provjerim i ako treba zamjenim jos koji dio,al kako moze auto  jucer da radi kod majstora sa privremenom pumpom od nekog opela i doslepan do kuce stajao 2 dana,stavljena nova pumpa i ne pali,jel se taj osigurac relej ili dizna sta god da se pokaze da je pokvarilo samo zato sta sam slepao auto

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk
Jos mi je majstor brijao da je taj regulator na kucistu pumpe pa mi je palo napamet ako jeste da sam kupio sa neispravnim i da sam bzvz sve rasklapao

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


franjo-fritz

 :kmeee:   nista vise nediraj. Vidi rele i osigurac..  :jao:
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

faza

Citat: franjo-fritz  u 16 Ožujak 2016, 22:39:56
:kmeee:   nista vise nediraj. Vidi rele i osigurac..  :jao:
Nemoj me plasit sa ovim kmee i jao,, osiguraci su mi svi ok oni u kutiji kod vozaca ako je tamo,rele neznam kako provjerit jedino naci drugi i zamjenit

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


franjo-fritz

Da tako je nadji drugi i zamjeni.. Inace kad das kontakt kad stavis prst na njemu osjetis klik
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

faza

Citat: franjo-fritz  u 16 Ožujak 2016, 23:21:12
Da tako je nadji drugi i zamjeni.. Inace kad das kontakt kad stavis prst na njemu osjetis klik
Ako si mislio da sam upropastio pumpu radi slike neboj se ono je stara koja je pukla od pritiska, hehe a vidis znao sam cuti neki klik prilikom davanja kontakta iznutra ali sam mislio da je to od klime jer ju treba napunit ili se ipak taj relej cuo

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


tom1961

Klima ne pravi nikakav klik prije nego što se motor pokrene i onda još pričeka par sekunda. A ako ju treba napunit, onda se iz nje ne čuje apsolutno ništa jer se ne pali kad nema dovoljno plina.

Relej vjerojatno nije krepao zato što si šlepao auto, ali mogao je krepati/izgubiti kontakt jer ti je auto stajao neko vrijeme zbog sudara, pa se moglo nakupiti oksida na kontaktima. Auti koji stoje vole zafrkavati sa strujom, i to ne odmah nakon što se vrate u život, nego tek nakon nekog vremena.

To što je krepao baš nakon šlepanja, vjerojatno je samo slučajnost, ili Murphyjev zakon, nazovi to kako hoćeš. Lijepo ti je Franjo rekao, provjeri relej pa ćeš vidjeti.

No, ako se iz releja i čuje klik, to ne znači nužno da je ispravan. Kontakti se mogu mehanički pomaknuti (to napravi klik), ali ako je izmeÄ'u kontakata prljavÅ¡tina, oni neće ostvariti električni spoj.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

faza

Citat: tom1961  u 17 Ožujak 2016, 11:04:55
Klima ne pravi nikakav klik prije nego što se motor pokrene i onda još pričeka par sekunda. A ako ju treba napunit, onda se iz nje ne čuje apsolutno ništa jer se ne pali kad nema dovoljno plina.

Relej vjerojatno nije krepao zato što si šlepao auto, ali mogao je krepati/izgubiti kontakt jer ti je auto stajao neko vrijeme zbog sudara, pa se moglo nakupiti oksida na kontaktima. Auti koji stoje vole zafrkavati sa strujom, i to ne odmah nakon što se vrate u život, nego tek nakon nekog vremena.

To što je krepao baš nakon šlepanja, vjerojatno je samo slučajnost, ili Murphyjev zakon, nazovi to kako hoćeš. Lijepo ti je Franjo rekao, provjeri relej pa ćeš vidjeti.

No, ako se iz releja i čuje klik, to ne znači nužno da je ispravan. Kontakti se mogu mehanički pomaknuti (to napravi klik), ali ako je izmeÄ'u kontakata prljavÅ¡tina, oni neće ostvariti električni spoj.
More bit da je od stajanja jer sam auto kupio od frenda on ga vozio 3 mj i otisao vani,pa mu je stajao 4 mj ja ga kupio vozio 3 mj i pumpa mi ode tak je sve pocelo,a sudar nisam imao,

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


faza

Dizne danas izvadjene ispitane pojedinacno svaka po 2 puta sve bacaju gorivo,nisam uspio sve sklopiti da ispitam relej  (ipak prvi puta sam rasklapao auto) nece biti viska djelova :) e  sada kada sklopim sve smijem li odmah pokusat palit jer sam negdje procitao da Ecu treba vremena da ocita sve??jer sam malo cistio dizne i maf/p senzor,ona dva senzora na protokomjeru se nisam usudio jer mi izgledaju fiksirano pa ih nisam cupao van.

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


Antonijo

Ne znam na koji način si ispitao dizne (dal su bile na autu ili nisu) ako nisu bile na autu prilikom ispitivanja, ispitaj žice od dizni da vidiš dal struja dolazi do njih.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE