Brava 1.6 16v - Ne pusta pumpu goriva, pregorio EFI osigurac

Autor keno.brava1, 20 Studeni 2017, 19:29:30

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

keno.brava1

Pozdrav svima, hitno mi je potrebna pomoc. Naime imam bravu 1.6, sa lpg. Plin je crko prije 15 dana, pa vozim na benzinu. Jucer kad sam krenuo od kuce do prodavnice sve je bilo u redu, i kada sam krenuo natrag kući, da se ukljucim na cestu, dadnem gas na ~1800 rpm krenem odvojit, auto se naglo ugasilo. Ja  pod haubu, nije zupcasti, vratim se dam kontakt, svjetli crveni injektor ali pumpa se ne cuje da zuji, a cula je. Dignem haubu, vidim izgorio EFI osigurac onaj veliki maxi. Promjenim ga, medjutim pumpa i dalje ne radi. Svi ostali osiguraci su okej, pumpa je ispitana na nacin da sam je izvadio, potopio donji dio u vodu, doveo plus i minus i pumpa baca.

Na nekom drugom forumu sam nasao kako se ispituje da li je priblizno do releja, na nacin da ss u konektoru releja spoje pin 1 i pin 13 sto daje signal pumpi da radi- ni to nije uspjelo pokrenut pumpu.

Od nekih narocitih simptoma je da je pucalo iz auspuha na punom gasu, i kad je radilo na lpg znao je se pojaviti nekad na tabli crveni injektor kad dadnem gas.  Molim vas za pomoć, u drugom sam gradu.

Mike20

Na koji način je plin crkao?
Koji plinski ureÄ'aj, koliko je odvoženo km na plin do sad?
Poznato je crkavanje benzinske pumpe na plinašima, kod onih koji se voze stalno na rezervi benzina, jer pumpa cijelo vrijeme radi i grije se, a pošto nije potopljena u benzin da se hladi, jer ga nema dovoljno, crkne ili se pregrije

Pumpa se ne testira sa vodom. Bolje da si ju u ulje potopio

Lampica injektora ne znači da je crkla pumpa, nego neÅ¡to u sustavu ubrizgavanja. Očito je neÅ¡to u kratkom spoju, može biti u kratkom spoju i žica injektora prespojena na plinsku instalaciju (nisi napisao tip ureÄ'aja, sa injektorima ili flanÄ'a)

Može biti crknuti benzinski injektor, žice lambde prespojene na kutiju LCS-a itd itd.

pro od svega prištekaj auto na dijagnostiku i bude pokazalo uzrok

keno.brava1

Pozdrav. Plin mi je lovato, znaci obicni plin, a nacin na koji je crko je da je prvo puklo crijevo od rasplinjaca, ono bakreno sto dovodi plin u njega, i kad sam zamjenuo yo crijevo jednostavno nije htjeo da radi na plinu.  Isto tako imo dam simptom da je sam sebi davo tutu na nekih 4 hiljade rpm, pa se vrati na radne tek kad odvojis kvacilo. Dal je mogyce da fiat code ima veze s ovim

Mike20

Pukla???
Jedina bakrena cijev koja dolazi u.motorni prostor je iz boce do isparivača, ako pod tim misliš rasplinjač.
Prvi put čujem da je to puklo. Očito je bilo oštećeno
Uzrok pucanja ima veze s tim što ne radi plin. Očito je sustav star ili dosta odradio km, pa bi trebalo reparirati isparivač.
Tebi očito negdje krivo vuče zrak na usisu ili pušta isprarivač plin preko cijevi vakuuma u usis.
Od tud detonacije, dizanje okretaja itd.


keno.brava1

Pa crijevo je puklo zato sto je se pomjeralo, dakle bilo je priljubljeno uz zid iza motora i kako se motor pomjerao tako ga je i slomilo na holenderu. Plin ne znam koliko je star jer sam auto kupio na placu prije dva mjeseca. Ne znam sta da radim u vezi ovog sa ubrizgavanjem...

Mike20

Otpoji pumpu i vidi dal na utikaču ima napon kad daš kontakt

keno.brava1

Pozdrav, i dalje radim na rjesavanju ovog problema. Pumpa ne dobiva struju, zanima me dal je moguce da je shock prekidac aktiviran posto ja mislim da je doslo do kratkog spoja jer sam imao ventilator motora skopcan direktno na akumulator jer termo gljiva nije radila. Kad mi se auto ugasilo te sam kablove nasao otkacene kako vise ispod. Mozda su dodirnuli blok. Zanimaju me dvije stvari, dal je moguce da se inertia prekidac aktiviro i da li je moguce da se ECU SPRZIO

the-rider

pa inertia prekidac lako provjeris, on ti je obican on/off prekidac, ispod sica od vozaca je
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Mike20

Mislim da je na desnom śtoku, kod desne noge su vozača, ispod plastike armature, pritisne se odozgo.

the-rider

bravo ima ispod sica, ne vjerujem da brava ima drukcije
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

keno.brava1

Izgubio sam sve nade.. Niko ne zna sta je autu, svi osiguraci dobri, relej pumpe skljoca kad se doda kontakt ali pumpa nece ni naopako. Imam joj jedno pitanje. Doveo sam na pumpu s akumulatora direktno struju, ona zuji al ne izlazi gorivo na one cijevi kod motora. A kad sam je vadio i probavao u vodi ona je bacala znaci radi. Eh dal je moguce da je se nesto zacepilo, i da se pumpa opteretila jer nije mogla istjerat gorivo i da je nesto crklo. Ima li kakav elektro ventil za gorivo, osim filtera kojeg cu provjerit. Auto ima plin, da li kvar moze bit vezan s plinom ili lcs prekidačem

P. S.  Jos jedna neobicna stvar je kad dam kontakt autu, pumpa ima plus, ali nema masu, cim dovedem kabal od minusa na akumulatoru na minus na pumpi, tj.  Ubodem ga u rupicu na dzeku tako da je pumpa i dalje povezana s autom -  pumpa radi.. Inertia prekidac nije jer sam premostio pin 1 i 3

Memphis

Imaš još jedan osigurač 20A od pumpe i cijelog sustava ubrizgavanja s lijeve strane ispod plastike di se spaja sonda.

Isto tako imaš kutiju sa relejima ispred akumulatora ... tam ti je još jedan od pumpe ak se dobro sjećam.
Pa to provjeri.

the-rider

pa ako plus dolazi onda su releji i osiguraci ok
inertia switch ti prekida masu na pumpi, si siguran da si ga dobro provjerio, i provjeri mase po autu da nije koja zica pukla
a koliko benzine imas u rezervaru, ako imas malo pumpa nece potegnuti dok je suha, ako je losa
jos si je ti ujebao sa vodom  :D:
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.