Bravo 1.6 - hidropodizac se pocne cut nakon stiskanja u vise okretaje?

Autor majki, 15 Rujan 2017, 19:54:52

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

majki

Pozdrav, dakle kao sta sam naslov teme kaze, zna se cut lupkanje u motoru, pretpostavljam da su hidropodizaci...
Ugavnom na hladno kad se motor pali ne cuje se nista, sve tiho i nomalno radi sve dok nisam primjetio da se pocne cut lupkanje tik-tik nakon voznje na autocesti npr ili kada ga se stisne na 5 tisuca...odjedom se javi to kucanje i ne prestaje cak i kada je motor u leru...sta su veci okretaji to je frekvencija lupkanja veca...glasnoca lupkanja se ne povecava ovisno o okretajima, dakle uvijek je jednako glasna...motor radi normalno, ne trosi ulje nit dimi, i normalno vuce?
E sad zanima me koliko je to ozbiljno? I kolko bi dosao popravak toga?

majki

Dakle pocne se cuti kad ga se stisne u vise okretaje, i tada ne prestaje niti u leru...dok se motor ne ohladi bar malo...

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

the-rider

ima
vidi usis na pumpi ulja da nije prljav, karter treba skinuti
a mozes ulje i filter promijeniti za pocetak ako imaju dosta km
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

majki

Citat: the-rider  u 16 Rujan 2017, 06:45:22
ima
vidi usis na pumpi ulja da nije prljav, karter treba skinuti
a mozes ulje i filter promijeniti za pocetak ako imaju dosta km
cini mi se da kad bi bas bio los stalno bi se cuo, a ovako mi se cini da je tlak na visim okretajima los pa se pocne cut, jel moguce da je filter zacepljen ili nesto?

topolino

ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Hidropodizač ima specifično lupanje. Da nije radilica?

majki

Citat: topolino  u 16 Rujan 2017, 16:29:19
Pregledaj razinu ulja prvo i koje ulje imas unutra?
sad cu promijenit ulje i filter pa vidit ako ce prestat

majki

Citat: Mike20  u 16 Rujan 2017, 16:32:57
Hidropodizač ima specifično lupanje. Da nije radilica?
ma zar nebi radilica stalno lupala, i ovo je visok zvuk vise iz predjela glave motora...

majki

Sad sam natocio ulja pol litre i vise to ne radi nakon tjeranja, sljedeci tjedan cu promjenit ulje i sve jer je ovo mijenjano prije 12 tisuca kod prethodnog vlasnika...

Mike20


majki

Citat: Mike20  u 16 Rujan 2017, 17:37:39
Da ,to su onda podizači.
Jel se to moze rijesit samo zamjenom ulja ili se mora bas mijenjat? I ako ih se mijenja da se svi mijenjaju ili samo onaj koji se cuje, kolika je cijena takoder?

topolino

Ako ti je falilo ulja i 12 000km na motoru kojem se mjenja ulje puno prije sta se cudis.  Zamjeni ulje pa vidi hoce li se opet sta cuti
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Mike20

Pitanje i kakvo je ulje unutra. Ak je tih 12 000 km napravljeno u vise od godine dana, to je to.

majki

Citat: Mike20  u 16 Rujan 2017, 21:28:39
Pitanje i kakvo je ulje unutra. Ak je tih 12 000 km napravljeno u vise od godine dana, to je to.
Evo stavljena je selenia 20k, novi filteri i nista se vise ne cuje, motor radi bolje.