Fiat marea 1.6 16 problemi

Autor Sn4k3, 17 Srpanj 2017, 20:27:02

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Sn4k3

Znaci imam pitanje za nekoga tko je radio ili zna nekoga tko je radio generalku,znaci poceo je trositi ulje onako opako pa me zanima dal netko ima uvid koliko bi me kostalo znaci sa svim poslovima i materijalom i zapravo dal mi se uopce to i isplati raditi?ili pak staviti jaci motor kad je vec bal?pa eto molio bih konkretne odg hvala unaprijed

Michael

Nismo radili generalku, nama je pukao zupčasti pa napravio sr***. Našli smo drugi motor i ubacili umjesto starog. Ukupni trošak nekih 2000kn, samo motor + materijal, bez ruku. Nažalost, nakon 1000km smo izletjeli i slupali zadnji kraj.
Ako ćete trebati, imam taj motor sa novim razvodnim sistemom. Za više info možete se javiti u Private M.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fiat Punto Evo 1.4 16V (2010.), BMW E30 316i (1985.)

Mike20

Kak znaš da drugi jači motor neće trošiti ulje ko i ovaj?
Jači motor traži kompletno promjenu svega drugoga, getribe, poluosovina, el. instalacije motra itd.
Generlaka na tvom motoru je 4000-6000kn, ovisno koliko će ti majstor uzeti i koliko se snaÄ'eÅ¡ za popuste na dijelovima
Generalka podrazumijeva, nove setove brtvi i semeringa, ureÄ'enje glave (bruÅ¡enje, zamjena vodilica i gumica ventila), honovanje (ili kako to tko zove) cilindara, zamjena karika na klipovima, ureÄ'enje radilice ako je potrebno, zamjena svih lagera radilice, razvod zupčastog i staznog remena, novo ulkje u motoru, antifriz, svječice, pa možda su kablovi loÅ¡i itd. kad skineÅ¡ getribu, vjerojatno je i kvačilo za zamjneu kad je već sve rastavljeno itd.
Nakupi se toga

Sn4k3

Znam sta sve podrazumkeva generalka btw kablovi novi set kvacila takoder ,kao i zupcasti...tako da sta se tice toga to netreba mjenjati cisto me zanima cirka cifra ,i nitko nije rekao da mozda jaci motor nece trositi ulje takoder znam sta je sve pptrebno i ua tu soluciju...

Mike20

Jači motor 1.8 (obični 113ks ili s varijatorom 130ks) treba sve živo zamijeniti, isto tako kao i 2.0 20V ili još (gore) turbo.
ÄŒim pitaÅ¡ za cifre, nemaÅ¡ neku predoÄ'bu o tim stvarima tako da ti je to neisplativo. Složi ovoga i gas. Zamijeni gumice ventila i vodilice, brtve i karike i gas dalje
Zupčasti ako ima više od 1000km, MORA ići novi, natezači i rolice ne trebaju

the-rider

prije ce dobiti na lotu nego naci 1.8 u dobrom stanju  :D:
i kad se bruse cilindri idu novi/veci klipovi, ispod 7k kn tesko da ces proci
uglavnom kupi polovni motor za 100-200 eura i gas
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Sn4k3

Ako nema potrebe brusiti cilindre onda ih ni necu brusiti btw opet drugi motor moze biti macak u vreci ovako znam na cemu sam

the-rider

normalno, ali ulupati para u motor vise nego auto vrijedi nije bas neki potez  :wink:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.