Fiat Bravo 1.2 16v - lampica kočnica

Autor Edimar, 07 Rujan 2016, 21:38:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Edimar

Simpatično ***. Upalim auto sve 5, sve lampice se ugase, a nakon 50 tak metara upali mi se lampica ona koja se pali kad su pločice istrošene ili kad je premali nivo kočionog ulja. Pločice su ok, a nivo kočionog ulja ok. Pregledao žice koje idu na pločice - nema je ( nema je ni na mom Bravu drugom pa ne svijetli. Pokušao odkačiti džek na posudi ulja opet ista stvar - nakon 50 - tak metara ponovo se pali. Pregledane su i žice koje idu na džek na toj posudi sve ok. Spojen auto na tester ne pokazuje ništa nikakav kvar. Jel moguće da me prca kakav senzor abs-a? Šta se nebi onda trebala palit žuta lampica od abs-a a ne ova crvena???
JoĹÄ,, uvijek  N I S A M ! ! !  dobio Ã,,lansku

Boxer

Kad je senzor onda svijetli ABS, kad je lampica od kočnica onda su pločice, žica je vjerojatno negdje pod haubom prekinuta jer bi morala ići na pločice i sad ti valjda dira lim negdje i javlja potrošene pločice
Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

gandi

Ili ti je razina ulja taman na granici da ti padne ispod minimuma kad se malo zatrese / nagne auto.
--->>>    click here      <<<---

Boxer

Dijagnoza postavljena, lijek se još traži...

Edimar

Citat: gandi  u 07 Rujan 2016, 21:40:49
Ili ti je razina ulja taman na granici da ti padne ispod minimuma kad se malo zatrese / nagne auto.

Ne, ulja ima do vrha, mislio sam da me *** plovak u posudi pa sam isključio džek al se upalila ponovo, ali kako smo gledali žice koje idu dolje do kočnica sve su ok, morat ćemo onda malo temeljitije pogledati žice, a možda mi je kakav prekid na tabli pa svijetli
JoĹÄ,, uvijek  N I S A M ! ! !  dobio Ã,,lansku

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Edimar

Citat: topolino  u 07 Rujan 2016, 22:01:15
Prekidac na rucnoj?

I to smo pregledali - ok je jer smo i njega isključili i opet se pali lampica, imam osjećaj da kad bi i bateriju iskopčao opet bi se lampica upalila
JoĹÄ,, uvijek  N I S A M ! ! !  dobio Ã,,lansku

Edimar

Citat: Boxer  u 07 Rujan 2016, 21:39:33
Kad je senzor onda svijetli ABS, kad je lampica od kočnica onda su pločice, žica je vjerojatno negdje pod haubom prekinuta jer bi morala ići na pločice i sad ti valjda dira lim negdje i javlja potrošene pločice

Još nešto mi nije jasno nakon što se lampica upali ostane gorjeti čak i kad auto stane i more stajat i dva sata upaljen neće se ugasiti, a čim auto ugasim i ponovo upalim ne pali se, zato mi je to sve čudno, jer ako negdje dira lim i pali se u vožnji, kako onda kad auto stane ostane gorjeti a čim se auto ugasi i ponovo upali ne svijetli?
JoĹÄ,, uvijek  N I S A M ! ! !  dobio Ã,,lansku

tom1961

On zapamti da se upalila i onda se poništi tek kad ugasiš auto. Onda se opet upali čim se prvi put spoje kontakti i ostane svijetliti.

A narančasta za ABS je SAMO za ABS. Zato i jest narančasta - narančaste lampice znače upozorenje, a crvene opasnost. Zbog toga su danas žaruljice za rezervu goriva narančaste, a nekad su bile crvene, dok nije doneseno pravilo da crveno svjetlo na ploči znači da je opasno nastaviti vožnju.

Neispravan ABS sam po sebi nije opasan - ti ćeš kočiti i dalje, samo što ćeš na skliskoj cesti morati pripaziti, kao i da nemaš ABS. Ali nedostatak ulja u kočnicama, istrošene pločice ili povučena ručna mogu rezultirati gubitkom kočnica i nemogućnošću zaustavljanja - zato je crveno.

Morat ćeš se upustiti u "rudarski" posao - pregledati sve žice, a ja bih počeo s onima prema prednjim pločicama.

S time da moja Marea ima odvojene lampice za istroÅ¡enost pločica i ručnu/ulje u kočnicama. IstroÅ¡enost pločica je krug s nacrtanim oblogama sa strane (kao na vagonu), a ručna i ulje imaju crveni krug s uskličnikom u sredini. Na većini auta je to zajednička s uskličnikom, ali kod mene nije. Mislim da bi kod tebe trebalo biti isto  :neznam:
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.