Što fizički paše u Bravo 1.6 ili 1.8?

Autor Echo, 29 Svibanj 2017, 01:36:13

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 2 Gosti pregledava ovu temu.

Echo

Treba prvo naći i dobar 1.6 ili 1.8 ili JTD. Nije baš da ponude na oglasu pljušte :/ zašto želim raditi i slagati? Jer imam viška vremena i hoću šerafiti xD

Mike20

Napisao si da imaš svega dosta osim najbitnijega, koliko si financija stavio sa strane za taj poduhvat.
Ogromna je razlika od spomenutog 1.6 do jtd-a, reda 1000-3000 eura računajući sve od nule do servisiranog reganoga auta na cesti

Echo

Nisam nista stedio, u dosta sam povoljnijoj financijskoj situaciji nego vi ekipa iz Hrvatske tako da do odredjene granice mogu vise izdvojiti.

Mike20

Kad novci nisu problem, ne vidim razloga zašto gledaš ugradnju 1.6 motora.
Ili 2.0 turbo ili ništa. Znači nekih 4-5 000 ojra lupiš i to je to

Echo

Mike ja trazim model sa 1.6 ili 1.8 motorom za bazu no bas nitko ne nudi 2001. ili barem 2000. godinu :/

M.P.

Citat: kiky776  u 05 Lipanj 2017, 15:56:48
Mali OT. Ako ima cijeli auto koji je donator dijelova, onda se to sve odradi u par dana. Nije neka nauka.

Možda, al ako je donator od 50000km. A di će to nać u 2017. ? U protivnom hrpu možebitnih problema.

Ako ti možeš složit u par ( 2-3-4 ) dana bravo 1.6 da vozi kao punokrvni bravo turbo, svaka čast

( ja pod tim računam da je taj auto 1/1 spreman za atest i dalji put, a ne sklepan auto za Ä'ir oko kvarta i 2x u blokadu  ).

kiky776

Naravno ako je motor ubijen malo se produži vrijeme  :smile:  Ali evo ja i frend smo nekoliko swapova prije par godina radili i kada imaÅ¡ kompletan auto samo za prebacit ne treba puno vremena, joÅ¡ ako si uigran ide to i brže. Npr. prebacili smo cijeli 2.0 20v u 1.4 sa svim dijelovima (motor,struja,oba mosta,mijenjač...) za 2 dana. Auto je izgledao kao original. Velika je prednost Å¡ta smo to radili sami. Kada je motor vani veliki servis se napravi tik tak. A ako treba otvarat motor to je već druga priča.   ... Kada smo prvi put slagali 20vT to je trajalo dosta dugo, ali kada smo drugi put slagali iÅ¡lo je  kao niÅ¡ta.

Danas mi ne pada na pamet viÅ¡e to radit, ali prije mi je bio guÅ¡t  :ernaehrung004:
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Echo

Meni se ne žuri, polako i s voljom. P.s. ako netko ima za ponuditi Bravo 1.6 ili 1.8 2001. ili 2000. a može i JTD isto godište, neka se javi na PM. Ako znate nekoga da prodaje isto se javite na PM.

dinko1981

Ja bi osobno za eventualnu ugradnju 20v turbo motora kao bazu odabrao hgt jer bi se sigurno olaksala rega bez atesta, osim ako ne planiras atest koji je po meni nepotreban u slucju zamjene petaka za petaka

Echo


Mike20


dinko1981

Hgt je zadnja godina 00 isto kao i 1.8, dok se 1.6 i 1.2 daju nac i 01. jer su se u toj zadnjoj godini jedini od benzinaca proizvodili u euro3 varijanti, kao i jtd 100, mada se recimo 20v u marei nudio i euro3 verziji  sa 150 ks do kraja tj 02. a jtd je bio 110 ks

Echo

Može neki hint gdje bi bilo dobro pogledati/potraziti aute i dijelove, polovne msm, tipa neki bolji autootpad? Do Trsta mi recimo nije daleko otići iz Ljubljane i imam kombi od firme pa bi mogao furati dosta toga.

kiky776

Otpadi su lutrija jer ne možeš probat motore, najbolje ti je naći cijeli auto, koji možeš isprobat. Makar bez papira ili slupan.
Alfa Romeo 156 SP2
Stilo Abarth 2.4 20v
Brava 1.4 12v / 1.6 16v / 2.0 20v /2.4 20v
Alfa Romeo 33 1.3 boxer
Opel Astra dti 1.7

Echo

Pa dao bi napraviti blok motora na novo sto ne mogu sam. Paziti cu na svaki detalj, ne samo da se prije sklepa.