Fiat Marea 1.6 16V ne pali hladna...

Autor minga, 09 Prosinac 2016, 07:41:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

minga

Pozdrav,
  Problem pa ako netko ima prijedlog sta treba napraviti. Dakle,danas ujutro nece upaliti. Novi akumulator,vergla,da ce primiti,samo cvrkne i nista. I tako mogu do besvjesti. Kad se vani temp podigne iznad nule,vergla ali nekako zapali. Problem je i kad je vani toplo treba najmanje 5,6 sekundi verglati da primi. Kad primi radi jedno vrijeme kao na tri cilindra da bi poslije par sekundi radila normalno. Isto tako primjetio sam da se nakon paljenja,ako ostavim da radi na mjestu,jednostavno nakon cca 3,4 minute jednostavno zgasi. Nakon toga upalim i sve normalno. Svjecice su ok,nove. Dijagnostika ne pokazuje nista. Imam drugu centralu koja nema kod na sebi. Da li bi bilo nesto do centrale i da li mogu nesto zeznuti ako probam sa tom drugom centralom?

Pozdrav

dinko1981


tom1961

Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

minga

Bobina-mislim da je dobra jer nis ne nacukava i ne prekida
kablovi- nove svjecice,kablovi ok,nis ne prekida u voznji
senzor temp motora- na dijagnostici ne pokazuje nikakvu gresku. kako da ispitam senzor bez dijagnostike? i pitanje: da li ima veze sto mi anlaser nekad zasteka pa samo odzuji jedanput,dvaput kad palim auto? onda primi i vergla par sekundi dok upali (govorim o vremenu kad je vani toplo i imam srecu da upali).Da li anlaser moze oslabiti i samim tim da nema snage posteno zaverglati?

Pozdrav

gokiSP

Ako si bio na dijagnostici, ocito si bio bezveze jer ti je taj netko mogao pogledati parametre svih senzora i ustanoviti gdje je kvar. Alnaser moze oslabiti, ali ako vergla i ako je sve ostalo ispravno, mora upaliti.
To sto zazuji, a ne vergla je los automat. S obzirom da imas problema sa paljenjem vjerojatno se u zadnje vrijeme naverglao pa je vjerojatno iz toga proizasao taj problem "zujanja".

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


franjo-fritz

ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

gokiSP

Ja bi prvo promijenio donji. Moje iskustvo je da gornji kad krepa, onda je krepao, a donji cesto zna oziviti.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


minga

Evo ovako. Danas stavim akumulator koji sam punio cijelu noc i auto vergla,ali ne kak bi morao.Pozvao sam hak i kad se spojio sa svojim kablovima,vergla isto kao i na sam moj akumulator. Odmah je zakljucio da je otisao anlaser. REkao mi je da posto anlaser ne da dovoljan broj okretaja nema sanse da upali. Ponavljam,vergla ali ne kak bi trebao. Da li su sa tim brojem okretaja koje bi trebao dati anlaser povezane i neke druge radnje,mislim na ukljucenje injektora,pumpe,opcenito elektronike potrebne za rad motora?

Pozdrav

the-rider

meni kad duze stoji se isprazni baterija i jedva vergla, i opet normalno upali
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

franjo-fritz

Alnaser ili ti ga elektro starter motora nema nikakve  veze sa radom motora.niti sa diznama pumpm goriva ili bilo kojeg senzora na vozilu
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

minga

Novi update. Mora se nastavlja. Dakle,izvadio anlaser i odnio kod Kajfeza koji je ustanovio da je isti ispravan (dobro vrti) iako tu i tamo zazuji. Montirao natrag anlaser i vrti isto kao i prije. Dosao danas frend da izmjerimo kompresiju i situacija je ovakva: na tri cilindra kompresija 4, na jednom 1! Kak je moguce da kompresija prek noci nestane? Ima ko kakvu ideju sta se moglo dogoditi? Znaci dosao sa posla,ugasio auto,drugo jutro vergla normalno i samo kaj ne primi  (nisam upalio) da bi drugi dan ostao bez kompresije.
Nis mi ne pada na pamet.

Pozdrav

topolino

Preskocio zupcasti prilikom verglanja.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

franjo-fritz

Kompresija 4???? Pa onda ni nemas klipove...min kompresija za kakav takav rad je 8..da je 4 ili 1...onda vrti u prazno..nekaj niste dobro zmerili
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

franjo-fritz

Citat: topolino  u 13 Prosinac 2016, 21:16:21
Preskocio zupcasti prilikom verglanja.
ma da i je nemre imat 4..nikak onda nema ni klipova..
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

minga

Da sam ja mjerio ,mozda bi i bila greska. Ali dobro si rekao,vrti ko da nema nicega na sebi. Frend radi u jednom servisu i sigurno nije pogresno izmjerio.I njemu nije jasno kaj se dogodilo. Pregledat ce fazu motora.