Fiat Marea 1.6 16V ne pali hladna...

Autor minga, 09 Prosinac 2016, 07:41:16

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

the-rider

ako je samo prvi cilindar onda je bobina
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

minga

Jucer stavljena nova i ista stvar...

topolino

Promjeni kabel, zamjeni mjesta svjecicama. Posto imas plin uzmi u obzir da plin treba jacu iskru, a i mogucnost VSR-a ako je plin lose bio podesen.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

minga


topolino

Potrosenost sjedista ventila zbog loseg podmazivanja gorivom. Relativno cesta pojava kod plina posto nije tekuce gorivo. Desava se radi lose podesenosti plina (siromasna smjesa) i same tvornicke konstrukcije, tj. neki motori jednostavno nepodnose plin radi toga. Posto ima majstora na svakom cosku za plin, onda je ovaj prvi razlog sve cesci.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

gokiSP

Ako ventili ne dihtaju to lako moze provjeriti

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


minga

Ovako. Stavio nove svjecice, uzeo druge kablove, ne nove ali 100% ispravne i dogada se isto. Dogodi se da 20 puta upali normalno kak bi trebalo (ne govorim o konstantnom verglanju nego o iskri na svjecici) da bi 21 put upalila,ajmo rec, bez iskre na jednoj svjecici (uvjek na prvoj) i onda normalno kad prebaci na plin to sve skupa nacukava i ne radi dobro. Zna se dogoditi da kod tog nacukavanja proradi i ta iskra i dalje ide sve normalno bez nacukavanja i na plin i na benzin. Ponekad ugasim auto i ponovo upalim i bude sve ok a nekad nema sanse da upali normalno,tek kad se malo ohladi proradi kak treba. jel mogu kaj zeznuti ak probam staviti novu centralu?

Pozdrav

the-rider

treba ti centrala da je eliminiran kod kljuca, ili komplet sistem koda treba prebaciti
samo nema mi bas logike, bobina daje iskru na 1. i 4. cilindar skupa, da je nesto sa signalom do bobine onda bi i 4. cil. zezao
probaj zamijeniti mjesta 1. i 4. kabelu na bobini pa vidi onda koji cilindar zeza
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Antonijo

TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

topolino

Pitanje je li izvadio svjecicu i probao verglati ili je bila u glavi motora pa zakljucio po zvuku da nedaje iskru. Ako ju je izvadio i nije imao dobru masu opet nis od iskre.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Eomsy

#40
Bok.

Jesi probao najbanalniju stvar promjeniti, filter goriva? Provjeru pritiska goriva? Kaj je bilo s provjerom faze? Od silnog verglanja, možda se i pomakla malo?! Znači, ne samo bregaste provjeriti, već i položaj radilice!!! Taj mali pomak te može jako zjbavati na plinu .... Imao sam slučaj gdje mi moja Marea nije radila kak spada, otpeljao mehi na provjeru faze. Dobio potvrdan odgovor, ali nisam vjerovao toj tvrdnji, pa sam kupio faza-alat i sam je presložio i gle čuda, moji problemi su nestali ....

JA bi prvo krenuo od filtera goriva, pa faze, pa upuhivanja zraka u cilindre, kada su klipovi u GMT-u (gornja mrtva točka), to će ti pokazati pravo stanje mašine (ali samo ako si posve siguran u FAZU -položaj radilice, imaš na getribi "prozorčić" (ispod termostata) gdje vidiš zamašnjak i na njemu oznake koje možeš pratiti 0-5-10) .... Onda bi krenuo sa dalje gore navedenim ...

Pozz, Vedran.
Ak ti pukne šeraf, bar znaš da si si ga sam zj.....