Fiat Bravo 1.8 16V GT 1996. trza u voznji, spajanje na ECU, paljenje /pomoc

Autor marusicc, 25 Svibanj 2017, 19:36:42

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

marusicc

Pozdrav,
naime imam Fiat bravo 1.8 16V GT 1996 godina, prisa 240000 km,imam 3 problema trenutno.

1: Prilikom krecanja u prvoj i voznje u drugoj brzini na niskim okretajima auto nekad zatrza, jednostavno nece primi gas i onda odjednom ispali i vuce ka lud, to mi se desavalo nakon sta san ga kupija, ali nedavno je pocea trzat u svim brzinama, kod malo jaceg dodavanja gasa, pretjecanja, jednostavno ka da ga nesto zablokira i ne reagira na gas dok ka ne otpustim lagano i opet stisnen i onda u vecini slucajeva bude ok i primjetija san da se to vecinom desava na uzbrdicama.
Minja san filter ulja, ulje , svicice, pročištio injektore, novi hladnjak vode, al se nista nije prominilo.

2: Problem kod paljenja, nekad malo duze vergla, nekad odma iz prve upali, ali svaki put upali, no problem je sta moran dodat malo gasa, ako ne dodan gasa odma se ugasi nakon sta se upali, pa sad nije mi jasno do cega to moze bit i sta bi tribalo minjat, jer prije je u njemu bija plin ali je skinut , samo su ostale instalacije...i dok je hladan kad cekan da se ugasi ćok malo nemirno radi, ali to je vjerovatno do motorica ler gasa.

3: Danas san bija kod mehanicara i dogovorili smo se da cemo ga spojit na dijagnostiku, pa da vidimo oce li pokazivat koje nepravilnosti, ali od posla koji je treba bit lagan ispostavilo se da je tezak.
Pokisavali smo se spajati sa OBD kabelom, preko laptopa, pa sa bas FIAT ecu uredajem, ali svaki put Error: ECU not found. Cita san da postoji jos neki VAG COM-KKL kabel ali nisan puno informiran o tome tako da bi mi informacija dobro dosla.

Eto to su zasat problemi koje iman na autu i kojih bi se tija rjesit u sta kracem roku.
Molim vas za savjet ako je netko vec prosao kroz ovakve stvari i zna o cemu se radi, puno bi mi pomogli.
Lijep pozdrav!

Michael

Da sam na tvojem mjestu, krenuo bih prvo od:
1. Pregleda komplet instalacije, tko zna što je ostalo od plina, da li je sve skinuto ili je nešto ostalo od žica, cijevi vakuma, moguće rupice gdje vuče falš zrak.
2. Što se tiče trzanja, provjerio bih kablove i bobine.
3. Za ECU nemam što reči, nemam pojma o tome.
Nadam se da će se javiti još netko sa više znanja i sa konkretnim savjetima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

Dijagnostika samo preko KKL kabela, preko OBD ništa nećeš riješiti
Probaj preko noći otpojiti akumulator za početak

Prvo dobro provjeri sve cijevi na usisu, skini ih, savini da dobro vidiš dal su napuknute, posebno ova poslije MAF-a.
Probaj s drugim MAF-om, ako je plin bio na flanÄ'u i samo jednom detonirao na usisu (zna se dogaÄ'ati), MAF je oÅ¡tećen.

Ako je bio plin s injektorima, dobro provjeri dal je grana dobro zadihtana na mjestima gdje je bila bušena za injektore plina


I nakraju, ako si sve ovo provjerio i niš nisi našao, ostale su ti bobine. Sigurno je bar jedna od njih "načeta", ne mora biti skroz crknuta, nabavi bar dvije rezerne, pa ih zamijeni i testiraj


Si probao nakon vožnje dok auto trza odmah skinuti svječice, da vidiš kakve su boje.

Dal ima ikakve razlike prije i poslije čišćenja injektora?

Inače taj motor ima Hitachi elektroniku koja je stvarno dobra, jako, ali jako rijetko se kvari ako nije bilo nešto nestručno dirano po njoj

marusicc

Michael Hvala lijepa na odgovoru,
Mike20 hvala na odgovoru, nisan gleda svicice u kakvon su stanju sad, al provjerit cu, a nakon ciscenja injeknora je dobija malo na akceleraciji al trzanje se nije prominilo

Mike20

Onda trzanje ima veze sa strujnim dijelom, MAF-bobine, ili nešto oko toga tipa konektori ili instalacija.

Memphis


sanja

I ja sam sve zivo izmijenjala na mom 1.6 pa je prestao trzati tek kad sam skinula katalizator, iako je majstor rekao da nije začepljen i da valja ali auto mi puno bolje ide i nema vise cukanja