Brava 1.6 16V pumpa goriva ???

Autor faza, 15 Ožujak 2016, 21:12:53

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

faza

Citat: Antonijo  u 17 Ožujak 2016, 22:48:02
Ne znam na koji način si ispitao dizne (dal su bile na autu ili nisu) ako nisu bile na autu prilikom ispitivanja, ispitaj žice od dizni da vidiš dal struja dolazi do njih.
Nisu bile na autu kompletno sam ih izvadio i jednu po jednu ispitivao da li bacaju,ocistio ih benzinom (da sad netko ne spomene kakav benzin njih treba u komoru,za majstore kod mene Fiat je tramvaj a komora je vagon i to zadnji) i ostalo sto se dalo ocistit,a vec sam sklepao sve osim cijevi i plastika kad sklopim vidjet cu relej i neznam sta jos moze zezat,na kontrolnoj tabli mi nikakve lampice ne pali sve normala

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


tom1961

Citat: faza  u 17 Ožujak 2016, 22:06:56
a sudar nisam imao,
Oprosti, zamijenio sam te sa korisnikom brava312 koji je imao sudar, popravio i onda su mu počeli novi problemi.

Ali da, stajanje itekako ima veze.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

faza

Dijagnoza : injektori skinuti provjereni pojedinacno svi bacaju,provjereni i na autu svi zajedno ista stvar znaci dobivaju struju kabal ok,relej zamjenjen a i stari je  ok,osiguraci ok,pumpa goriva ok,svjecice nove ok ali ostaju  suhe sta dalje ???

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


Antonijo

Gorivo dolazi do injektora, injektori dobivaju struju a ne propuštaju gorivo :neznam: :neznam:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

faza

Citat: Antonijo  u 18 Ožujak 2016, 19:40:56
Gorivo dolazi do injektora, injektori dobivaju struju a ne propuštaju gorivo :neznam: :neznam:
Gorivo dolazi do injektora dobivaju struju i propustaju bacaju gorivo neki manje neki vise ali svi bacaju a svjecice i dalje suhe

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


franjo-fritz

Jbg ovak vise postova neznam da je auto ovdje znao bi vise. Po opisu tesko više ista mogu savjetovati
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

faza

Citat: franjo-fritz  u 18 Ožujak 2016, 19:49:53
Jbg ovak vise postova neznam da je auto ovdje znao bi vise. Po opisu tesko više ista mogu savjetovati
Eto zadnja dijagnoza znaci injektori bacaju neki manje neki vise ,ispitani pojedinacno,ispitani zajedno na autu automatski znaci i kabal im je ok dobivaju struju dobivaju gorivo bacaju gorivo,relej ok, svjecice ok bacaju ali suhe

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


Antonijo

Citat: faza  u 18 Ožujak 2016, 19:46:42
Gorivo dolazi do injektora dobivaju struju i propustaju bacaju gorivo neki manje neki vise ali svi bacaju a svjecice i dalje suhe

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Možda su injektori zaštopani te zato slabije bacaju gorivo, pa neka još i pumpa/regulator tlaka daje slabiji tlak goriva eto problema.
Provjeri manometrom koliki tlak goriva imaš u sistemu.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

faza

Citat: Antonijo  u 19 Ožujak 2016, 09:32:25
Možda su injektori zaštopani te zato slabije bacaju gorivo, pa neka još i pumpa/regulator tlaka daje slabiji tlak goriva eto problema.
Provjeri manometrom koliki tlak goriva imaš u sistemu.
Injektori bacaju svi neki vise neki manje ali ocito ne dovoljno da bace do svjecice,pumpa je nova a imam i drugu u rezervi,e sad taj tlak moze li se on podesavati ili moram uzet novi regulator,posto trenutno nemam monometar da provjerim tlak al ocito da je do njega,jest da su injektori za zamjenu ali rade trebao bi moci upaliti kad duze alnasam ali ne dolazi gorivo do svjecica a bacaju gorivo

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk


Antonijo

Citat: faza  u 19 Ožujak 2016, 09:45:04
Injektori bacaju svi neki vise neki manje ali ocito ne dovoljno da bace do svjecice,pumpa je nova a imam i drugu u rezervi,e sad taj tlak moze li se on podesavati ili moram uzet novi regulator,posto trenutno nemam monometar da provjerim tlak al ocito da je do njega,jest da su injektori za zamjenu ali rade trebao bi moci upaliti kad duze alnasam ali ne dolazi gorivo do svjecica a bacaju gorivo

Poslano sa mog GT-I9195 koristeći Tapatalk

Regulator je tvornicki podeÅ¡en na odreÄ'eni tlak, ne može se podeÅ¡avati tlak na njemu, injektori se mogu ultrazvučno očistiti ako su samo zaÅ¡topani.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Gigi990

Imao sam isti problem na istom autu 1.6 16v.jednostavno se ugasio u voznji i nece vise upalit.svi kazu pumpa goriva.promjenio mehanicar novu pumpu goriva i opet isto.kad se ugrije ugasi se.sve pro jereno sve radi nove svijecice stavljene,bobina radi baca struju sve tip top.na kraju frend skuzi kaj se bavi automehanikom da je senzor radilicr i on prevari bobinu i onda ne baca struju na svijecice.uzeo novi senzor zamjenili i mali pali i vozi ko veliki .

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk