Brava td100- gubi snage kad se zagreje

Autor Goche, 05 Travanj 2017, 10:35:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Goche

E ovako prijatelji pomozite... Auto dobro pali ne dimi,sa mootor je sve u redu,ali ima jedan problem koji me strasno nervira.Ujutro kad je hladan vuce jako dobro vec od nekih 1500 obrtaja vuce kao lud,znacajno se oseti turbo rupa, i savim dobro vuce.Kad se zagreje na radna temperatura snaga mu opada kao za 50 %.Kad mu dam gas jako je tromi vise se ne oseka nikakva turbo rupa i vuce se ko mrtav konj,ide kao obican dizel od 50 konja.Bio sam kod boshista proveravao mi pumpu kaze da je sve u red. Zameni je i aktuator ugla predpaljenja za probu,ali opet je isto.Jedino pokazuje greska na dijagnostici tps senzor na bosh pumpi ali boshistra kaze da taj senzor nema nikakve veze sa ubrzanjem nego sluzi  za  otvaranje egr ventila.A egr ventil u mom slucaju je blokiran.bio sam i na proverku turbine i sa njom ja sve u redu....niko ne zna sta mu je?

topolino

Tps senzor mmjeri koliko si stisnuo gas i prema tome daje signal centrali da pumpa da vise goriva. Treba vidjeti zasto turbina ne puni kada se motor zagrije. Da ti ne baca motor u safe mode?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goche

ma turbina na td100 je cisto mehanicki regulirana od wast gate ventila nije elektronski reguilirana,Ne znam dali taj motor moze da baca u safe mode?

topolino

Moze. Cim ima tps znaci da nemas fiksnu vezu gas/pumpa. Cak i da imas sajlu opet tps mjeri koliko gasa si dao, a centrale se ravna po njemu.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Goche

Ima sajlu za gas a iznad sajle stoji tps.Znaci za pocetak treba da zamenim tps i onako javlja greska, pa ako nije on onda trazim dalje. Hvala na savjetu...

Goche

Evo sad sam siguran da je tps senzor problem... Danas sam ga odspojio skros i isprobao auto i prosto se preporodio... bukvalno leti i na malim obrtaja povuce kao lud.... Turbo rupa se vise skoro i da ne primecuje kao da ne postoji auto vuce jos od samog starta. Zahvalujem se kolega Topolino za savjetu ali sad imam jedno pitanje:Dal ima neki proiblem da ja vozim auto sa odspojeni tps dodeka da nadjem tps pa da zamenim.Dal moze nesto stetiti Lukas pumpu ako ga vozim tako osven sta mi sija lampica za kvaru na instrument tabli?