Fiat Marea 1.6 16V ne pali hladna...

Autor minga, 09 Prosinac 2016, 07:41:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

tom1961

4 dobiješ kad su ventili već posavijani. Možda je zupčasti preskočio i više od jednog zuba, onda su se već mogli sudariti klipovi i ventili.
Kad ti brzina prijeÃ,,Â'e 100 km/h, viĹÄ,,e ne voziĹÄ,,, nego - gaÃ,,Â'aĹÄ,,.

franjo-fritz

Citat: tom1961  u 14 Prosinac 2016, 16:09:11
4 dobiješ kad su ventili već posavijani. Možda je zupčasti preskočio i više od jednog zuba, onda su se već mogli sudariti klipovi i ventili.
onda mu je svih 16 popigano..a to je nekak malo vjerovatno
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

topolino

Dovoljno je 4, po jedan na svakom cilindru. Meni je ostao bez 10 zubiju kod paljenja motora, razultat na ventilu fali pola pecurke. Ostali nisu dobili jer je preskocio prije nego je zapalilo smjesu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Antonijo

Senzore možeš ispitati multimetrom

SENZOR TEMPERATURE MOTORA
post a picture

SENZOR BREGASTE OSOVINE
image hosting over 5mb

SENZOR RADILICE
imgupload
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Antonijo

Ne bi bilo loše da izmjeriš propusnost cilindara tak češ najbolje vidjeti gdje gubi tlak.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

minga

Nije me bilo neko vrijeme i hvala na sugestijama. Auto stoji na parkingu posto niko ne radi pred Novu godinu. Nadam se da bude nekakvog pomaka poslije nove. Javim daljnji razvoj dogadaja.

  Pozdrav

Slavonac

pozdrav, slican problem bio i kod mene, ustanovilo se da je pumpa goriva odradila svoje, zamjenili pumpu, auto 'teze' pali i koliko toliko normalno radi, jer je i lambda sonda isto stupila u strajk
P.S. sretan Bozic svima

Memphis

Citat: Slavonac  u 25 Prosinac 2016, 10:00:42
pozdrav, slican problem bio i kod mene, ustanovilo se da je pumpa goriva odradila svoje, zamjenili pumpu, auto 'teze' pali i koliko toliko normalno radi, jer je i lambda sonda isto stupila u strajk
P.S. sretan Bozic svima
provjeri regulator pritiska goriva

minga

Evo nakon duzeg vremena da javim sta je bilo. Dakle,frend koji je mehanicar odslepao auto do radione. Drugi dan ga je uspio upaliti nakon,kak on veli,2-3 sata borbe. Nista nije skidao na masini. Jednostavno,na neku foru ga je upalio. To je bilo odmah nakon Nove godine i ja se odonda normalno vozim jedino je ostalo ono duze verglanje dok ne upali. E sad, posto mi je frend,nije mi htio reci kak ga je upalio tak da i ja vama neznam reci kaj je bilo.
U svakom slucaju hvala na pomoci.
Pozdrav

franjo-fritz

Ko ti je radio?? Mislim da znam u cemu je problem bio....da neradi taj frend mozda u ciaku
ex barava 1.4-12v ar 159 jtdm 2,4 oc.t. tuning brava 14.12v.80ks ex fiat tipo 20.16v . 16.8v 90ks  alfa164 20t  opel kadett 20.16v gsi ar 155 1,7-8vts.. 155 2,0-16ts. Honda civic 1,5 sedan projekt 250ks

Antonijo

Ne razumijem zaÅ¡to ti nije želio reći Å¡to je radio po autu  :neznam: :neznam: :neznam: :neznam: :neznam:
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

dinko1981

E pa onda bi svi sami popravljali, ovako ostaje tajna za odabrane, vjerojatno neka banalnost

SEB

BERTOL AUTMOBILI specijalizirani Fiat,Lancia,Alfa Romeo servis- NOVOST: AUTO STOP brzi servis za sva vozila !!!
www.bertol-automobili.hr
091 62 22 223 SEBastijan Bertol

the-rider

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

minga

Evo mene opet. Pitanje: Auto treba i dalje verglati,upali i vozi. Ali...
Ponekad kada upali kao da na prvom cilindru nije dovoljno jaka iskra. Ne dogada se uvijek,nego povremeno, i vise je izrazeno kada je motor topli. Kada tako upali osjeti se da to nije to a jos vise dolazi do izrazaja kad prebaci na plin,onda nacukava i nikam nejde. Ako nastavim tako voziti uz nacukavanje ponekad se jednostavno vrati u normalu i dalje vozi normalno.Ako tada prebacim na bengu osjeti se da je sada i na bengi sve ok. Kada je u stanju da na benzin i na plin nacukava,izvucem kabel sa prvog cilindra i cuje se kao da nesto klika oko bobine,u bobini ili oko cetvrtog cilindra i nema promjene rada motora. Stavljena je nova bobina. Da li neki od senzora mozda zeze?