Pitanje za klimu Bravo 2000

Autor Dotz27, 16 Srpanj 2018, 14:52:14

« natrag - naprijed »

0 Članovi i 1 Gost pregledava ovu temu.

Dotz27

Pozdrav decki,imam pitanje u vezi klime za koju sam totalni moron. Dakle ne radi. Upalim lampicu od klime,kad je ventilator na 0 pocne puhat zrak lagano. Lampica svijetli ali se nista ne desava. Ne znam dali ima plina u klimi ali sam primjetio da postoje dvije zice koje idu iz presostata negdje. Ne znam di,te zice se protezu duz veznog lima dakle presostat je na vozacevoj strani a zice idu duz veznog prema suvozacevoj strani. Dvije su zice u tom crnom buziru. Prije no sto dam nekome tko zna u vezi klima htio bi spojit sam to jer ako je samo do dvije zice ne bi trebao bit problem. Dakle,zanima me gdje idu te dvije zice na sta ih spajam? Hvala lijepa unaprijed!!

topolino

Klima ti nece raditi dokle neukljucis ventilator barem na prvu brzinu. To sta puse kada je na 0, to je zbog razlike tlakova kada vozis.
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Dotz27

Ma nebitno na kojoj je brzini,ne pali kompresor ne padaju okretaji nista se ne desava.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


Dotz27

Evo ako se vidi ovaj crni buzir.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


topolino

Ako sam te razumio dobro te dvije zice sa presostata ti nisu spojene na nista?
ex giallo 126 Polski fiat, e rosso Ritmo 105 TC :D
Face free dude :DD:

Dotz27

Tako je.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


Dotz27

Moram raskopat sutra sve zivo pa vidjet zapravo o cemu se radi *** ga kad sam debil za klimu.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


the-rider

bravo pali klimu i kad je ventilator na 0, upali ga kao da je na 1
a imas plina u sistemu?
ako fali plina nece paliti kompresor
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

the-rider

hebo vas edit od pola minute  :jezik:
ako presostat nije spojen normalno da nece raditi
mozes po seljacki probati kratkospojiti relej klime, tamo u onoj kutiji ispred akumulatora je, ako uopce radi kompresor
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Dotz27

E pa to me zanima da spojim direkt klimu pa da probam jel ista od nje radi. Ne znam jel radi prekidac ili ista navedenog a ne bi htio da me netko odere a mogu bar pokusat sam nesto napravit/testirat. Dakl pitanje  glasi kako da direkt spojim tu  klimu? Znam di su releji odmah do akumulatora.

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk


the-rider

spojis direkt relej i vidis ako pali kompresor i ako hladi
ako da trazi dalje kvar
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far the wall moves after you hit it.

Dotz27

Budem sutra,hvala nego samo mi reci kak da spojim to direkt? Povezem zicu sa zicom ili :D

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk