Lampica airbag Fiat Brava TD100

Autor Goche, 11 Kolovoz 2016, 10:11:55

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Goche

Evo drugovi imam jedan problem.Svetli mi lampica od airbag na autu,konstantno.Ponekad se ugasi ali nakon neko vreme opet zsvetli.E sad ja mislim da moja brava fabricki nema airbag,ne pise na volanu da ima a i ne mogu da nadjem da ima centrala airbaga ispod plastike menjaca.Kad ga prikopcam na dijagnostiku pokazuje gresku airbag ali ne mogu da se obrise.
U cemu moze biti problem?

Tono92

 Inace centrala ti se nalazi ispod pepeljare i idu ti zuti konektori u nju , jesi siguran da uopce nemas zracne jastuke ?? 

dinko1981

Skini poklopac i vidi jel imas airbag, ako nemas skini sat i potrgaj ledicu ili odlemi jer se neda izvadit. Mozda je i postojao airbag ali je ispucan i samo stavljen novi poklopac.

Tono92

Ili je mozda tabla druga a vjerojatno je

Antonijo

Mislim da na vozačevoj strani imaš zračni jastuk jer 1.9TD 100 KS je dolazi sa SX paketom opreme.

Na suvozačevoj strani nemaš zračni ako tabla ima "rupu"




Ili imaš zračni jasutk na suvozačevoj strani ako tabla ovak izgleda, bez "rupe"

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

brava 312

Ja sam vidio par marea bez zračnih jastuka pa moguće da je neko zamijenio volan.

Goche

Ova moja je ELX paket,a i to me cudi zato sto ima klima,halogenki branici u boje,tabla je malo razlicita postoje neke signalne lampice koje nisam primetio na neki drugi brava,na pr signal za otvoreni vrata signal za izgorene stop sijalice,elektricni prozora,elektricni retrovizori,a nema airbag.Inace tabla je ovakva kod mene: Slike table i volana:


supreME

svasta, jos nisam vidio bravu/brava bez zracnog :neznam:
mozes poslikat bas volan?

dinko1981

Ja sam imao bravo gt 1.8 bez zracnog, kadica kod suvozaca i prazni poklopac na volanu bez natpisa airbag. Neznam dali je to tvornicki ili je jednostvno jeftino krpanje nakon sudara ali je moguce sve.

Tono92

Jedino je u sx opremi poceo dolazit zracni jastuk a i ovisno o godini imao je cak i na suvozacevoj strani dok je "S" oprema nije imao nijedan zracni jastuk i rucno podizanje stakala ,nije imao ni centralno ni obrtaljku

dinko1981

Broj zracnih jastuka nema previse veze sa samim paketom opreme vec sa trzistem gdje se prodavao i godinom proizvodnje, ali mislim da je vozacev bio neki minimum za sve i da ako njega nema vjerovatno je ispucan.

XXX-Man

Citat: dinko1981  u 12 Kolovoz 2016, 13:56:29
Broj zracnih jastuka nema previse veze sa samim paketom opreme vec sa trzistem gdje se prodavao i godinom proizvodnje, ali mislim da je vozacev bio neki minimum za sve i da ako njega nema vjerovatno je ispucan.
Nisi u pravu. Bilo ih je punoooo bez ikakvog.
http://www.facebook.com/servis.racunala.pisarovina
>Servis elektronike, raÃ,,unala, mobitela, elektroinstalacijski radovi 098/9408075<

Tono92

1.9d nije imao ni centralno , elek podizace , ma nista nista osim serva

franjo-fritz

 s=nula bodova opreme.. 1,4-12v, 1,9d samo servo
Sx= maglenke centralna brava, el podizaci stakla, samo prednji obrtomjer, jedan zracni jastuk, ako je za Å¡vabe onda dva, siber (ovisno o nadoplati) kozni volan (nadoplata)
Elx=maglenke centralna brava, el, Å¡iber (ovisno o nadoplati) 4x el, stakla (brava, marea) el, retrovizori centralno, dalj.
Hlx=samo marea, centrano daljinsko sa alarmom, el, retrovizori grijani, automatska klima, 4xel,šajbe air bag 2x, siber (nadoplata), volan, ručica mjenjaca koza, komande na volanu..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Znaci S nije imao air bag ni jedan Sve daljnje oznake su imali...
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks