Fiat Marea 1.9TD, 98', 300tkm - Ne pali ujutro, nema sanse

Autor Karlo2407, 25 Ožujak 2017, 06:39:49

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Karlo2407

Pozz svima, prosle godine sam uzeo polovnu Fiat Mareu 1.9TD, bio je to negdje 9mj, auto je palio na zub negdje do 11 mjeseca, prvi put se pocelo desavati ujutro znaci jedva ga upalio, i onda opet na zub palio do 12mj, nakon toga nebi vise upalio nikako, tj ako ga i uspijes upaliti (Vuces ga sa drugim autom jedno 500m-1km), onda pali cijeli dan bez problema vozi super, bio kod majstora, zamjenjen neki senzor goriva kao na bosh pumpi i to sam dao 500kn, zamijenjeni svi grijaci, i od majstora se odvezli super, i sljedece jutro jedva upalio, vozio se cijeli dan, ostavio ga prek noci, i sljedece jutro nebi ga upalio nema te sanse vise (Prvo bi okrenuo kljuc, sacekao da grijaci odrade, okrenes kljuc da ga upalis i on na zub opet pali ono gorivo sto je ostalo vjv od zadnje voznje, znaci upali se na sekundu, ugasi i onda verglas i nista..)

PS probavao sam upaliti i sa start sprejom ali nista...
Ima ko kakav razlog ili nesto?

EDIT: Izmedju popravka auta, tj zamjene tog senzora, auto je prije toga (do voznje majstora) cugao pri vecim obrtajima, poslije nakon sto se to promjenilo cak je i bolje primao gas.

Karlo2407

Ako nekog zanima kako problem izgleda, imate video ovdje....

Pametnjakovice bih zamolio da ne komentiraju kako sam na "rezervi" jer
nije na rezervi vec je akumulator ispraznjen pa ne pokazuje kako treba ;)

https://youtu.be/jo9fxYVUA2g

Antonijo

Tebi se uslijed pokušaja pokretanja motora pali lampica za sustav ubrizgavanja goriva (nalazi se pokraj crvene lampice akomulatora). Prvo bi trebao spojiti auto na dijagnostiku da se vidi ima li kakvih grešaka.
TUTUM OMNIA LEGERE, NON OMNIBUS CREDERE

Karlo2407

Citat: Antonijo  u 25 Ožujak 2017, 07:15:23
Tebi se uslijed pokušaja pokretanja motora pali lampica za sustav ubrizgavanja goriva (nalazi se pokraj crvene lampice akomulatora). Prvo bi trebao spojiti auto na dijagnostiku da se vidi ima li kakvih grešaka.

Sad sam pogledao video, i vidim da se to pali, ali nije li to zato sto je start sprej sastavio, i onda je mislio da je upalio, a zapravo nije? (Nisam ekspert pa samo pitam :) )

gokiSP

A taj isti majstor ti je mjerio kompresiju?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


Karlo2407

Citat: gokiSP  u 25 Ožujak 2017, 07:28:26
A taj isti majstor ti je mjerio kompresiju?

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk

Nije mjerio kompresiju, ali da je bilo kakva kompresija morao bi upaliti na start sprej, na guranac, i kad se povuce sa drugim autom?
Nisam jos spomenuo da kad smo ga znali vuci da upali onih 500-1km znao bi 2-3 puta baciti crni dim, ali ne upali..
I tek onda bi upalio nakon eto sto smo ga vukli 1km...

malizuti

 :andeo:
Citat: Karlo2407  u 25 Ožujak 2017, 07:30:29
Nije mjerio kompresiju, ali da je bilo kakva kompresija morao bi upaliti na start sprej, na guranac, i kad se povuce sa drugim autom?
Nisam jos spomenuo da kad smo ga znali vuci da upali onih 500-1km znao bi 2-3 puta baciti crni dim, ali ne upali..
I tek onda bi upalio nakon eto sto smo ga vukli 1km...

Vukli ste auto 1km u brzini da bi upalio?

Karlo2407

Citat: malizuti  u 25 Ožujak 2017, 07:41:46
:andeo:
Vukli ste auto 1km u brzini da bi upalio?

U drugoj, otprilike 1km mozda je bilo 700-800m ali ko ce ga znati, to je to uglavnom, i tad je upalio...

gokiSP

A faza? Nadi majstora koji ce ti provjeriti neke osnovne stvari koje su potrebne za rad motora. Ako su one uredu onda treba traziti dalje jer ovako uz pretpostavku mozemo samo nagadati.

Poslano sa mog SM-G900F koristeći Tapatalk


vlatko11

Da nije greška u sustavu dovoda goriva? Talog u rezervaru,poštopane cjevi,začepljeno sito u rezervaru,filter goriva? Da necucla negdje falš zrak?

Karlo2407

Citat: vlatko11  u 25 Ožujak 2017, 08:54:17
Da nije greška u sustavu dovoda goriva? Talog u rezervaru,poštopane cjevi,začepljeno sito u rezervaru,filter goriva? Da necucla negdje falš zrak?

Majstor je rekao da je ocistio sito, cijevi su zamjenjene i filter je zamjenjen...

Mike20

300 000km x2 ili x3 je problem.

Opet moram spomenuti susjeda i Stila jtd sa 170 000km na satu.
Teže pali čim je hladnije, sve živo zamijenio što se dalo, ulupao para dok nismo našli uzrok-850 000 km STVARNIH.

Karlo2407

Citat: Mike20  u 25 Ožujak 2017, 11:58:38
300 000km x2 ili x3 je problem.

Opet moram spomenuti susjeda i Stila jtd sa 170 000km na satu.
Teže pali čim je hladnije, sve živo zamijenio što se dalo, ulupao para dok nismo našli uzrok-850 000 km STVARNIH.

Teze pali, i ne pali nikako nije isto... Kako auto moze paliti na zub svaki dan, preko zime i sve, i onda od jednom gotovo? Uostalom kod mene je sada 15+ sto nije hladno, znaci trebao bi paliti...

Mike20

dizel koji je prosječno radio 15 000km godišnje ko neki štedljivi mali benzinac-svaka čast ako je.
Izmjeri kompresiju, ako si sve ostalo otklonio, fazu remena, injektore , pumpu, senzore, kod ključa, instalaciju

Karlo2407

Citat: Mike20  u 25 Ožujak 2017, 13:10:16
dizel koji je prosječno radio 15 000km godišnje ko neki štedljivi mali benzinac-svaka čast ako je.
Izmjeri kompresiju, ako si sve ostalo otklonio, fazu remena, injektore , pumpu, senzore, kod ključa, instalaciju

Ne kazem ja da je on radio 15 000km, ali je bila generalka ili polugeneralka koliko sam cuo. Kljuc mi je pao na pamet, ali moze li biti do toga ako pali nakon jako dugo dugo dugo dugog vergljanja ili vucenja?